Kraków

Osiedle Mieszkaj w Mieście z dwiema nagrodami w Londynie

26-10-2020

Henniger Investment S.A. realizująca w Krakowie projekt Mieszkaj w Mieście - Osiedla Wizjonerów, zwyciężyła w prestiżowym konkursie European Property Awards 2020-21. Już po raz trzeci z rzędu architektura i filozofia urbanistyczna osiedla zaskarbiają sobie uznanie jurorów.

czytaj dalej

Jaki pokój w hotelu wybrać? Podpowiada autorska grafika Mercure Kraków Stare Miasto

25-08-2020

Współczesne hotele na całym świecie, niezależnie od lokalizacji oferują swoim gościom szeroki wachlarz ofert i pokoi. Dla tych, którzy szukają pomocy hotel Mercure Kraków Stare Miasto przygotował autorską grafikę. Dzięki niej, każdy będzie mógł znaleźć wymarzony pokój, dopasowany do indywidualnych potrzeb. Przy okazji zespół hotelu ponownie zachęca do wizyty w Krakowie. To kolejne, po autorskiej mapie niesztampowych atrakcji miasta, działanie promujące lokalną turystykę.

czytaj dalej

Krakowskie mieszkanie pełne wdzięku

12-08-2020

Ciepłe drewno, biel oraz delikatna szarość – takie połączenie gwarantuje uzyskanie efektu jasnego i przytulnego wnętrza. Nutę minimalizmu i elegancji dodały oprawy oświetleniowe od marki AQForm i tak oto powstało wnętrze dla młodej pary z dzieckiem, zaprojektowane przez pracownię PROJEKTYW.

czytaj dalej

Oaza na szóstym piętrze

20-11-2019

Jak przekształcić 150-metrowy taras na budynku w sercu Krakowa z „patelni” w zieloną oazę, w której aż chce się spędzać czas? Na odpowiedź składają się: kompozytowe deski, pergola, wielkoformatowe donice, wygodne meble, odrobina sztuki oraz projektowe i wykonawcze doświadczenie.

czytaj dalej

Architektura światła – nowy wymiar oświetlenia we wnętrzach

30-10-2019

Czym się kierujemy wybierając oświetlenie do wnętrza? Najczęściej jego wyglądem, dopiero później zwracamy uwagę na funkcjonalność, rodzaje oświetlenia. Wszystko to dzieje się za sprawą architekta, który projektuje nam wnętrza. Coraz częściej możemy jednak spotkać się z osobami specjalizującymi się w doborze oświetlenia.

czytaj dalej