konkurs

Konkursy drogą rozwoju

20-03-2023

Pierwsze lata w zawodzie wypełniała mi głównie praca nad konkursami. Byłem świadom, że szanse na to, iż dwu, trzyosobowe biuro wygra konkurs na olbrzymi master plan czy konstrukcję mostową są bardzo małe, ale mimo to startowałem. Z perspektywy czasu uważam, że to właśnie te konkursy najbardziej mnie rozwinęły, chociaż de facto do nich dokładałem – mówi architekt Bogusław Barnaś, właściciel BXB Studio, autor obsypanego nagrodami Domu Zagrodowego, juror konkursu architektonicznego Saint-Gobain Glass Design Award organizowanego przez markę Saint-Gobain Glass Polska.

czytaj dalej

„LIDER DOSTĘPNOŚCI 2023” RUSZYŁ NABÓR ZGŁOSZEŃ!

28-02-2023

Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji i Towarzystwo Urbanistów Polskich ogłaszają nabór zgłoszeń do ogólnopolskiego konkursu „Lider Dostępności 2023”. Już po raz ósmy przekonamy się, które obiekty i przestrzenie w Polsce są najlepiej dostosowane do potrzeb wszystkich grup użytkowników, w tym do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Zgłoszenia przyjmujemy do 17 marca. Udział w konkursie jest nieodpłatny.

czytaj dalej

Roca One Day Design Challenge 2022 – poznaliśmy zwycięzców IV edycji konkursu

15-11-2022

Do udziału w tegorocznej, realizowanej w formule online, polskiej edycji konkursu Roca One Day Design Challenge zarejestrowało się 400 młodych projektantów i architektów z całego kraju. Ich zadaniem było zaprojektowanie innowacyjnych rozwiązań łazienkowych w ciągu zaledwie kilku godzin, na podstawie szczegółowych założeń ogłoszonych w konkursowym dniu. Jakie projekty zwyciężyły?

czytaj dalej

Wyjątkowa architektura, inspirujący design i unikalne inwestycje – ogłoszono listę nominowanych w konkursie Property Design Awards 2023

12-12-2022

Property Design Awards to konkurs, który na stałe wpisał się na listę wydarzeń towarzyszących 4 Design Days. Wyróżnia i promuje unikalne inwestycje, obiekty o wyjątkowej architekturze i przestrzenie pełne inspirującego designu. Nagradza również najlepsze projekty komercyjne oraz publiczne w Polsce, które zostały oddane do użytku do końca 2022 roku, a także ich twórców. Statuetki Property Design Awards autorstwa artysty Oskara Zięty zostaną przyznane już po raz 7.

czytaj dalej

Eksperci wskazali Fasady Roku 2022. Rywalizacja przenosi się na poziom międzynarodowy

07-12-2022

Domy jedno- i wielorodzinne, kamienice, biurowce, hotele, ośrodki zdrowia, placówki oświaty, obiekty historyczne i wiele innych budynków – to właśnie one i ich elewacje tworzą scenerię dla naszego życia, wpływając na jego jakość. Dlatego zasługują, by je docenić. Jury konkursu Fasada Roku 2022 właśnie wyłoniło najlepsze realizacje w naszym kraju, wykończone materiałami Baumit. To jednak nie koniec emocji...

czytaj dalej

Projektant musi pamiętać o poznaniu siebie – rozmowa z jurorką Antalis Interior Design Award

05-12-2022

Do końca stycznia trwa nabór zgłoszeń do Antalis Interior Design Award (AIDA) – konkursu dedykowanego architektom, projektantom wnętrz, grafikom, drukarzom i studentom. Laura Pietrușel, architektka wnętrz z Rumunii, opowiedziała nam o swojej drodze od tytułu laureatki AIDA do jurorki konkursu, oczekiwaniach w branży wnętrzarskiej i radach dla młodego pokolenia projektantów.

czytaj dalej

Wystartował konkurs dla architektów, projektantów i studentów. Szkło zauważalnie niezauważalne.

24-11-2022

Saint-Gobain Glass Polska, wiodący producent szkła budowlanego, zaprasza wszystkich architektów, projektantów i studentów, którzy w swoich realizacjach wykorzystują produkty marki, do udziału w konkursie Saint-Gobain Glass Design Award. Uczestnicy mogą zgłaszać swoje prace (projekty koncepcyjne lub zrealizowane) w czterech kategoriach do 31 marca 2023 r. poprzez dedykowaną platformę konkursową. Łączna pula nagród to aż 70 000 PLN!

czytaj dalej

Jakość, długowieczność i zrównoważony rozwój – tego poszukuje konkurs Dobry Design 2023

07-11-2022

Znalezienie nowych ikon polskiego designu i twórców, którzy w DNA swojej działalności mają wpisaną troskę o dobry design, wysoką jakość i długowieczność produktu oraz zorientowanie na zrównoważony rozwój to główny cel konkursu Dobry Design 2023. Zgłoszenia można wysyłać do 30 listopada br., a finał plebiscytu odbędzie się podczas 4 Design Days 2023.

czytaj dalej