Konkursy

Fasada Roku 2023 – coraz mniej czasu na zgłoszenie do konkursu

18 wrzesień 2023

Jesteś architektem, inwestorem lub wykonawcą i w ostatnim czasie wykańczałeś elewację materiałami Baumit, a nie zgłosiłeś jeszcze swojej realizacji do konkursu Fasada Roku 2023? Wciąż jeszcze masz na to szansę. Warto! I nie chodzi tu tylko o dobrą zabawę. Na zwycięzcę każdej z pięciu kategorii czeka prestiżowy tytuł, 10 000 zł oraz przepustka do rywalizacji na poziomie międzynarodowym. Czasu zostało jednak niewiele, by wejść do gry. Zgłoszenia przyjmowane są już tylko do 30 września br.

czytaj dalej

GROHE partnerem EuroSkills 2023 – europejska edycja konkursu dla młodych profesjonalistów odbędzie się w dniach 5-9 września w Gdańsku

1 wrzesień 2023

Już niedługo, w dniach od 5 do 9 września na stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk, w halach kongresowo-wystawienniczych Amber Expo i na terenach do nich przyległych odbędzie się EuroSkills Gdańsk 2023 – międzynarodowe zawody umiejętności branżowych. Marka GROHE jest głównym partnerem wydarzenia w kategorii „Instalacje grzewcze i sanitarne”.

czytaj dalej

Wystartowały zapisy do ogólnopolskiego programu ekologicznego “Zielone Laboratorium Lafarge”

30 sierpień 2023

28 sierpnia ruszyły zapisy do trzeciej edycji bezpłatnego programu edukacji ekologicznej “Zielone Laboratorium Lafarge”, kierowanego do młodzieży. W programie udział mogą wziąć uczniowie ze wszystkich klas szkół średnich z całej Polski oraz uczniowie VII i VIII klas szkół podstawowych. Zgłoszenia przyjmowane są do 1 października 2023 roku poprzez formularz na stronie: zielonelaboratorium.fundacjawspolnie.pl. W ramach “Zielonego Laboratorium Lafarge” przewidziany jest także konkurs.

czytaj dalej

Fasada Roku 2023 – to oni wybiorą zwycięzców

17 sierpień 2023

Już po raz siedemnasty budynki z całej Polski stają do rywalizacji o prestiżowy tytuł Fasada Roku. Każda edycja konkursu organizowanego przez firmę Baumit jest licznie obsadzona, a stawka bardzo wysoka, dlatego o wyborze zwycięzców decyduje specjalnie powołane jury. Oto, kto w tym roku zasiądzie w gronie jurorów, by wyłonić najlepsze elewacje w naszym kraju.

czytaj dalej

Cemex ogłasza zwycięzcę konkursu Förderpreis Beton w Europie Centralnej

13 lipiec 2023

W ostatnim czasie odbyły się obrady jury konkursu Förderpreis Beton Central Europe 2022 realizowanego w Niemczech, Polsce i Czechach, podczas których Cemex ogłosił zwycięzcę konkursu za osiągnięcia naukowo-techniczne. Celem konkursu, który miał miejsce w Niemczech, jest zachęcanie młodych naukowców do rozwijania się w branży przy jednoczesnym wsparciu rozwoju produkcji, przetwarzania i zastosowania betonu i konstrukcji betonowych.

czytaj dalej

Cemex wspiera program dla studentów architektury

12 lipiec 2023

Zakończyła się kolejna edycja programu edukacyjnego Builder for the Future organizowanego przez magazyn Builder, skierowanego do studentów, którzy wiążą swoją przyszłość z architekturą lub branżą budowlaną. Partnerem strategicznym przedsięwzięcia był Cemex Polska.

czytaj dalej

Finał konkursu Lider Dostępności już 28. czerwca. Znamy nominowanych!

26 czerwiec 2023

Konkurs Lider Dostępności już od 8 lat promuje ideę projektowania uniwersalnego i szukania rozwiązań architektonicznych, które będą dostępne dla wszystkich użytkowników. Spośród blisko 60 zgłoszeń Kapituła Konkursu wybrała w tym roku 27 finalistów. Zwycięzców poznamy już 28. czerwca podczas gali finałowej.

czytaj dalej