Konkursy

Pomóż zaprojektować toaletę koło górskiego szlaku – weź udział w ankiecie

28 lipiec 2021

W trwającej właśnie 23. edycji konkursu KOŁO „Projekt Łazienki 2021” zadaniem jest stworzenie koncepcji budynku o funkcji toalety publicznej, który mógłby stanąć koło szlaku górskiego w Dolinie Chochołowskiej. Przed przystąpieniem do prac nad projektem warto jak najlepiej poznać to miejsce. Organizator konkursu, firma Geberit, uruchomił specjalną ankietę dla turystów podróżujących po górskich szlakach, aby zebrać informacje, które mogą być cenne dla startujących w konkursie studentów i młodych architektów.

czytaj dalej

Przełamując schematy: elegancki azyl dla pary

7 lipiec 2021

Urządzenie pierwszego wspólnego mieszkania to nie lada wyzwanie. Młode małżeństwo, które marzyło o komfortowym i funkcjonalnym miejscu do życia zwróciło się o pomoc do Karola Cieplińskiego z pracowni BLACKHAUS. W efekcie ich współpracy powstało niebanalne wnętrze pełne wyrafinowanej elegancji. Projekt zdobył drugie miejsce w 12. edycji konkursu Vasco Integracja.

czytaj dalej

„AXOR. Luksus nie wymaga przestrzeni” - Konkurs AXOR dla architektów i projektantów wystartował

7 lipiec 2021

Rzeczywistość zmienia się na naszych oczach, a wraz z nią – design. I to nie tylko pod względem formy. Gdy nasze potrzeby ewoluują, oczekujemy nowych udogodnień. Z drugiej strony postęp technologiczny tworzy nieznane wcześniej możliwości. Jaki świat zrodzi się w przyszłości z dzisiejszych poszukiwań? I jaki w kolejnych latach będzie obraz domu? Odpowiedzi na te pytania szuka AXOR, który zaprasza do konkursu na najlepszy projekt łazienki. Na laureatów czekają nagrody o łącznej wartości ponad 30 000 zł.

czytaj dalej

CEMEX Polska mecenasem młodych talentów wśród architektów

17 czerwiec 2021

Już po raz ósmy wyłoniono zwycięzców w Konkursie dla Młodych Architektów Builder 4Young Architects, w kapitule którego zasiedli przedstawiciele CEMEX Polska. Wyróżnione i nagrodzone projekty charakteryzuje pomysłowość, wysoki poziom merytoryczny, a także propozycje wdrożenia inspirujących zastosowań materiałów budowlanych.

czytaj dalej

Finaliści konkursu POiD Building Awards 2021

14 czerwiec 2021

Związek Polskie Okna i Drzwi w lutym br. roku zainicjował pierwszy konkurs w branży stolarki budowlanej POiD Building Awards 2021, którego celem było wyłonienie najlepszych prezentacji wyrobów stolarki otworowej montowanych w obiektach architektonicznych. Niezależne jury wyłoniło najlepsze zastosowanie produktów w pięciu poszczególnych kategoriach. Wyniki konkursu ogłoszone zostaną podczas XI Kongresu Stolarki Polskiej online 15 czerwca.

czytaj dalej

Brodzik Geberit Olona nagrodzony w konkursie A’ Design Award & Competition 2021

8 czerwiec 2021

A’ Design Award & Competition to największy międzynarodowy konkurs związany z projektowaniem i wzornictwem. Co roku jury składające się z designerów, przedstawicieli mediów, biznesu oraz uczelni wyższych wyłania zwycięzców, których projekty wyróżniły się największą kreatywnością oraz najlepszym zastosowaniem technologii. W tym roku w gronie jego laureatów znalazła się m.in. marka Geberit.

czytaj dalej

jumpthegap® – wystartowała kolejna edycja prestiżowego konkursu designu

28 maj 2021

To już 10. odsłona międzynarodowego konkursu jumpthegap®, organizowanego cyklicznie przez markę ROCA we współpracy z Centrum Designu w Barcelonie, dla wizjonerskich designerów, projektantów przedmiotów użytkowych i studentów wzornictwa. W poprzednich edycjach wzięło udział ponad 26 000 uczestników ze 150 krajów świata. W tym roku wyzwanie konkursowe polega na zaprojektowaniu innowacyjnych rozwiązań łazienkowych w zgodzie z Agendą ONZ 2030 na rzecz zrównoważonego rozwoju. Konkurs ruszył 3 maja, a zgłoszenia można przesyłać online jeszcze do 3 czerwca br. poprzez formularz konkursowy na https://contest.jumpthegap.net/register/ jest aż 13 nagród pieniężnych o łącznej wartości 17 000 euro.

czytaj dalej

„Projekt Łazienki 2021” – startuje 23. edycja Konkursu KOŁO

24 maj 2021

Odbywający się co roku konkurs KOŁO na projekt łazienki, organizowany przez firmę Geberit, zawsze budzi ogromne zainteresowanie wśród początkujących architektów i studentów architektury. Z ogromną przyjemnością ogłaszamy start 23. edycji konkursu. Partnerem konkursu został Tatrzański Park Narodowy, który na miejsce projektu wybrał Dolinę Chochołowską.

czytaj dalej

Ruszył konkurs architektoniczny na pierwsze w Polsce osiedle z drewna

19 maj 2021

17 maja br. wystartował konkurs dla pracowni architektonicznych na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej osiedla „Miasteczko Winna Góra” w Środzie Śląskiej. Zadaniem uczestników jest opracowanie projektu w oparciu o drewno, z uwzględnieniem aspektów ekologii, zrównoważonej energii oraz użyteczności i wygody mieszkańców. Organizatorem konkursu jest spółka Polskie Domy Drewniane, a patronem honorowym Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Hasło przewodnie konkursu to „Miasto z Klimatem”.

czytaj dalej

Polski smart lock tedee nagrodzony w prestiżowym konkursie iF DESIGN AWARD

22 kwiecień 2021

Tedee, czyli polski inteligentny zamek do drzwi, został laureatem tegorocznej edycji prestiżowej nagrody w zakresie designu – iF DESIGN AWARD. Smartlock został wyróżniony w kategorii Product Design – Building Technology. Jury doceniło tedee w szczególności za formę oraz sposób funkcjonowania, za co zdobył on największą liczbę punktów.

czytaj dalej