Konkursy

Krakowski Iliard konkuruje z Zaha Hadid Architects w konkursie branży hospitality

13 czerwiec 2022

Biuro Iliard Architecture & Interior Design otrzymało nominację do prestiżowej nagrody w świecie hotelarskim: International Hotel and Property Awards 2022. Nominowanym projektem jest design przestrzeni wspólnych hotelu The Queens w Leeds, który dzięki krakowskim architektom zyskał niedawno swe drugie życie. Trwa głosowanie. Zwycięzców poznamy w lipcu.

czytaj dalej

Konkurs! Zostań eko-architektem!

10 czerwiec 2022

Ostatnie dni na zgłoszenie do konkursu na najlepszy projekt proklimatycznego domu, do wygrania zagraniczny wyjazd studyjny i nagrody rzeczowe! Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz Oddział Warszawski SARP zapraszają do udziału w konkursie na opracowanie koncepcji architektonicznej domu jednorodzinnego. Pokaż projekt ekologicznego domu jednorodzinnego – możesz zaprojektować go od podstaw lub pochwalić się projektem stworzonym na studiach.

czytaj dalej

Konkurs dla Młodych Architektów: Znamy zwycięzców!

8 czerwiec 2022

Kto będzie wyznaczał trendy w polskiej architekturze w kolejnych dekadach? Kandydatów możemy poszukiwać wśród zwycięzców Konkursu dla Młodych Architektów. Laureatów tegorocznej, 9. edycji wydarzenia, poznaliśmy 7 czerwca br. Partnerem strategicznym konkursu organizowanego przez miesięcznik Builder był CEMEX Polska.

czytaj dalej

Muzeum – aktywny uczestnik życia społeczeństwa

1 czerwiec 2022

Projekt Centrum Konserwatorsko-Magazynowego Muzeum Narodowego w Warszawie autorstwa WXCA zdobył III miejsce w konkursie organizowanym przez Muzeum Narodowe w Warszawie oraz SARP. Sąd konkursowy pod przewodnictwem prof. arch. Jerzego Bogusławskiego uznał, że „projekt budynku umieszcza wszystkie wymagane funkcje pod ziemią, aby bryła nowego gmachu nie kontrastowała z zabytkowym parkiem i gmachem Muzeum. Koncepcja poetycko wpisuje się w stołeczną skarpę, która – jak wiadomo – składa się zarówno z licznych instytucji, jak i ciągów parków, co czyni ją esencjonalnym, warszawskim”.

czytaj dalej

24 edycja konkursu KOŁO ,,Projekt Łazienki 2022”: weź udział w głosowaniu internetowym i wybierz najlepszy projekt

30 maj 2022

Właśnie zakończył się pierwszy etap konkursu KOŁO „Projekt Łazienki 2022”. Uczestnicy zgłosili swoje projekty pawilonu z funkcją toalety publicznej na terenie Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Teraz przyszła kolej na internautów. Codziennie można oddać jeden głos na wybraną koncepcję biorącą udział w konkursie. Głosowanie potrwa do 12 czerwca.

czytaj dalej

Nagrody MUST HAVE 2022 wręczone. Labra z dwoma nagrodami

23 maj 2022

Za nami wręczenie nagród MUST HAVE 2022! W sobotę w Łodzi rozdano po raz 12 jedne z najbardziej prestiżowych nagród w świecie designu w Polsce. Wśród nagrodzonych projektów znalazły się aż dwie oprawy marki Labra: akustyczna i ekologiczna oprawa oświetleniowa HALOO design Maciej Karpiak oraz PURA zaprojektowana przez Kamę Muchę.

czytaj dalej

ZAPROJEKTUJ EKOLOGICZNY DOM I WYGRYWAJ NAGRODY

16 maj 2022

Do 13 czerwca 2022 roku trwa przyjmowanie zgłoszeń w konkursie na najlepszy projekt proklimatycznego domu jednorodzinnego. Konkurs organizują Ministerstwo Klimatu i Środowiska wraz z Oddziałem Warszawskim Stowarzyszenia Architektów Polskich. Zgłoszenia konkursowe mogą nadsyłać studenci i absolwenci architektury oraz budownictwa.

czytaj dalej

Budynek z Piły zwycięzcą międzynarodowego plebiscytu!

5 maj 2022

Pierwsze rozstrzygnięcia w 6. edycji międzynarodowego konkursu architektonicznego Baumit Life Challenge za nami. Na początek tradycyjnie głos zabrała europejska społeczność. Wśród najwyżej ocenionych przez nią fasad znalazła się także realizacja Polski, a konkretnie z Piły, która z wielką klasą zwyciężyła w swojej kategorii, zdobywając tytuł „Wyróżnienie Internautów”.

czytaj dalej

Rusza IV edycja konkursu Obiekt Roku w systemach Aluprof

20 kwiecień 2022

Ruszyła IV edycja międzynarodowego konkursu Obiekt Roku w Systemach Aluprof – jednego z najważniejszych wydarzeń branży architektonicznej w Polsce. Po raz kolejny profesjonalne jury wybierze najciekawsze realizacje powstałe z wykorzystaniem systemów Aluprof. Podobnie jak w latach ubiegłych organizatorzy przewidzieli też głosowanie dla internautów – autor projektu, który zdobędzie najwięcej ich głosów, otrzyma "Wyróżnienie Internautów".

czytaj dalej

Startuje Laminam LAB. Architekcie, wykonawco – dowiedz się wszystkiego  o spiekach kwarcowych w projekcie i w realizacji

20 kwiecień 2022

Startuje projekt Laminam LAB – pierwszy w Polsce cykl bezpłatnych warsztatów z zakresu technicznych aspektów wykorzystania spieków kwarcowych w projektach budynków, wnętrz i mebli. Spotkania, które eksperci tej dziedziny poprowadzą od kwietnia do października w miastach całego kraju, adresowane są do architektów, projektantów wnętrz oraz wykonawców. Na wydarzenia zapraszają firmy: Interstone (Laminam Polska) – główny organizator, Mapei – partner techniczny i Raimondi – partner wykonawczy. 

czytaj dalej