wiadomości

Arup i WBCSD: Konieczne są pilne działania w kierunku dekarbonizacji budynków. Nie osiągniemy zrównoważonych celów bez kluczowych ustaleń

23-02-2024

Eksploatacja budynków odpowiada za około 28 proc. światowej emisji dwutlenku węgla. Wprowadzenie zmian w tym obszarze jest kluczowe do osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju. Jednak bez jasnych globalnych definicji i certyfikacji świat nie będzie w stanie podjąć niezbędnych działań na czas – apeluje Arup, międzynarodowa firma specjalizująca się w zrównoważonej inżynierii i Światowa Rada Biznesu na rzecz Zrównoważonego Rozwoju (WBCSD).

czytaj dalej

Dobry przykład dla całej branży. Aluprof inspiruje w zakresie zrównoważonego budownictwa

23-02-2024

W obliczu rosnącej presji na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla szczególnie istotne staje się zaangażowanie w te działania sektora budowlanego, który – jak wynika z analiz ONZ czy raportu „ESG na placu budowy” opublikowanego przez Colliers – odpowiada za blisko 40% światowych emisji CO2. Będąc liderem w produkcji systemów aluminiowych dla budownictwa i liczącym się reprezentantem branży, Aluprof od lat podejmuje działania na rzecz promowania idei zrównoważonego rozwoju. Zaangażowanie firmy w ochronę środowiska, wyrażane m.in. poprzez wdrożenie zintegrowanego systemu zarządzania środowiskowego i jakościowego oraz innowacyjnych rozwiązań ekologicznych, nie tylko wyznacza nowe standardy w branży budowlanej, ale też pokazuje, w jaki sposób właśnie ta gałąź gospodarki może aktywnie przyczyniać się do tworzenia bardziej zrównoważonej przyszłości.

czytaj dalej

REHAU Window Solutions zaprasza na targi Fensterbau Frontale 2024

22-02-2024

REHAU Window Solutions zaprasza na jedną z najważniejszych tegorocznych imprez targowych dla branży okiennej – targi Fensterbau Frontale 2024! W dniach od 19 do 22 marca w Norymberdze zaprezentujemy swoje aktualne innowacje oraz nowe modele biznesowe. Profesjonaliści z dziedziny stolarki otworowej będą mieli okazję skorzystać z informacji, inspiracji i możliwości bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami firmy. REHAU Window Solutions jest bowiem partnerem All in One – dla producentów, dystrybutorów i montażystów stolarki oraz architektów i projektantów.

czytaj dalej

Pilkington Mirai™ zweryfikowane jako szkło architektoniczne o najniższym śladzie węglowym

20-02-2024

Szkło architektoniczne Pilkington Mirai™ produkowane przez NSG Group zostało zweryfikowane przez niezależne organizacje jako produkt o niższym śladzie węglowym o 52% w porównaniu z konkurencyjnymi produktami, co potwierdza jego status jako szkła o najniższym śladzie węglowym w tej kategorii. Niezależna weryfikacja została uruchomiona w październiku ubiegłego roku, a jej wyniki dostępne są w nowej Deklaracji Środowiskowej Produktu (EPD).

czytaj dalej

Udział w targach pod hasłem zrównoważonego rozwoju – Deceuninck na Fensterbau Frontale 2024

20-02-2024

Firma Deceuninck wystawia się na targach Fensterbau Frontale w dniach 19–22 marca 2024 pod hasłem zrównoważonego rozwoju. Stoisko zaprojektowane w oparciu o zupełnie nową koncepcję zajmuje powierzchnię 550 m2 na dwóch piętrach i stanowi architektoniczne ramy dla otwartej, przyjaznej przestrzeni, w której odwiedzający mogą znaleźć bogactwo inspiracji odnośnie zorientowanej na oszczędzanie zasobów przyszłości.

czytaj dalej

Saint-Gobain Glass – pierwsi w branży z certyfikatem Cradle to Cradle Certified® V4.0

19-02-2024

Saint-Gobain Glass po raz kolejny udowadnia swoją wiodącą pozycję w dostarczaniu rozwiązań dla zrównoważonego budownictwa. Nowa, bardziej rygorystyczna ocena w pięciu obszarach zakończyła się przyznaniem standardu Cradle to Cradle Certified® V4.0 na poziomie Brązowym dla szkła bazowego (float), szkła powłokowego oraz szkła laminowanego, produkowanych w Europie1. Firma jest aktualnie pierwszą w branży szklarskiej, której produkty spełniają restrykcyjne wymagania i mogą szczycić się certyfikatem w najnowszej wersji V4.0 we wszystkich pięciu ocenianych kategoriach. Co to oznacza dla marki i jej klientów oraz jakie dodatkowe korzyści może przynieść?

czytaj dalej

Termomodernizację czas zacząć! Wypłaty dotacji w programie Czyste Powietrze wznowione

15-02-2024

Program Czyste Powietrze to nie tylko dofinansowanie do wymiany źródła ciepła, ale również do innych prac związanych z termomodernizacją, takich jak wymiana okien, drzwi czy bramy garażowej. Jeśli planujesz remont wieloletniego domu, nie przegap tej okazji. To szansa na spory zwrot z inwestycji w modernizację. Tym bardziej, że 31 stycznia 2024 r. Ministerstwo Klimatu i Środowiska poinformowało o wznowieniu wypłat dotacji z programu.

czytaj dalej

Quick-Step prezentuje sklepy w nowym koncepcie. Rewolucyjne cyfrowe doświadczenie zakupowe dostępne już w Polsce

14-02-2024

Quick-Step, wiodąca marka podłóg, otworzyła 10 pilotażowych sklepów detalicznych w nowym koncepcie w Europie. Zostały one zaprojektowane tak, aby sprostać zmieniającym się potrzebom i oczekiwaniom współczesnego konsumenta. Aż 3 nowoczesne salony znalazły się w Polsce – w Warszawie, Krakowie i Poznaniu. To efekt realizacji szeroko zakrojonej strategii rozwoju marki na rynku europejskim.

czytaj dalej