Krakowska perła hotelowa znów lśni

13 luty 2023  

Otwarty ponownie Hotel Saski Curio Collection by Hilton w Krakowie to doskonały przykład budowania historycznego pomostu pomiędzy tradycją, a dniem współczesnym. Po 200 latach od swojego powstania ponownie zaprasza w swoje progi. Luksusowy, wysmakowany i wzbudzający zaciekawienie każdym detalem.

Nową odsłonę hotelu zaprojektowała krakowska pracownia db Group, którą w zakresie aranżacji łazienek i strefy spa wspierała firma BOZZA, mająca również krakowskie korzenie. - To było wiele lat intensywnej, udanej współpracy – mówi Jacek Dubiel z BOZZA. - My już wcześniej działaliśmy razem przy realizacjach hotelowych, a w tym przypadku projekt nas pochłonął do reszty, bo dotyczył ważnego miejsca na mapie Krakowa – dodaje. Małgorzata Jezierska, odbierając kilka dni temu przyznaną inwestycji Hotel Saski Curio Collection by Hilton prestiżową nagrodę Property Design Awards 2023 w kategorii „Design – wnętrze hotelowe”, również podkreślała, że za sukcesem przedsięwzięcia stoi zgrany zespół oraz cierpliwy i zaangażowany inwestor.

Muzyka łączy pokolenia
Hotel Saski powstał w XIX w., w centrum Krakowa, z połączenia trzech kamienic przy ul. Sławkowskiej z oberżą „Pod Królem Węgierskim”. Przez wiele dekad należał on do najnowocześniejszych hoteli w Europie, w którym chętnie gościli i koncertowali w Sali Redutowej najwybitniejsi muzycy epoki: Franz Liszt, Johannes Brahms, Ignacy Paderewski, Henryk Wieniawski czy Artur Rubinstein. W XX wieku funkcjonował tam również klub jazzowy i właśnie „rozmuzykowanie” tego miejsca zainspirowało db Group do wyboru motywu przewodniego projektu. - Inwestorowi zależało na oparciu estetyki wnętrza o wyrazisty, spójny motyw. Uznaliśmy, że najlepszy będzie ten muzyczny, który symbolicznie połączy historię z dniem dzisiejszym – komentuje Małgorzata Jezierska. I rzeczywiście, wchodząc do hotelu obcujemy z rozmaitymi elementami nawiązującymi do tego wątku. Kształty mebli, foto-kompozycje Ryszarda Horowitza przedstawiające słynnych muzyków, wzory kamiennych posadzek części wspólnych i wiele innych detali.

Dyskretny luksus
Nowy Hotel Saski nawiązuje do swoich korzeni również w warstwie jakości – wyposażenia i usług. Przestrzeń definiują elegancja i dyskretny luksus. 117 pokoi oferuje wysoki standard wyposażenia. Podobnie, jak łazienki.  - Postawiliśmy na bezkompromisową jakość – mówi Jacek Dubiel z Bozza. - Wspólnie z pracownią dB Group uznaliśmy, że idealnie do charakteru wnętrz wpiszą się cenione marki Villeroy & Boch i Grohe, a na ścianach wielkoformatowe spieki włoskiej marki Laminam. Armatura w złotym kolorze oddaje przy tym ducha art deco, a całość ma naprawdę luksusowy wymiar.  Warto podkreślić, że wszystkie elementy były szyte na miarę i zastosowano wiele niestandardowych rozwiązań czy kolorów.

Projekt poprzedzony był, zgodnie z oczekiwaniami inwestora, tworzeniem wzorcowych pomieszczeń. Poprzeczkę postawiono wysoko, co zresztą jest charakterystyczne dla hoteli Curio w sieci Hilton, starannie wyselekcjonowanych i o niepowtarzalnym, własnym charakterze. - Nasza współpraca z Bozza była, podobnie, jak wcześniej – bardzo udana – twierdzi Małgorzata Jezierska. - Dobrego partnera sprawdza się przy trudnych, wymagających projektach. Terminowość, wsparcie techniczne i fachowość są nieocenione przy realizacjach, w których jest dużo zmiennych.

Położony kilkadziesiąt metrów od krakowskiego rynku Hotel Saski Curio Collection by Hilton znów jest pełen życia i muzyki. To idealne miejsce, by cieszyć się pięknem i kulturowym bogactwem miejsca mogącego się pochwalić unikatową tradycją.

www.bozza.pl

http://www.dbgroup.com.pl

https://www.hiltonhotels.com/pl_PL/polska/hotel-saski-krakow/