izolacja

Ocieplanie fasad murowanych. Jak skutecznie zabezpieczyć elewację przed działaniem wilgoci i mostkami termicznymi?

31-01-2024

W obrębie różnych technologii wykonania fasad wentylowanych, ciekawym i popularnym rozwiązaniem jest tzw. ściana warstwowa, w której część zewnętrzną tworzy efektowny mur ceglany. Specyfika konstrukcji oraz samego materiału elewacyjnego wymaga jednak dokładnego dobrania warstw wewnętrznych, zwłaszcza pod kątem izolacji termicznej i ochrony przed wilgocią. O czym należy pamiętać, planując tego typu konstrukcję?

czytaj dalej

Lekka trójwarstwowa membrana UniBLACK+ w korzystnej cenie

25-01-2024

Nowość w ofercie marki CREATON – UniBLACK+ to lekka i wytrzymała trójwarstwowa membrana polipropylenowa z możliwością stosowania na pełnym deskowaniu. Jej właściwości, wysoka jakość wykonania i niezwykle przystępna cena czynią ją niezawodnym rozwiązaniem dla każdej budowy.

czytaj dalej

Wodociągi i sieci ciepłownicze przy Moście Zwierzynieckim zaizolowane produktami od Thermaflex

14-12-2023

Most Zwierzyniecki, będący istotnym elementem dziedzictwa kulturowego oraz ważnym ogniwem infrastruktury miejskiej Wrocławia, przeszedł kompleksowy remont. Wspólny wysiłek Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu, Probudowa Sp. z o.o. oraz Rotomat Sp. z o.o. przywrócił konstrukcji pierwotny blask. W projekcie ważną rolę odegrała także firma Thermaflex, dostarczająca kompleksowe rozwiązania izolacyjne do izolacji wodociągu oraz sieci ciepłowniczej.

czytaj dalej

5 niezbędnych elementów nowoczesnej termomodernizacji budynku: okna, drzwi, styropian, pompa ciepła, fotowoltaika 

11-12-2023

Wiele budynków mieszkalnych w Polsce nie spełnia standardów w zakresie energooszczędności. Część z nich to „wampiry energetyczne”, czyli obiekty zużywające najwięcej energii. Rozwiązaniem, które poprawia komfort użytkowania budynków i pozwala zaoszczędzić na ich ogrzewaniu jest dobrze wykonana termomodernizacja. Na czym polega ten proces i jako są jego kluczowe elementy?

czytaj dalej

NOWOŚĆ! Elastyczne rurociągi AustroPUR Armacell – komplementarność, wygoda użycia i wysoka izolacyjność cieplna instalacji

07-12-2023

AustroPUR Armacell to nowoczesne preizolowane rurociągi dedykowane użyciu w sieciach ciepłowniczych i instalacjach ciepłej wody. Właściwości termoizolacyjne poliuretanowej pianki spienionej cyklopnetanem zapewniają wysoki poziom ochrony przed stratami ciepła, a zewnętrzne powłoki z HDPE chronią instalację przed wpływem czynników zewnętrznych i wilgoci.

czytaj dalej

Rusza nowa kampania „TERMOMODERNIZACJA plus DOBRY MONTAŻ”

29-11-2023

Termomodernizacja domu to skuteczny sposób na ciepło, oszczędność energii i czyste powietrze. Jak dobrze przeprowadzić termomodernizację z dofinansowaniem, jakie rozwiązania wybrać i jak je zamontować? Dla każdego kto szuka informacji na ten temat, wiarygodnej wiedzy dostarczy nowa, ogólnopolska kampania „TERMOMODERNIZACJA plus DOBRY MONTAŻ”, organizowana przez Związek POiD.

czytaj dalej

Samoprzylepna papa podkładowa Plaster V SBS – nowość marki Icopal

23-11-2023

Portfolio pap podkładowych marki Icopal, uznanego producenta materiałów hydroizolacyjnych najwyższej jakości, poszerzyło się o papę samoprzylepną Plaster V SBS. Produkt charakteryzuje się wieloma cenionymi i poszukiwanymi przez wykonawców oraz inwestorów właściwościami. Łatwiejsza aplikacja, szybsza i bardziej efektywna praca z produktem, niższe koszty inwestycji - jakie jeszcze korzyści można odnieść stosując Plaster V SBS?

czytaj dalej

Membrana czyli nowoczesna ochrona dachu. Jaką rolę pełni w konstrukcji?

07-11-2023

Dach na co dzień jest narażony na wiele wyzwań. Deszcze, wichury i niska temperatura w największym stopniu wpływają właśnie na tą część budynku. W związku z tym używa się materiałów, które wzmocnią i uszczelnią konstrukcję. Jednym z najnowocześniejszych są membrany. Najskuteczniej ograniczają wpływ czynników atmosferycznych na dach, tym samym przedłużając żywotność budynku. Z badań wynika, że zwiększają także energooszczędność, ograniczając wymianę powietrza aż o 30 proc.

czytaj dalej

Obniżenie śladu węglowego otulin Tubolit DG Plus o 75% – korzyść dla środowiska i dodatkowe punkty w certyfikacji

06-11-2023

Instytut Techniki Budowlanej (ITB) w Warszawie – w ramach Planu optymalizacji dla produktu Tubolit DG Plus firmy Armacell – wykazał redukcję wbudowanego śladu węglowego aż o 75 % w stosunku do wyników z 2016 roku, jak również poprawę parametrów w pięciu innych kategoriach. To wynik poczynionych przez firmę inwestycji oraz innowacyjnych wdrożeń. Najnowsza generacja produktów Tubolit DG Plus to jeszcze większe korzyści dla środowiska oraz dodatkowe punkty podczas zielonej certyfikacji inwestycji.

czytaj dalej