izolacja

W poszukiwaniu ochłody latem – wpływ termoizolacji i rolet zewnętrznych na temperaturę w pomieszczeniu

17-07-2024

Temat przegrzanych wnętrz powraca jak bumerang, gdy tylko nadchodzi lato i zaczynają nam doskwierać upały. O tym jak zabezpieczyć wnętrza przed wysokimi temperaturami na zewnątrz i zapewnić sobie oraz bliskim komfortowe warunki mieszkalne, warto pomyśleć już na etapie budowy lub remontu domu. Czy warto ocieplić dom? Czy osłanianie okien coś daje? Sprawdził to zespól naukowców z parku badawczego Baumit VIVA. Zobaczmy, na co wskazały pomiary.

czytaj dalej

illbruck wprowadza nowe, przyjazne dla środowiska opakowania produktów hybrydowych

16-07-2024

illbruck, ekspert w zakresie rozwiązań do uszczelniania, klejenia oraz izolowania złączy budowlanych w segmencie okien, drzwi i fasad, wprowadza nowe opakowania zbiorcze produktów hybrydowych. Kartonowe pudełka o nowoczesnym, prostym designie, w które pakowane będą kleje i uszczelniacze, to kolejny przykład zaangażowania marki w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju. Nowe opakowania, jednakowe w całej Europie, będą wprowadzane na rynek stopniowo od połowy lata 2024 roku.

czytaj dalej

Termomodernizacja się opłaca! Poznaj korzyści z ocieplenia domu

21-06-2024

Jesteś właścicielem domu, który do tej pory nie został ocieplony a przez dach, ściany, strop ucieka cenne ciepło? Czas najwyższy nadrobić zaległości! Tym bardziej, że tylko do 2027 roku można składać wnioski o dofinansowanie na termomodernizację budynków jednorodzinnych w ramach programu „Czyste Powietrze”. Warto przy tym mieć na uwadze, że termomodernizacja domu to przede wszystkim szereg korzyści dla Ciebie i Twoich bliskich. Pierwsze z nich zauważysz w swoim portfelu…

czytaj dalej

5 powodów, dla których warto wybrać maty podkładowe wineo

30-05-2024

Głównym zadaniem mat podkładowych jest wyciszenie podłogi, jednak przy wyborze odpowiedniej opcji warto zwrócić uwagę na zróżnicowane parametry. Podkłady wineo są dedykowane wszystkim dostępnym rodzajom podłóg na rynku i znacząco poprawiają komfort codziennego funkcjonowania. Przedstawiamy 5 powodów, dla których warto zdecydować się na montaż tego rozwiązania.

czytaj dalej

Od lipca wzrosną koszty użycia klimatyzacji, a temperatury w Polsce coraz bardziej dają się nam we znaki. Jak zmniejszyć koszty chłodzenia budynku?

16-05-2024

Zmiany klimatu powodują, że w ostatnich latach mamy do czynienia z falą upałów, która nie omija także Polski. W kontekście planowanego na lipiec tego roku odmrożenia cen energii elektrycznej możemy się zatem spodziewać istotnego wzrostu kosztów utrzymania budynków związanych z ich chłodzeniem i użyciem urządzeń klimatyzacyjnych. Jak zatem zmniejszyć rachunki za prąd zachowując jednocześnie komfort termiczny w pomieszczeniach? Sposobem może być zastosowanie nowoczesnych materiałów budowlanych, które ograniczają nagrzewanie się obiektów.

czytaj dalej

Sposób na ciche wnętrze. Ściany podzielone przed przenoszeniem dźwięków

08-05-2024

Komfort użytkowania wnętrz w dużej mierze zależy od poziomu izolacyjności akustycznej ścian wewnętrznych. Te wykonane w Systemie H+H TEMPO PRO H+H z betonu komórkowego o podwyższonej gęstości zapewniają ochronę akustyczną, a jednocześnie są lekkie i nie obciążają nadmiernie stropów. Nie zajmują cennego miejsca, są wytrzymałe i proste w montażu. A o czym warto wiedzieć przed przejściem to tego etapu inwestycji – podpowiada Robert Janiak, Product Manager firmy H+H.

czytaj dalej

ISOVER doceniony przez klientów. Marka zdobywcą I. miejsca w programie Konsumencki Lider Jakości 2024 w kategorii „Systemy dociepleń”

07-05-2024

ISOVER umacnia się na pozycji lidera branży. Producent wełny mineralnej i rozwiązań izolacyjnych dla budownictwa, przemysłu i energetyki po raz 13. z rzędu zajął I. miejsce w programie Konsumencki Lider Jakości 2024 w kategorii „Systemy dociepleń”. To ogromny sukces marki i dowód na jej rosnącą rozpoznawalność oraz nieustanne zaufanie, jakim darzą ją klienci.

czytaj dalej

Rewolucja w ogrzewaniu: czy nowa dyrektywa UE przyspieszy rozwój ekobudownictwa?

15-04-2024

W marcu w Strasburgu, Parlament Europejski zatwierdził zmiany w przepisach dotyczących ogrzewania domów. Zgodnie z nowymi zapisami dyrektywy, do 2040 roku planowane jest całkowite wycofanie z użytku kotłów na paliwa kopalne. Ponadto, już od przyszłego roku wprowadzony zostanie zakaz dotowania zakupu takich urządzeń. Tym samym era ogrzewania gazowego dobiega końca, co oznacza duże zmiany m.in. dla branży deweloperskiej. Nowe regulacje UE mają szansę stać się impulsem do rozwoju ekoinwestycji.

czytaj dalej