posadzka

Nowości produktowe w grupie antybakteryjnych posadzek żywicznych Flowfresh marki Flowcrete

26-07-2022

Marka Flowcrete, wiodący ekspert od posadzek żywicznych, rozbudowuje swoją ofertę czystych mikrobiologicznie posadzek z grupy Flowfresh. Dzięki nowym produktom i technologiom inwestorzy m.in. z branży spożywczej, medycznej i farmaceutycznej zyskują większy wybór specjalistycznych rozwiązań posadzkowych, dostosowanych do zróżnicowanych potrzeb, wymagań i obciążeń użytkowych.

czytaj dalej

Beton polerowany czy posadzka żywiczna – które rozwiązanie lepiej sprawdzi się w obiektach komercyjnych?

30-06-2022

Beton polerowany w ostatnich latach zyskuje na popularności w budynkach komercyjnych, m.in. dzięki udoskonalonym technikom szlifowania, które pozwalają uzyskać coraz bardziej atrakcyjne wykończenie tej posadzki. Z kolei zastosowanie bezspoinowych posadzek żywicznych oznacza większą trwałość i niższe koszty w całym cyklu życia obiektu. Aby dokonać wyboru między tymi technologiami, warto znać ich najważniejsze cechy, decydujące o tym, które rozwiązanie lepiej sprawdza się w określonych warunkach.

czytaj dalej

Tydzień Bezpieczeństwa Żywności. 7 wskazówek ekspertów marki Flowcrete dotyczących posadzek w zakładach spożywczych

06-06-2022

Co roku, 7 czerwca, obchodzony jest Światowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności, ustanowiony w 2018 roku na podstawie rezolucji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych, z inicjatywy Komisji Kodeksu Żywnościowego FAO/WHO. Przy okazji tego święta warto zwrócić uwagę na to, w jaki sposób producenci artykułów spożywczych, m.in. poprzez dobór odpowiednich materiałów wykończeniowych, mogą zmniejszyć ryzyko wystąpienia incydentów skażenia zagrażającego konsumentom oraz reputacji wytwórców.

czytaj dalej

Światowy Dzień Kreatywności i Innowacji, 21 kwietnia. Twórcze zastosowania posadzek żywicznych w obiektach komercyjnych

20-04-2022

Co roku, 21 kwietnia, obchodzony jest Światowy Dzień Kreatywności i Innowacji. Architekci i projektanci wnętrz poszukują nieszablonowych rozwiązań w swojej codziennej pracy, a posadzki żywiczne to materiał, który pozwala im na dużą swobodę w tym zakresie. Przy okazji święta twórczości, eksperci marki Flowcrete – wiodącego producenta i dostawcy systemów posadzkowych na bazie żywic syntetycznych przedstawiają inspirujące przykłady nietuzinkowych realizacji z Polski i ze świata.

czytaj dalej

Nowe, rozbudowane portfolio posadzek szybkowiążących Flowfast marki Flowcrete

30-03-2022

Marka Flowcrete, wiodący ekspert od posadzek żywicznych, wprowadza zmiany w swojej ofercie posadzek szybkowiążących. Portfolio systemów na bazie żywic metakrylowych (MMA) zostało stworzone od nowa pod znaną na rynku i sprawdzoną marką Flowcrete, czyli Flowfast. Obejmuje ono pięć unikalnych systemów posadzkowych, dostosowanych do różnych warunków użytkowania. Całościowo odpowiadają one na wszystkie najważniejsze potrzeby w tych obszarach zastosowania, gdzie poza funkcjonalnością liczy się przede wszystkim krótki czas realizacji.

czytaj dalej

Niezwykle kolorowy i atrakcyjny wizualnie parking w Airport City Gdańsk wyposażony w posadzki żywiczne Deckshield

03-02-2022

Airport City Gdańsk to nowoczesne miasteczko lotniskowe, które powstaje przy Porcie Lotniczym Gdańsk im. Lecha Wałęsy. Za koncepcję i dokumentację projektową kompleksu odpowiada biuro architektoniczne PIG Architekci. Pierwszy etap inwestycji stanowi 6-kondygnacyjny budynek biurowy Alpha, ze starannie zaprojektowanym dwupoziomowym parkingiem podziemnym. Na powierzchni około 6 000 m2 wykonano w nim specjalistyczne posadzki żywiczne Deckshield marki Flowcrete, wiodącego eksperta w tej dziedzinie.

czytaj dalej

Trendy w projektowaniu wnętrz sklepów i salonów firmowych – posadzki żywiczne w centrum uwagi

06-07-2021

Posadzki w sklepach i showroomach coraz częściej ogrywają pierwszoplanową rolę stając się ważnym elementem aranżacji wnętrza. Architekci i projektanci wykorzystują je do wydzielania stref z większej przestrzeni, kierowania uwagi klientów w starannie dobrane miejsca, a także do promocji marek. Marka Flowcrete, wiodący producent posadzek żywicznych, przedstawia najciekawsze realizacje w salonach sprzedaży, w których to posadzki przyciągają wzrok odwiedzających.

czytaj dalej