kuchnia

Myślisz o funkcjonalnej kuchni? Zainspiruj się wiedzą ekspertów, obrazami, a nawet literaturą

22-06-2022

Zapewnić jak największą funkcjonalność kuchni – to jedna z ponadczasowych zasad, jaka obowiązuje podczas urządzania tego pomieszczenia. Reszta zmienia się, ewoluuje, powraca. Architekci wnętrz podkreślają, że uprawiana przez nich dziedzina to nie tylko znajomość technologii i trendów. Często czerpią inspiracje ze starych rycin, obrazów czy z życia. A pomysły znajdują nawet w… literaturze! Jakie? Zapraszamy do lektury.

czytaj dalej

Jak urządzić aneks kuchenny

19-05-2022

Coraz częściej zamiast oddzielonej od salonu kuchni, w naszych domach i mieszkaniach pojawia się aneks kuchenny. Łącząc harmonijnie dwa wnętrza, tworzy nie tylko ciekawą aranżacyjnie przestrzeń, ale także przestronne i ergonomiczne miejsce do codziennego przygotowywania posiłków. O tym, na co szczególnie zwrócić uwagę przy urządzaniu aneksu kuchennego, opowiada Kamila Prałat, manager ds. marketingu i sprzedaży w firmie SOLGAZ.

czytaj dalej

Jak po męsku zaaranżować kuchnię

11-05-2022

W kuchni wielu mężczyzn czuje się jak ryba w wodzie. Niektórzy nawet posuwają się do stwierdzeń, iż panowie lepiej uprawiają sztukę kulinarną od kobiet, a kuchenne pomieszczenia to ich prawdziwe królestwa. Sprawdzimy więc, co w męskiej kuchni powinno się znaleźć, na co panowie zwracają uwagę i w jak zaaranżowanych pomieszczeniach czują się dobrze.

czytaj dalej

Szafki narożne – zorganizuj je z Architekt Porządku

20-04-2022

W kolejnej odcinku cyklu dotyczącego organizowania kuchennych przestrzeni, stworzonym w showroomie PEKA, znana blogerka Architekt Porządku opowiada jak poradzić sobie z przestrzenią narożną oraz zdradza kilka niezawodnych rozwiązań. Decluttering jest sztuką zaprowadzania ładu we wnętrzach, pozbywania się nadmiaru przedmiotów oraz organizacji miejsc do przechowywania, a Agnieszka Witkowska zajmuje się profesjonalnym „odgracaniem” wnętrz. We wspólnym projekcie z PEKA, po raz kolejny dzieli się na YT swoimi niezawodnymi radami, tym razem dotyczącymi problematycznej przestrzeni narożnikowej.

czytaj dalej

Jak urządzić kuchnię w stylu greckim

22-02-2022

Co by powstało, gdyby błękit morza i biel helleńskich budynków przenieść do naszej kuchni? Iście greckie wnętrze! Zastanawiając się nad aranżacją swojej kuchni, coraz więcej osób przekonuje się do kuchennych pomieszczeń tworzonych w śródziemnomorskich klimatach. Na jakie elementy postawić, aby nasza kuchnia przypominała pomieszczenie rodem z Cyklad? Na to pytanie odpowiada Kamila Prałat, ekspertka polskiego producenta sprzętu AGD - firmy SOLGAZ.

czytaj dalej

Biała kuchnia. To jest teraz najmodniejsze

16-02-2022

Biel uwodzi wrażeniem nieograniczonej przestrzeni, optycznie powiększa małe wnętrza, a dużym dodaje rozmachu. Neutralność białej barwy czyni ją z kolei świetną bazą do łączenia z innymi dekorami. Co więcej, wcale nie musi być chłodna! Jak z pomocą bieli stworzyć oryginalną, ale również funkcjonalną aranżację kuchni? Podpowiadamy…

czytaj dalej

W 2021 roku Solgaz dodał gazu

08-12-2021

Kryzys spowodowany pandemią koronawirusa, utrudnienia w funkcjonowaniu zakładów pracy, obostrzenia i nakazy państwowe – 2021 rok dla wielu firm niewątpliwie stanowił wymagający czas. Jednak SOLGAZ, polski producent sprzętu AGD z 19-letnim doświadczeniem, cieszył się wieloma sukcesami – w tym 17% wzrostem sprzedaży płyt gazowych bez płomieni, dołączeniem do związku najlepszych producentów AGD APPLiA Polska oraz nawiązaniem współpracy z PGNiG OD i kampanią reklamową z bardzo popularnym, polskim aktorem – Zbigniewem Buczkowskim.

czytaj dalej

Kuchnia w kolorach ziemi – najlepszy wybór dla niezdecydowanych

22-11-2021

Beże, kremy, szarości i złamana biel to odcienie, które od lat nie wychodzą z dekoratorskich trendów. Znajdują wielu zwolenników – zadowalają tych, którzy cenią sobie spokój i uniwersalność w aranżacji, jak i tych, którzy lubią zabawę dekoracjami i ciągłe metamorfozy. W końcu żadna paleta kolorystyczna nie dorówna pod tym względem neutralnej – to dobra baza do zmian. Podpowiadamy, dlaczego warto urządzić kuchnię w kolorach ziemi!

czytaj dalej

Miksuj style! Artystyczna kuchnia według przepisu Annie Sloan

22-11-2021

Lubisz eksperymentować w kuchni, łączyć rozmaite smaki oraz czerpać inspiracje z tradycji kulinarnych z różnych stron świat? A co powiesz na kreatywny mariaż stylów i kolorów w aranżacji kuchennego wnętrza? Sięgnij po wszechstronne farby kredowe Chalk Paint™ oraz twórcze pomysły Annie Sloan, a stworzysz naprawdę wysmakowane wnętrze.

czytaj dalej