wywiady

70 lat temu narodziła się kultowa marka wnętrzarska BoConcept. Wywiad z Kamilem Maślanką

26-10-2022

Kiedy robimy w firmie wewnętrzne podsumowania, zadziwia nas fenomen, jakim jest grupa klientów powracających. Stanowią oni prawie połowę kupujących w BoConcept. Są wśród nich tacy, którzy kilkanaście lat temu meblowali u nas pierwsze mieszkanie, później dom, następnie pierwsze mieszkanie swoich dzieci, wreszcie ich domy. To dla nas bardzo budująca, powtarzająca się historia - mówi Kamil Maślanka, współwłaściciel polskich salonów skandynawskiej marki.

czytaj dalej

Konsekwentnie podążamy własną drogą

27-06-2022

Od wizualnego nadmiaru wolimy lekki niedosyt. Takie przestrzenie nas uspokajają. Nasze projekty są uporządkowane, bo my tacy jesteśmy. Projektujemy wnętrza, w których sami dobrze się czujemy - mówi Hanna Bajer, architektka wnętrz, która wraz z mężem prowadzi cenioną warszawską pracownię Bajer - Sokół Team.

czytaj dalej

Łódź Design Festival 2022. RE:GENERACJI… musimy się nauczyć.

23-05-2022

Nie wrócimy już do świata niezachwianej pewności i gwarantowanej przewidywalności. Pozostaje nam się dostosować. A funkcjonowanie w „płynnej rzeczywistości” wymaga od nas nauczenia się jak odpoczywać. Moim zdaniem temat właściwej regeneracji wiąże się ze zmianą w świadomości. Musimy się tego po prostu nauczyć. Nie wystarczy przysłowiowa polska zaradność ani spontaniczny „zryw”. Myślę, że umiejętność regeneracji, indywidualnej oraz systemowej, jest czymś, nad czym powinniśmy właśnie teraz mocno popracować - mówi Michał Piernikowski, dyrektor Łódź Design Festival, który startuje już 12 maja.

czytaj dalej

Nie chcemy być modni - chcemy być mądrzy

04-04-2022

Rozmowa z Panem Pawłem Jaskanisem - od 2002 dyrektorem Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, historykiem sztuki, archeologiem, muzealnikiem, specjalistą w zarządzaniu ochroną zabytków i opieką nad nimi, jurorem reprezentującym instytucję - inwestora w 24. edycji konkursu KOŁO.

czytaj dalej

Okno? To nie to, co widzisz.

17-03-2022

Przeszklenia pełnią dziś kluczową rolę w architekturze budynku. Integrują się z wymaganiami domów inteligentnych, adaptują się do warunków atmosferycznych, reagują na zmiany pogody. Przede wszystkim jednak umożliwiają większy kontakt z przyrodą dając ludziom to co Skandynawowie nazywają hygge – swobodę przebywania w otoczeniu, które ich uspokaja i daje bezpieczeństwo oraz szczęście – rozmowa z Maciejem Mazgajem, z Multiko Architektura Okien.

czytaj dalej

Projekty z gwiazdką. Wywiad z Grynasz Studio

21-02-2022

„Projektując meble dedykowane do łazienek mamy już na starcie sporo ograniczeń i wymogów. To są takie projekty z gwiazdką, wymagające od nas dużej wiedzy, projektowej empatii, elastyczności i rozeznania w ofercie” – o projektowaniu mebli łazienkowych i współpracy z marką Devo opowiadają Marta Niemywska-Grynasz oraz Dawid Grynasz, założyciele Grynasz Studio.

czytaj dalej

Zmieniamy percepcję pacjenta

03-01-2022

Wywiad z dr inż. arch. Piotrem Żabickim ze studia architektonicznego Kuryłowicz & Associates dotyczy projektu pro bono dla Instytutu „Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie. Projekt obejmował kompleksową przebudowę i modernizację izby przyjęć oraz holu rejestracji do 30 poradni specjalistycznych. Pierwsza część projektu – modernizacja i wyposażenie holu zostały już zakończone i przestrzeń jest otwarta dla pacjentów.

czytaj dalej