wywiady

Kreatorzy światła – wywiad z Christian’em Bjørn i Rune Balle

10-08-2021

Studio BJØRN + BALLE tworzą doświadczeni projektanci Christian Bjørn i Rune Balle. W ostatnich latach duet tych kultowych postaci duńskiego wzornictwa zaprojektował wiele nagrodzonych obiektów użytkowych, łączących minimalistyczny skandynawski design z doskonałym wyczuciem aktualnych trendów. Odpowiednio dobrane materiały i detale wzniosły ich dokonania na wyższy poziom i nadały zaprojektowanym przedmiotom nową tożsamość. Razem z dostępną w Polsce w sklepie Ardant.pl marką Design For The People odnieśli także wielki sukces w projektowaniu oświetlenia. Zapytaliśmy ich o kulisy pracy light designerów.

czytaj dalej

Współpraca z architektem – wszystko, co powinniście wiedzieć

21-06-2021

Wykończenie mieszkania jest zarazem najprzyjemniejszym, jak i najbardziej stresującym momentem. Stąd rosnąca popularność usługi kompleksowego wykańczania wnętrz pod klucz. Jak przygotować się do rozmowy z architektem? Jak przebiega proces projektowy? Kiedy można wprowadzić zmiany do projektu? Na te pytania odpowiedzieli architekci z Pracowni Architektury Wnętrz Decoroom: Joanna Węgłowska oraz Jakub Szeląg.

czytaj dalej

Wywiad z Robertem Koniecznym

16-10-2019

A jak konkretnie światło wpływa na bryłę budynku? To dla zwykłego śmiertelnika dosyć nieczytelne, trudne połączenie. Dom kojarzy się jeszcze z tradycyjną kompozycją fundamentów, ścian i dachu. Dla inwestora wpływ światła na bryłę budynku nadal pozostaje nieczytelnym, trudnym połączeniem. Jak światło może kreować bryłę?

czytaj dalej