dachy

Po co Ci rynna? Nowa kampania reklamowa Galeco

14-06-2024

„Po co Ci rynna” — czy lider w produkcji systemów rynnowych może promować się tak kontrowersyjnym hasłem? Może! Bo dzięki niemu przewrotnie przypomina, jak ważnym elementem dachu są rynny, także wtedy, gdy chcemy stworzyć minimalistyczną, jednolitą bryłę budynku.

czytaj dalej

Ile trwa budowa dachu?

05-06-2024

Budowa dachu to przedsięwzięcie ważne dla każdego inwestora. Dlatego warto wiedzieć jak wygląda ten proces krok po kroku. Ile czasu zajmują poszczególne etapy budowy oraz czym charakteryzuje się każdy z nich? Przeczytaj ten tekst by dowiedzieć się więcej i móc w komfortowy sposób odbyć czekającą Cię budowę dachu.

czytaj dalej

W 2023 r. wartość rynku pokryć dachowych w Polsce wyniosła ponad 6 mld zł

04-06-2024

Pomimo przejściowej korekty, będącej naturalnym odreagowaniem rynkowym po boomie inwestycyjnym, długoterminowe perspektywy dla rynków pokryć dachowych pozostają bardzo obiecujące. W najbliższych latach głównymi czynnikami wspierającymi proces odbudowy potencjału rynków pokryć dachowych będą: solidne długoterminowe fundamenty makroekonomiczne Polski, strukturalny niedobór mieszkań w Polsce na tle średniej unijnej, rosnąca aktywność inwestycyjna w sektorze mieszkaniowym, znaczący wolumen budownictwa logistycznego oraz rosnące znaczenie segmentu remontów i modernizacji budynków.

czytaj dalej

Nadleśnictwo Czaplinek – nowoczesność połączona z tradycją

29-05-2024

Nadleśnictwo Czaplinek położone jest w południowo-wschodniej części województwa zachodniopomorskiego, na obszarze powiatu drawskiego oraz szczecineckiego. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się jezioro Drawsko będące drugim pod względem głębokości jeziorem w Polsce. W tej przepięknej okolicy powstała nowa siedziba Nadleśnictwa Czaplinek, za której projekt odpowiada szczecińska spółka OZON Architekci.

czytaj dalej

Od lipca wzrosną koszty użycia klimatyzacji, a temperatury w Polsce coraz bardziej dają się nam we znaki. Jak zmniejszyć koszty chłodzenia budynku?

16-05-2024

Zmiany klimatu powodują, że w ostatnich latach mamy do czynienia z falą upałów, która nie omija także Polski. W kontekście planowanego na lipiec tego roku odmrożenia cen energii elektrycznej możemy się zatem spodziewać istotnego wzrostu kosztów utrzymania budynków związanych z ich chłodzeniem i użyciem urządzeń klimatyzacyjnych. Jak zatem zmniejszyć rachunki za prąd zachowując jednocześnie komfort termiczny w pomieszczeniach? Sposobem może być zastosowanie nowoczesnych materiałów budowlanych, które ograniczają nagrzewanie się obiektów.

czytaj dalej

Jak powstają najodporniejsze membrany? Dorken zdradza jak wygląda proces tworzenia produktu

07-05-2024

Membrany zapewniają odporność dachu podczas wichur, ulew i wysokich temperatur. Jednak tworzenie jakościowych materiałów często wiąże się ze skomplikowanymi schematami produkcji i testami. Dorken, lider w zakresie rozwiązań dla dachów, opracował produkt z najdłuższą na rynku, 30 letnią, gwarancją funkcjonalności i materiał odporny na temperaturę nawet do 150 stopni Celsjusza. W jaki sposób tworzone są tak trwałe membrany i jak chronią budynek?

czytaj dalej