architektura

Nowy rodzaj portfenetru w systemach Schüco z PVC-U

13-07-2020

Znane z historii balkony francuskie dziś zyskują drugie życie, otrzymując coraz ciekawsze formy i zastosowania w nowoczesnej architekturze. Z myślą o projektach łączących funkcjonalność z modnym, minimalistycznym designem, firma Schüco uzupełniła ofertę portfenetrów w systemach z PVC-U o nowy wariant z metalową balustradą złożoną z filigranowych, pionowych elementów.

czytaj dalej

Czy krakowski rynek biurowy zwolni

08-07-2020

Realizacja rozpoczętych projektów biurowych idzie w Krakowie pełną parą. Budowa nowych inwestycji uzależniona będzie jednak od popytu na biura, których odbiorcą na krakowskim rynku jest głównie sektor usług dla biznesu

czytaj dalej

Przepusty uszczelniające – szczelne przejścia budowlane

06-07-2020

Przepusty uszczelniające służą do wykonania szczelnych przejść kabli i rur wprowadzanych do budynku. Są przeznaczone do stosowania w budownictwie mieszkaniowym i przemysłowym. Zabezpieczają przed przedostaniem się gazu i wody przez przegrody budowlane. Wykonane są w kilku wersjach w zależności od środowiska, w którym należy je stosować. Wyróżniamy przepusty pierścieniowe, łańcuchowe oraz montowane w szalunku przed zalaniem betonem.

czytaj dalej

Programowalny termostat pokojowy WiFi 1TX CR029WIFI-230V

06-07-2020

Nowy CR029WIFI-230V firmy PERRY Electric to termostat pokojowy z funkcją zdalnego sterowania ogrzewaniem lub klimatyzacją za pomocą telefonu, lub tabletu. Zdalne sterowanie termostatem odbywa się poprzez sieć WiFi. Istnieje także możliwość sterowania lokalnie za pomocą przycisków na termostacie.

czytaj dalej

Kolejny Live z cyklu „Architekci na XXI wiek” już 30 czerwca 2020 o godzinie 18.00

26-06-2020

Jerzy Szczepanik Dzikowski i Maciej Miłobędzki z pracowni JEMS Architekci „Racjonalne podejście w bardzo nieracjonalnych czasach” Co to znaczy projektować w nowym świecie? Czy pandemia coś zmieni? Jakich narzędzi i argumentów potrzebujemy, aby odwrócić procesy związane ze zmianami klimatycznymi? Jak miałaby wyglądać reakcja świata architektury na erę kryzysu klimatycznego? Spotkanie przedstawi perspektywę architektów jednej z najważniejszych polskich pracowni.

czytaj dalej

Carbon Tower w systemach ALUPROF – nowa ikona biznesowej dzielnicy Wrocławia

08-06-2020

Biznesowa dzielnica w zachodniej części Wrocławia, wykreowana na przestrzeni ostatnich kilku lat na terenach poprzemysłowych pomiędzy ulicami Strzegomską, Robotniczą i Góralską, zyskała kolejną ikonę w postaci biurowca Carbon Tower. Wyróżniający się formą obiekt w systemach ALUPROF otwiera nowy rozdział w miejskiej architekturze stolicy Dolnego Śląska.

czytaj dalej

Elastyczny system ramki dystansowej w gorącym klimacie pustynnym CRICURSA stosuje Super Spacer® TriSeal™ w Qatar National Library

25-05-2020

CRICURSA Cristales Curvados, SA i Super Spacer® są od dłuższego czasu sprawdzonym zespołem w produkcji giętych szyb izolacyjnych o rozmiarach XXL dla kultowych obiektów budowlanych z unikalnymi szklanymi elewacjami. Również dla szklanej elewacji Qatar National Library w Doha o powierzchni około 5.500 m2, której budowę zakończono w roku 2018, zastosowano ciepłą ramkę dystansową głównie ze względów energetycznych.

czytaj dalej