architektura

Zrównoważony rozwój i nowoczesne technologie – o przyszłości budownictwa na 4 Design Days 2022

13-01-2022

Budownictwo przyszłości, nowatorskie technologie budowlane, efektywność energetyczna i energia odnawialna oraz inteligentne budynki – między innymi o tym rozmawiać będą w trakcie 4 Design Days architekci, inwestorzy, producenci i przedstawiciele władz samorządowych. Wydarzenie odbędzie się w dniach 27-30 stycznia 2022 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Trwa rejestracja uczestników.

czytaj dalej

Między domem a hotelem - jak projektuje się mieszkania przeznaczone na PRS?

12-01-2022

Rynek mieszkań PRS w Polsce zaczął się intensywnie rozwijać, nie zmieniła nawet tego trwająca blisko dwa lata pandemia. W związku ze zwiększonym zainteresowaniem najmem instytucjonalnym należy odpowiednio zdefiniować wymagania i potrzeby najemców w zakresie designu i funkcjonalności przestrzeni. Dla projektantów wnętrz jest to nowe wyzwanie. Jak mu sprostać? Co jest kluczem do udanego projektu PRS?

czytaj dalej

Czym jest urban sprawl? Ranga powierzchni biologicznie czynnej w mieście i poza miastem

11-01-2022

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak to jest mieszkać poza miastem? Znajomi podpowiadali przeprowadzkę, wspominając o lasach na wyciągnięcie ręki, ciszy, spokoju, byciu bardziej „eko”? Przeprowadzka poza tereny miejskie faktycznie może pozornie wydawać się dobrym pomysłem na przyszłość. Jednak, czy w erze rosnącej świadomości ekologicznej, jest to rzeczywiście tak dobry pomysł? O tym, jak z punktu widzenia ekologii i ekonomii wygląda masowa migracja poza miasta, pisze architekt – Paweł Wołejsza.

czytaj dalej

Zmieniamy percepcję pacjenta

03-01-2022

Wywiad z dr inż. arch. Piotrem Żabickim ze studia architektonicznego Kuryłowicz & Associates dotyczy projektu pro bono dla Instytutu „Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie. Projekt obejmował kompleksową przebudowę i modernizację izby przyjęć oraz holu rejestracji do 30 poradni specjalistycznych. Pierwsza część projektu – modernizacja i wyposażenie holu zostały już zakończone i przestrzeń jest otwarta dla pacjentów.

czytaj dalej

EGO I ALU – duet doskonały. Rola aluminium w projektowaniu designerskich mebli ogrodowych

03-01-2022

Czasy, w których nowoczesne meble zdobiące nasze tarasy, werandy i balkony dostępne były wyłącznie w kilku powtarzalnych wzorach, a ich funkcje ograniczały się jedynie do absolutnego minimum, odeszły w zapomnienie. Dziś, rzeczy którymi się otaczamy muszą być nie tylko trwałe i estetyczne, ale również wielozadaniowe, pozwalające na maksymalną personalizację oraz stworzone z poszanowaniem środowiska naturalnego. Łącząc kreatywność EGO Paris i know-how Hydro powstają meble wynoszące komfort użytkowana na zupełnie nowy poziom.

czytaj dalej

Trendy kolorystyczne 2022 w dekoracji wnętrz

03-01-2022

Zastanawiasz się, jak będzie nowa paleta kolorów w trendach roku 2022? Które barwy w efektowny sposób odmienią pomieszczenie i nadadzą mu zupełnie nowego charakteru? Poniżej przygotowaliśmy trzy, kolorystyczne zestawienia, które sprawią, że na nowo odkryjesz radość z przebywania we wnętrzu, odnajdując jego zapomniany potencjał. Oto trzy propozycje, które będą prawdziwym hitem roku 2022!

czytaj dalej

Ruukki® Classic Design – klasyczne pokrycie w nowej odsłonie

28-12-2021

Ruukki® Classic Design to nowe, wysokiej jakości panele dachowe na rąbek stojący zatrzaskowy, zapewniające inwestorom jeszcze większą swobodę w kreowaniu wymarzonego domu. Ich dopracowana w każdym detalu konstrukcja stwarza zupełnie nowe możliwości tworzenia ponadczasowych aranżacji.

czytaj dalej

Podsumowanie roku 2021 w Roark Studio

21-12-2021

Roark Studio - pracownia architektoniczna specjalizująca się w rynku premium - zamyka rok ze świadomością osiągniętych celów oraz satysfakcją ze zdobytych sukcesów. Zespół pracowni w 2021 roku uzyskał 7 pozwoleń na budowę oraz przygotował 10 projektów wykonawczych, pracując dla 15 różnych klientów. Interdyscyplinarny zespół Roark Studio wzmocniło siedmioro nowych projektantów.

czytaj dalej

Osiedla 15-minutowe to już konieczność. Jak projektować, by nie wykluczać?

20-12-2021

Osiedla kompletne, kompleksowe, 15-minutowe – określeń jest wiele, ale cel jeden: stworzyć takie miejsce do zamieszkania, w którym wszystko, co potrzebne, jest w zasięgu ręki. Koncepcja ta od lat jest silnym trendem w architekturze. Urbaniści pokochali ją za efektywność wykorzystywania przestrzeni, mieszkańcy – za wygodę. Jaka jest ich przyszłość? Co mają szansę zmienić?

czytaj dalej