architektura

Dom modułowy klasy premium to nowośćna polskim rynku

28-11-2022

Czy proces budowy wymarzonego domu musi być okupiony stresem? Coraz więcej osób stawia na komfort – nie tylko ten przyszły, kiedy już zamieszkamy we własnym M, ale też towarzyszący samej jego realizacji. Na polskim rynku nie było do tej pory oferty kompleksowej usługi budowlanej dla klientów, którzy chcieliby nabyć prefabrykowany dom „z wyższej półki”.

czytaj dalej

Deceuninck na targach ARCHITECT@WORK

24-11-2022

ARCHITECT@WORK to ekskluzywne, międzynarodowe wydarzenie branżowe, którego edycje odbywają się na całym świecie. Łączy architektów i projektantów z najbardziej innowacyjnymi dostawcami rozwiązań skrojonych na miarę przyszłości. Podczas warszawskiej edycji, która odbyła się w dniach 15-16 listopada, wśród 150 wyselekcjonowanych wystawców znalazła się firma Deceuninck. Belgijski producent zaprezentował szerokiej publiczności swoje najnowsze osiągnięcie – system Phoenix w 100% z recyklingu.

czytaj dalej

make me! – projektuj, wygrywaj i zmieniaj świat na lepsze! Ruszył nabór do konkursu organizowanego przez Łódź Design Festival.

24-11-2022

Już po raz 16. organizatorzy Łódź Design Festival mają zaszczyt i wielką przyjemność zaprosić studentów i absolwentów kierunków artystycznych i projektowych do udziału w międzynarodowym konkursie wzorniczym make me!. Nabór do nowej edycji ruszył 22.11.2022 i zostanie zamknięty 22.03.2023 roku. Pula nagród to aż 50.000 zł!

czytaj dalej

Zielone, energooszczędne, bezpieczne, skomunikowane – osiedla przyszłości. Ponad 50% Polaków jest zadowolonych z otoczenia miejskiego

21-11-2022

Projektowanie miast to ogromne wyzwanie, z którym mierzą się dziś architekci. Z jednej strony musi być odpowiedzią na rosnące, globalne wyzwania ekologiczne. Z drugiej – oferować maksymalny komfort mieszkańcom. Otoczenie, w którym funkcjonujemy, ma na nas ogromny wpływ, jednak badania pokazują, że jedynie nieco ponad 50% Polaków jest z niego zadowolonych , a nasze funkcjonalne, estetyczne i ekologiczne potrzeby wciąż rosną – mówi Zbigniew Poraj, doradca zarządu Aluprof SA.

czytaj dalej

Architektura i design razem dla ludzkości, czyli o czym rozmawiać będą uczestnicy 7. edycji 4 Design Days?

21-11-2022

Ludzkość w XXI wieku odniosła niewyobrażalny sukces – buduje się więcej i wyżej niż kiedykolwiek, a dostęp do towarów i usług jest praktycznie nieograniczony. Tak dynamiczny rozwój świata ma jednak swoją cenę – obnaża szereg nieznanych wcześniej wyzwań, takich jak: zmiany klimatyczne, kryzys surowcowy, niepohamowany konsumpcjonizm, nierówności społeczno- ekonomiczne, starzejące się społeczeństwo, bezdomność czy epidemie. Czas więc na refleksję – czy zmierzamy w dobrym kierunku? Na to i na wiele innych pytań odpowiedzą uczestnicy 7. edycji 4 Design Days, która odbędzie się pod hasłem Together 4 Humanity, w dniach 26-29 stycznia 2023 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

czytaj dalej

9 listopada, Europejski Dzień Wynalazcy. Innowacje, które przynoszą postęp w budownictwie

08-11-2022

Przy okazji Europejskiego Dnia Wynalazcy, obchodzonego 9 listopada, warto przypomnieć innowacje, które przyczyniły się do rozwoju nowoczesnych materiałów i technologii budowlanych w Europie. Mimo, że często pozostają one niewidoczne dla użytkowników, pełnią bardzo ważne funkcje w obiektach budowlanych – mieszkaniowych, publicznych i przemysłowych, a wiele z nich przyniosło znaczący postęp w tej dziedzinie.

czytaj dalej

Co jest najbardziej designerskim dodatkiem do wnętrz?

07-11-2022

Tworzenie unikalnych przestrzeni nie jest tylko przenoszeniem wizjonerskich konceptów do projektów. To także szukanie najlepszych rozwiązań, które odpowiedzą na wszelkie potrzeby użytkowników. Zdaniem Anny Błaszczyk, właścicielki pracowni Artewizjon, zmieniło się nasze podejście do estetyki. Projektantka opowiedziała o swoim stylu, wyzwaniach, z jakimi musi sobie radzić w pracy architektki, oraz produktach od firmy VASCO, które przychodzą jej z pomocą, kiedy tworzy nietuzinkowe aranżacje.

czytaj dalej

Jakość, długowieczność i zrównoważony rozwój – tego poszukuje konkurs Dobry Design 2023

07-11-2022

Znalezienie nowych ikon polskiego designu i twórców, którzy w DNA swojej działalności mają wpisaną troskę o dobry design, wysoką jakość i długowieczność produktu oraz zorientowanie na zrównoważony rozwój to główny cel konkursu Dobry Design 2023. Zgłoszenia można wysyłać do 30 listopada br., a finał plebiscytu odbędzie się podczas 4 Design Days 2023.

czytaj dalej