architektura

E-konferencja: BIM a architektura zrównoważona

24-09-2021

Konferencja "Bim a architektura zrównoważona" ma za zadanie pokazanie różnych relacji, jakie istnieją pomiędzy cyfrowym modelowaniem a ekologicznymi wskaźnikami przypisywanymi do inwestycji. Zapraszamy do udziału w spotkaniu online, które odbędzie się 30 września 2021 o godz. 9:00. Wystarczy zarejestrować się.

czytaj dalej

Accor otwiera hotel premium w Czarnogórze i zbliża Swissôtel do gór

24-09-2021

Accor, wiodąca na świecie grupa hotelarska, poszerza portfolio marek premium w południowo-wschodniej Europie. Grupa podpisała umowę na nowy hotel w Czarnogórze. Czterogwiazdkowy ośrodek Swissôtel Kolašin położony będzie we wspaniałym paśmie górskim Bjelasica. Stanowi idealne miejsce docelowe dla miłośników sportów zimowych. Pierwsi goście zawitają do końca 2022 roku.

czytaj dalej

Design, który łączy ludzi

23-09-2021

W miejscowości Lusowo, koło Poznania, powstał dom dostosowany do potrzeb właściciela i ciekawie wkomponowany w otoczenie. Jasne i przyjazne wnętrze stworzono stosując szereg rozwiązań. Projekt został doceniony prestiżową Nagrodą SARP w kategorii „budynek mieszkalny jednorodzinny” za 2019 rok.

czytaj dalej

Marka Mövenpick kontynuuje ekspansję w Szwajcarii z nowym hotelem w Bazylei

23-09-2021

Nowo otwarty Mövenpick Hotel Bazylea to szósty obiekt należącej do Accor, wiodącej grupy hotelowej na świecie, marki w Szwajcarii. Zaprojektowany przez cenionych projektantów przyciąga eleganckim i nowoczesnym wystrojem wnętrz. Malownicza okolica parku Baloise tuż przy dworcu kolejowym SBB zapewnia przyjemne otoczenie i dogodne połączenia z całą Europą.

czytaj dalej

Polskie Miasta Przyszłości 2050 - Maciej Wójcik (Zapowiedź wywiadu)

22-09-2021

W czwartek 23 września zapraszamy na kolejny odcinek cyklu rozmów pod hasłem Polskie Miasta Przyszłości 2050, w którym gościem będzie Maciej Wójcik – Partner Zarządzający w TDJ Estate, firmie inwestycyjnej, która od blisko 40 lat specjalizuje się w realizacji projektów mieszkaniowych oraz komercyjnych, m.in. nowoczesnego kompleksu biurowego .KTW, zlokalizowanego w sąsiedztwie katowickiego Spodka. Wraz z prowadzącym wywiad będą szukali odpowiedzi na pytania jak będą wyglądały biurowce przyszłości oraz czy za 30 lat nadal będą funkcjonowały tzw. mordory. Rozmowy w ramach cyklu wywiadów prowadzi red. Dariusz Bugalski, były wieloletni dziennikarz radiowej Trójki, twórca podcastu K3.

czytaj dalej

ZŁOTA 44 ogłasza: zostało dziewięć dostępnych apartamentów.

21-09-2021

Od dwóch lat zauważalny jest wzrost zainteresowania luksusowymi apartamentami w ZŁOTEJ 44, która w tym czasie zanotowała dynamiczny wzrost sprzedaży. Aktualnie w ofercie na rynku pierwotnym w ZŁOTEJ 44 pozostaje zaledwie dziewięć apartamentów. Klienci chcący nabyć tego typu nieruchomość muszą się spieszyć. W ostatnim czasie deweloper nie decydował się na obniżanie cen mieszkań, a pomimo tego chętnych nie brakowało. Niektóre apartamenty ZŁOTEJ 44 w tym samym momencie przykuwały uwagę kilku nabywców deklarujących zakup.

czytaj dalej

Schneider Electric z prestiżową nagrodą na targach ENERGETAB 2021. Oprogramowanie firmy wyróżnione za innowacyjność

20-09-2021

Firma Schneider Electric, światowy lider cyfryzacji zarządzania energią i automatyki budynkowej, zdobyła brązowy medal za produkt prezentowany na 34. Międzynarodowych Energetycznych Targach Bielskich ENERGETAB 2021. Nagrodzone oprogramowanie EcoStruxure Microgrid Advisor to narzędzie pozwalające na zarządzanie mikrosiecią energetyczną. Platforma wykorzystuje zaawansowane algorytmy prognozowania przy wsparciu sztucznej inteligencji.

czytaj dalej

4 Wellington Place – zrównoważony biurowiec najwyższej klasy

14-09-2021

Wieżowiec 4 Wellington Place to perła w architektonicznej koronie rewitalizowanej dzielnicy angielskiego Leeds. Głównym motorem napędowym projektu był zrównoważony rozwój i szybka realizacja ambitnego planu zagospodarowania. Systemy okienno-drzwiowe i fasadowe dla budynku dostarczył Aluprof.

czytaj dalej