Architektura na świecie

Jeśli nauka, to tylko w modułach

18 maj 2022

Gospodarka opiera się na wiedzy, dlatego też potrzebuje sprawnego i powszechnie dostępnego szkolnictwa. Edukacja, żeby była skuteczna, wymaga odpowiednich kadr oraz bezpiecznych, komfortowych i dostosowanych do potrzeb uczniów budynków. Wyzwania stojące przed sektorem edukacyjnym może rozwiązać budownictwo modułowe.

czytaj dalej

Kameralna sypialnia na słonecznym strychu

18 maj 2022

W tym holenderskim domu przestrzeń pod samym dachem została całkowicie przekształcona w stylową sypialnię. Tam, gdzie kiedyś był ciemny strych z małym tylko świetlikiem, teraz znajduje się piękny, pełen naturalnego światła pokój sypialny. Nowe życie w poddasze tchnęły cztery okna dachowe FAKRO.

czytaj dalej

WICONA – fasady z aluminium Hydro CIRCAL w kompleksie biurowym LIXA

4 maj 2022

Rewolucja planowania urbanistycznego trwa. Wraz z rozwojem i dywersyfikacją populacji, planiści miejscy dążą do projektowania bezpiecznych, wydajnych środowisk miejskich, z uwzględnieniem różnych aspektów: od szeroko rozumianego komfortu, poprzez design, po efektywne wykorzystanie energii i ekologię. Marka WICONA odpowiada gotowymi rozwiązaniami, które przyspieszą drogę do osiągnięcia zrównoważonego rozwoju.

czytaj dalej

Designerska przestrzeń coworkingowa

28 kwiecień 2022

Nowoczesny budynek biurowy LUI House wzniesiony w samym centrum miasta Herford zwraca uwagę potencjalnych najemców nie tylko nowoczesną przestrzenią biurową, lecz także wysoką efektywnością energetyczną. Do realizacji obiektu użyto wysoko izolowanych aluminiowych systemów okiennych, drzwiowych, przesuwnych i fasadowych Schüco.

czytaj dalej

Super Spacer® wspiera płynność architektury

31 marzec 2022

Jej zamiłowanie do wieżowców zaprowadziło światowej sławy ekspertkę od elewacji Agnes Koltay w 2005 roku do Dubaju, gdzie w 2011 roku stworzyła własną firmę konsultingową dotyczącą elewacji. Zawodowo wróciła do węgierskiej ojczyzny w związku z projektem elewacji dla MOL Campus w nowej mieszkaniowo-biznesowej dzielnicy Budapesztu BudaParts. Jak i w innych prestiżowych projektach z zakresu geometrii swobodnej, swój udział w tym projekcie miał również system ramki dystansowej Super Spacer® producenta Edgetech/Quanex. Koltay Façades wybrało tą ramkę dystansową z elastycznej pianki silikonowej dla kompleksowej elewacji oszklenia strukturalnego składającej się z płaskich, zwyczajnie giętych oraz wklęśle i wypukle giętych szyb.

czytaj dalej

Blisko natury z dala od zgiełku miasta

24 luty 2022

Pełne słońca bungalowy, które znajdują się w klimatycznej miejscowości Rize w Turcji u wybrzeża Morza Czarnego, pozwolą odpocząć od zgiełku miasta. Przez okna dachowe do domków napływa nie tylko naturalne światło ale też po ich otwarciu śpiew ptaków i szum pobliskiego potoku.

czytaj dalej

Królewska metamorfoza hotelu w Leeds spod kreski Iliard

20 styczeń 2022

W samym sercu angielskiego Leeds stoi słynny hotel – The Queens. Jego nazwa nie jest przypadkowa. To miejsce, które w momencie otwarcia w latach 30. poprzedniego wieku było jednym z najbardziej luksusowych hoteli na Wyspach. 84 lata po otwarciu The Queens przeszedł spektakularną metamorfozę, dzięki której ponownie stał się godny swej nazwy. Za tą przemianą stoją architekci z krakowskiego biura projektowego Iliard Architecture & Interior Design.

czytaj dalej

IBIS STYLES SARAJEWO z nagrodą ART IN ARCHITECTURE

8 grudzień 2021

Należący do sieci Accor, światowego lidera hotelarstwa, ibis Styles Sarajevo został zwycięzcą trzeciej edycji prestiżowego konkursu Art in Architecture w kategorii Hotel. Za projekt wnętrz odpowiada polska pracownia architektoniczna MIXD. Wystrój hotelu to nietuzinkowa gra kontrastów, nawiązująca do olimpiady zimowej 1984 roku. Jest to idealne miejsce na doświadczenie energicznego klimatu bałkańskiego miasta w którym miesza się tradycja i nowoczesna kultura z Zachodu oraz Wschodu.

czytaj dalej

Geberit partnerem wystawy Roberta Koniecznego KWK Promes „Moving Architecture” w Paryżu

10 listopad 2021

W Paryżu rozpoczęła się wystawa „Moving Architecture”, promująca na całym świecie projekty architektoniczne pracowni KWK Promes. Wernisaż zorganizowano w słynnym Pavillon de l’Arsenal nad Sekwaną, a zainicjował go wykład Roberta Koniecznego. Wystawa, której partnerem jest Geberit, będzie dostępna zwiedzającym w stolicy Francji do połowy stycznia 2022 roku.

czytaj dalej