ściany

NOWOŚĆ! Jeszcze ciszej, lżej, szybciej i oszczędniej – budowa ścianek działowych z H+H System TEMPO PRO

22-09-2023

H+H System TEMPO PRO to średniowymiarowe elementy murowe z betonu komórkowego przeznaczone do budowy ścianek działowych o podwyższonej izolacyjności akustycznej wykończonych gładziami cienkowarstwowymi. Wykonane z nich przegrody są lekkie, łatwe do wznoszenia, a co więcej spełniają wymagania akustyczne zawarte w normie PN-B-02151-3 już przy szerokości 7,5 mm.

czytaj dalej

Planujesz budowę domu? Pamiętaj o 3 zasadach zdrowego mieszkania!

06-09-2023

Dom to miejsce, które powinno być dla nas bezpieczną przystanią, naszą prywatną kopalnią dobrej energii. Powinno, lecz w praktyce nie zawsze tak jest, a panujące w nim warunki nie sprzyjają dobremu samopoczuciu. Wiele zależy od naszych decyzji podjętych na etapie budowy lub gruntownego remontu domu, wybranych technologii i materiałów. Planując przyjazną przestrzeń mieszkalną, warto zatem pamiętać o tych zasadach!

czytaj dalej

Glina jest modna

21-08-2023

Powstają z niej naczynia, donice, podstawy lamp i abażury, z dobrze wysuszonej formuje się płytki, a nawet… buduje domy. Na ścianach kładziemy gliniane tynki bo wizualnie ocieplają wnętrze, oryginalnie wyglądają, a do tego są zdrowe, ekologiczne i wytwarzają specyficzny mikroklimat. Teraz kupisz je w salonach z wyposażeniem wnętrz Dekorian Home. Dynamic DynaClay to nowoczesne tynki dekoracyjne inspirowane naturą. Poznaj ich właściwości.

czytaj dalej

Beton architektoniczny – rodzaje, faktury, kolorystyka, zastosowanie. Przegląd propozycji od Luxum

10-08-2023

Wszystkie produkty wytwarzane przez manufakturę Luxum to wynik zaawansowanej wiedzy, wieloletniego doświadczenia oraz pasji, dzięki którym powstają najbardziej pożądane przez architektów i ich klientów elementy wyposażenia i wykończenia wnętrz. Jednym z tych produktów jest beton architektoniczny Creative Concrete® – ponadczasowy materiał, stanowiący innowacyjne rozwiązanie projektowe na miarę światowych standardów. Autorska formuła betonu architektonicznego jest gwarancją całkowicie bezpiecznego produktu o unikatowym i ponadprzeciętnym wyglądzie. Tworzywo to cechuje wyjątkowa lekkość, a także odporność na szkodliwe działanie promieni słonecznych czy innych niekorzystnych warunków atmosferycznych.

czytaj dalej

Nowość! AI♥zwierzaki Bimago – pierwsza taka kolekcja obrazów w Europie

30-06-2023

Na naszych oczach odbywa się kolejna rewolucja technologiczna. Rozwiązania bazujące na sztucznej inteligencji stwarzają nieznane dotąd możliwości i inspirują do realizacji oryginalnych pomysłów. Jednym z kierunków jest wykorzystanie wsparcia algorytmów do tworzenia zaawansowanych graficznie obrazów. Efektem jest przełomowa kolekcja AI♥ZWIERZAKI, stworzona przez Bimago we współpracy z Tomkiem Graszewiczem, promotorem AI w Polsce, zwycięzcą tegorocznego konkursu Digital Ars w kategorii NO CODE.

czytaj dalej

Wnętrza w kolorach ukojenia

21-06-2023

Poczucie bezpieczeństwa to jedna z podstawowych potrzeb człowieka, a dom to pierwsze miejsce, z którego powinno się móc je czerpać. Wnętrza w kojących kolorach ziemi, jasnych brązach i szarościach pomogą stworzyć bezpieczną oazę otulającą spokojem. Taka właśnie jest paleta barw Soft Harmony, wyznaczająca jeden z trendów kolorystycznych Beckers na rok 2023.

czytaj dalej

Sezonowy serwis rowerowy. Poradnik od Würth Polska

14-06-2023

Przygotowania do sezonu rowerowego zarówno po stronie mechaników, jak i pasjonatów dwóch kółek trwają w najlepsze. Niezależnie czy pracujemy w zaciszu domowego warsztatu, czy w profesjonalnym serwisie warto zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia i chemię techniczną. Należy wybrać takie produkty, które w bezpieczny sposób obejdą się nawet z bardziej delikatnymi elementami np. osprzętu. Co więcej, posiadanie odpowiednich profesjonalnych narzędzi, zawsze pod ręką, to gwarancja szybszej i skuteczniejszej pracy.

czytaj dalej

Ruszyły zgłoszenia do konkursu Fasada Roku 2023!

17-04-2023

Uwaga! Uwaga! 1 kwietnia wystartowała nowa edycja ogólnopolskiego konkursu Fasada Roku 2023. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęły najbardziej cenione instytucje branżowe IARP oraz SARP. Tym samym już po raz siedemnasty będziemy świadkami rywalizacji budynków z całej Polski o miano najlepszej w swojej kategorii, których już tradycyjnie jest pięć do obsadzenia. Architekci, biura projektowe, inwestorzy prywatni i instytucjonalni oraz wykonawcy mogą zgłaszać swoje realizacje do końca września br.

czytaj dalej