ściany

Płyty ścienne Rocko zamiast płytek

26-01-2024

Robisz remont i zastanawiasz się, co dać na ścianę, żeby ożywić wnętrze? Oglądasz płytki ceramiczne, przynosisz kolejne próbki farb z mieszalnika, a może uciąłeś sobie na próbę wzorzystą tapetę? Wstrzymaj się z zakupem, dopóki nie poznasz zalet nowoczesnych płyt ściennych od znanego producenta z sektora meblowego. Są efektowne, wytrzymałe i wodoodporne!

czytaj dalej

Saint-Gobain Solutions prezentuje Termokompendium – kompleksowy przewodnik po termomodernizacji

26-01-2024

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na efektywne rozwiązania termomodernizacyjne, Saint-Gobain Solutions publikuje unikatowy e-book. Termokompendium to pierwszy tak kompleksowy na rynku przewodnik po termomodernizacji, który łączy w sobie wiedzę ekspercką kilku marek Saint-Gobain i przedstawia praktyczne narzędzia oraz produkty poprawiające wydajność energetyczną wszystkich elementów domu – okien, dachów, ścian, stropów czy podłóg. Tym samym staje się nieocenionym zasobem dla każdego, kto pragnie żyć komfortowo i cieszyć się niższymi rachunkami za energię.

czytaj dalej

Jak wykorzystać łuki we wnętrzach

25-01-2024

Cieszące się popularnością w ostatnich latach obłości nadal pozostają na liście najgorętszych wnętrzarskich trendów. Na fali zainteresowania krągłościami w świecie designu uznanie zyskują też łuki. Nawiązujący do paryskich arkad motyw wydobywa szyk domowej aranżacji i w wielkim stylu podkręca urok wnętrza.

czytaj dalej

Wienerberger prezentuje swoje zobowiązania środowiskowe w nowym Programie Zrównoważonego Rozwoju 2026

23-01-2024

Grupa Wienerberger, światowy lider w produkcji ceramicznych materiałów budowlanych, opublikowała Program Zrównoważonego Rozwoju na lata 2024-2026. Strategia stanowi kolejny etap w dążeniu Grupy do osiągnięcia neutralności klimatycznej, a także zakłada nowe, ambitne cele ESG do zrealizowania w ciągu kolejnych trzech lat. Wśród kluczowych inicjatyw znalazły się m.in. dalsza redukcja emisji CO2, zwiększenie udziału gospodarki o obiegu zamkniętym, rozwój bioróżnorodności oraz dodatkowe aktywności na rzecz pracowników i lokalnych społeczności.

czytaj dalej

Ściana ogniowa – wymagania przeciwogniowe, normy, kiedy jest wymagana?

15-12-2023

Ściana ogniowa to przegroda zamykająca pożar w obrębie jednej strefy i zapobiegająca rozprzestrzenianiu się ognia. Właściwie zaprojektowana daje czas na przeprowadzenie sprawnej i bezpiecznej ewakuacji z budynku objętego pożarem. Dodatkowo przegroda przeciwogniowa minimalizuje ryzyko zniszczeń powstałych w wyniku pożaru. Inwestor ma obowiązek wznieść ścianę ogniową w obiektach użyteczności publicznej oraz w zabudowie wielorodzinnej, a w określonych przypadkach również w domu jednorodzinnym.

czytaj dalej

Wnętrza, które zatrzymały słońce

26-09-2023

Wraz z końcem lata z nostalgią wracamy myślami do upalnych dni, broniąc się przed widmem jesiennej słoty. Aby zbyt szybko nie zapomnieć pełnej beztroski wakacyjnej aury, warto poszukać dekoratorskich rozwiązań, które pozwolą zatrzymać ją w domu choć odrobinę dłużej.

czytaj dalej

NOWOŚĆ! Jeszcze ciszej, lżej, szybciej i oszczędniej – budowa ścianek działowych z H+H System TEMPO PRO

22-09-2023

H+H System TEMPO PRO to średniowymiarowe elementy murowe z betonu komórkowego przeznaczone do budowy ścianek działowych o podwyższonej izolacyjności akustycznej wykończonych gładziami cienkowarstwowymi. Wykonane z nich przegrody są lekkie, łatwe do wznoszenia, a co więcej spełniają wymagania akustyczne zawarte w normie PN-B-02151-3 już przy szerokości 7,5 mm.

czytaj dalej

Planujesz budowę domu? Pamiętaj o 3 zasadach zdrowego mieszkania!

06-09-2023

Dom to miejsce, które powinno być dla nas bezpieczną przystanią, naszą prywatną kopalnią dobrej energii. Powinno, lecz w praktyce nie zawsze tak jest, a panujące w nim warunki nie sprzyjają dobremu samopoczuciu. Wiele zależy od naszych decyzji podjętych na etapie budowy lub gruntownego remontu domu, wybranych technologii i materiałów. Planując przyjazną przestrzeń mieszkalną, warto zatem pamiętać o tych zasadach!

czytaj dalej

Glina jest modna

21-08-2023

Powstają z niej naczynia, donice, podstawy lamp i abażury, z dobrze wysuszonej formuje się płytki, a nawet… buduje domy. Na ścianach kładziemy gliniane tynki bo wizualnie ocieplają wnętrze, oryginalnie wyglądają, a do tego są zdrowe, ekologiczne i wytwarzają specyficzny mikroklimat. Teraz kupisz je w salonach z wyposażeniem wnętrz Dekorian Home. Dynamic DynaClay to nowoczesne tynki dekoracyjne inspirowane naturą. Poznaj ich właściwości.

czytaj dalej