Architektura w Polsce

ROBYG z pozwoleniem na budowę w Warszawie

13 luty 2024

Kolejny etap osiedla Praga Piano w sprzedaży. Grupa ROBYG otrzymała prawomocne pozwolenie na budowę kolejnego etapu osiedla Praga Piano w Warszawie. W inwestycji łącznie powstanie 218 mieszkań z tarasami i ogródkami. Osiedle Praga Piano jest zlokalizowane na Pradze Południe, przy ulicy Podskarbińskiej, w bliskim sąsiedztwie innych projektów ROBYG, które cieszyły się dużym powodzeniem: Praga Arte i Praga Deco. W ramach projektu powstają niskie, czteropiętrowe budynki z podziemnymi garażami, a w nich funkcjonalne 1, 2, 3 i 4-pokojowe mieszkania. Mieszkania sa już dostępne w sprzedaży, a ceny zaczynają się od 14,5 tys. zł za m2. Na terenie inwestycji przy ul. Żupniczej 25 do dyspozycji klientów jest biuro sprzedaży, gdzie można zapoznać się ze szczegółami oferty.

czytaj dalej

ARCHITEKTURA MUSI ŻYĆ

25 styczeń 2024

O pasji architektonicznej i miłości do muzyki, a także kulisach powstania wystawy „12 słów mistrza” w rozmowie z Olgą Kisiel-Konopką, opowiada Tomasz Konior, architekt i urbanista, autor ponad 200 budynków, głównie użyteczności publicznej.

czytaj dalej

Budynek z przeszkleniami marki Pilkington nagrodzony w konkursie architektonicznym „Piękny Wrocław”

25 styczeń 2024

Aż dwa tytuły w XXXII edycji konkursu „Piękny Wrocław” przyznano wrocławskiemu centrum handlowemu „Swoja Olimpia” przy ul. Swojczyckiej 69. Obiekt otrzymał zarówno Grand Prix, jak i pierwszą nagrodę w kategorii „Budynek użyteczności publicznej”. Tajemnicą sukcesu budynku jest nie tylko doskonała architektura, ale także innowacyjne szkło, które odegrało kluczową rolę w jego funkcjonalności.

czytaj dalej

Budowa Domu z prywatnym Giewontem!

23 styczeń 2024

Na Podhalu powstaje unikalna budowla najnowszej realizacji pracowni BXB studio. To Dom z Prywatnym Giewontem, który niezwykle złożoną konstrukcją, nowatorskimi technologiami i autorską mobilną fasadą bardziej przypomina obiekt muzealny niż budynek jednorodzinny. Jest to jednocześnie obiekt bardzo mocno zakorzeniony w tradycji i kulturze Podhala. Proces kreowania tego budynku, usytuowanego na widokowej działce w Kościelisku, polega nie tylko na kreatywnym przetworzeniu lokalnej zabudowy, ale przede wszystkim na odnalezieniu architektonicznej interpretacji krajobrazu Tatr oraz szlaku na Giewont.

czytaj dalej

Architekci patrzą optymistycznie w przyszłość

12 grudzień 2023

Największa zmiana widoczna jest w sektorze mieszkaniowym. To od deweloperów otrzymujemy obecnie najwięcej zapytań dotyczących nowych projektów – mówi architekt Maciej Zuber, właściciel pracowni projektowej Archas Design w Bielsku-Białej.

czytaj dalej

Aluminium bez tajemnic. Fakty i mity o drzwiach i oknach wykonanych z aluminium

12 grudzień 2023

Budowa lub remont domu oznacza konieczność podejmowania wielu ważnych decyzji. Proces inwestycyjny to szereg wyborów, w których należy wziąć pod uwagę nie tylko trwałość i funkcjonalność danego rozwiązania, ale też związane z nim koszty. Często w takich sytuacjach posiłkujemy się opiniami innych, a te nie zawsze są zgodne z prawdą. Jednymi z produktów na temat których krąży wiele mitów są okna i drzwi aluminiowe. Co warto o nich wiedzieć, by świadomie podjąć decyzję o wyborze tego rozwiązania?

czytaj dalej

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie z energooszczędną, modułową siedzibą

20 listopad 2023

Prefabrykowana, drewniana konstrukcja modułowa nowej siedziby Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie powstała w ciągu zaledwie trzech miesięcy. Autorem projektu i wykonawcą konstrukcji modułowej drewnianej jest gdańska firma EKOINBUD, specjalizująca się w budowie nowoczesnych domów prefabrykowanych oraz modułowych budynków użyteczności publicznej.

czytaj dalej

LivUp ruszył z nowym projektem PRS w Krakowie

6 listopad 2023

LivUp, pionier na polskim rynku PRS, wnosi swoje doświadczenie do Krakowa, oferując dodatkowych 78 nowych mieszkań na wynajem długoterminowy. Kameralny budynek LivUp znajduje się przy ul. Zaczarowane Koło 2 na Bronowicach, dynamicznie rozwijającej się i pożądanej do zamieszkania dzielnicy Krakowa. Pierwsi najemcy już się wprowadzili.

czytaj dalej

Segment premium dla seniorów - nowy trend dotarł do Polski

30 październik 2023

Najnowsze badania Eurostatu jednoznacznie wskazują, że średnia wieku mieszkańców krajów członkowskich Unii Europejskiej wciąż się podnosi i wiele wskazuje na to, że tendencja ta będzie się utrzymywać. Sytuacja wymusza na poszczególnych krajach rewizję planów działań wobec wybranych grup mieszkańców tak, aby lepiej odpowiadać na ich zmieniające się potrzeby. Problem ten dotyczy również rynku nieruchomości, a konkretniej – segmentu przeznaczonego dla seniorów, który z uwagi na kryzys demograficzny cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

czytaj dalej