Architektura w Polsce

Okno na naturę. Zobacz, jak może wyglądać całoroczny dom w inwestycji Kalbornia Mazury, zaprojekowanej przez pracownię Boris Kudlička with Partners

13 wrzesień 2023

Kalbornia Mazury to wyjątkowa realizacja, w której powstaną 52 domy zaprojektowane przez cenioną pracownię Boris Kudlička with Partners. Inwestycja położona w sercu Warmii i Mazur, nad brzegiem jeziora Dąbrowa Wielka, powstaje w poszanowaniu naturalnego krajobrazu, z wykorzystaniem zaawansowanych ekologicznie technologii. Aranżacja wnętrz domu pokazowego, przy którym do współpracy zaproszono pracownię Decoroom, odpowiada najwyższym standardom, zapewniając komfortowy wypoczynek o każdej porze roku.

czytaj dalej

Dwa nowe obiekty o powierzchni 50 tys. m kw. zrealizowane przez Harden Construction pod Bydgoszczą

30 sierpień 2023

Ponad 50 tys. m kw. powierzchni użytkowej mają dwa nowoczesne obiekty przemysłowe w kompleksie logistycznym Panattoni Park Bydgoszcz IV. Hale produkcyjno-magazynowo-biurowe wybudowała firma Harden Construction, która jest jednym z najszybciej rozwijających się w Polsce generalnym wykonawcą obiektów przemysłowych w Polsce. Ekologiczne pod względem wyposażenia oraz warunków użytkowania obiekty zostały wybudowane zgodnie z wymaganiami certyfikatu BREEAM Excellent.

czytaj dalej

Harmonia z naturą – taras Twinson w nagrodzonym projekcie Dune House

28 sierpień 2023

Futurystyczny Dune House nad Narwią zachwyca swoja architekturą, doskonale wkomponowaną w otaczającą go przyrodę. Mocnym akcentem projektu jest wyjątkowy taras, który powstał w systemie Twinson od Deceuninck. Inwestycję nagrodzoną w konkursie European Property Awards w kategorii „Architecture Single Residence” charakteryzuje wyrazisty, zakrzywiony kształt, przypominający morską wydmę. Harmonię z otaczającą przestrzenią zapewniają zastosowane materiały: białe tynki i kamienny spiek kwarcowy, a także lite deski Twinson 9369 Majestic Massive Pro w kolorze 270 Dąb Kamienny, wyróżniające się wyglądem naturalnego drewna.

czytaj dalej

Budownictwo modułowe rozpędzi rozwój PRS w Polsce

27 lipiec 2023

Sektor PRS to obecnie obszar, który wielu obserwuje, ale jeszcze niewielu działa. Choć potencjał jest niewątpliwie ogromny, inwestorzy wstrzymują się z decyzjami i wciąż poszukują sposobów, metod i technologii, które zwiększą szanse na powodzenie, a przynajmniej zminimalizują ryzyko. Budownictwo modułowe rozwiązuje kilka kluczowych trudności z jakimi mierzy się wynajem instytucjonalny, dlatego warto wykorzystać je, by rozpędzić rozwój PRS w Polsce.

czytaj dalej

Projekt ekologicznego domu na krakowskiej Olszy z prestiżową nagrodą European Property Awards

17 lipiec 2023

Pracownia Studio4SPACE, którą zarządza architekt dr Bartosz Dendura, zdobyła główną nagrodę w jednym z najbardziej prestiżowych konkursów branżowych na Starym Kontynencie. Nagroda European Property Awards 2023 w kategorii nieruchomości jednorodzinnych została przyznana za projekt drewnianego i ekologicznego domu, położonego na krakowskiej Olszy. Decyzję o jej wręczeniu podjęło ponad 80 międzynarodowych ekspertów. Projekt już wcześniej został obsypany nagrodami przez polskie środowisko architektoniczne, ale powyższe zwycięstwo pozycjonuje go w ścisłej europejskiej czołówce. I jak zapowiada sam laureat, to jeszcze nie koniec, bo obecnie pracuje nad kilkoma ciekawymi rozwiązaniami.

czytaj dalej

NOWA PRZESTRZEŃ W WARSZAWIE DLA POLSKICH START-UPÓW. RUSZA PROJEKT „KOPERNIKAŃSCY INNOWATORZY”

20 czerwiec 2023

W Warszawie, w oddanym w marcu tego roku budynku Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego przy Centrum Nauki Kopernik powstała przestrzeń, w której nieodpłatnie polscy innowatorzy będą mogli organizować spotkania promujące swoje przedsięwzięcia. Projekt pod nazwą „Kopernikańscy Innowatorzy” to inicjatywa Grupy Saint-Gobain, która zdecydowała się udostępniać swoją przestrzeń ludziom energicznym i przedsiębiorczym.

czytaj dalej

Nowa inwestycja na mapie warszawskiej Pragi-Północ. PROFIT Development startuje z projektem w zabytkowej dzielnicy

20 czerwiec 2023

Praga-Północ, czyli jedna z niewielu części Warszawy, która zachowała swój historyczny charakter, obecnie przeżywa renesans. Dzielnica przez ostatnie lata przechodzi kompleksową rewitalizację, która w założeniu ma poprawić komfort życia mieszkańców. W okolicy powstają też nowe inwestycje mieszkaniowe. Największym wyzwaniem dla deweloperów jest połączenie współczesnego budownictwa z historycznym charakterem praskiej zabudowy. Wrocławski deweloper – PROFIT Development – podjął rękawicę. Inwestycja Konopacka to harmonijne połączenie współczesnego komfortu, minimalizmu i innowacyjności z ponadczasowym klimatem, historią oraz wieloletnią tradycją tej części stolicy.

czytaj dalej