Architektura w Polsce

Groove. Dom optymalny

27 lipiec 2021

Budowa nowoczesnego domu nie musi generować ogromnych kosztów. Inwestycja na skalę własnych możliwości, wykonana z naturalnych materiałów, może być równie imponująca i funkcjonalna, co ekskluzywna willa. Dlatego „równowaga” to słowo najlepiej przystające do nowego projektu pracowni Mobius. Minimalistyczny budynek operuje naturalnymi materiałami – drewnem na elewacji i kamieniem w atrium. Dom otwiera się na przyrodniczy kontekst dzięki przestronnym – nawet 11-metrowym oknom.

czytaj dalej

Olimpijka buduje dom marzeń. Jak powstaje dom Agnieszki Jerzyk

26 lipiec 2021

Agnieszka Jerzyk, dwukrotna uczestniczka igrzysk olimpijskich, triathlonowa mistrzyni świata oraz Europy, przygotowuje się do najważniejszej roli w swoim życiu - roli mamy. Wraz z powiększeniem rodziny zapadła decyzja o budowie własnego domu. W tym przedsięwzięciu z dumą wspiera ją firma AWILUX, której specjaliści pomogli w wyborze najlepszych rozwiązań do jej wymarzonej domowej przestrzeni.

czytaj dalej

Industrialna willa na warszawskiej Saskiej Kępie

21 lipiec 2021

Dom położony na pięknej działce z okazałymi, starymi drzewami był marzeniem Małgorzaty i Piotra. Nie chcieli jednak wyprowadzać się poza Warszawę, szukali więc odpowiedniego miejsca do mieszkania w „zielonych” dzielnicach miasta – na Żoliborzu, Mokotowie i Saskiej Kępie. Ta ostatnia okazała się strzałem w dziesiątkę. Gospodarze wraz z dwoma kotami – Rudą i Leonem – czują się tutaj wspaniale.

czytaj dalej

W zgodzie z naturą – nowa siedziba Press Glass w systemach Aluprof

15 lipiec 2021

W Konopiskach, nieopodal Częstochowy powstał biurowiec idealnie wpasowany w otaczającą go zieleń. Nowa siedziba firmy Press Glass to wyjątkowy, przeszklony budynek wybudowany z dala od miejskiego zgiełku. Projekt architektoniczny jest dziełem Konior Studio, a panoramiczne przeszklenia powstały na bazie aluminiowych systemów Aluprof

czytaj dalej

Zrównoważony rozwój – czy to się opłaca

6 lipiec 2021

Zmiany klimatu wywierają coraz większy wpływ na naszą codzienność, do czego przyczynił się rozwój dokonany na przestrzeni ostatnich dwustu lat. Doprowadził on do podwyższenia średniej temperatury i destabilizacji ekosystemów. Żeby im zapobiegać, coraz więcej państw i firm skłania się do koncepcji rozwoju zrównoważonego.

czytaj dalej

ROBYG buduje w najwyższym standardzie

29 czerwiec 2021

Grupa ROBYG ponownie podwyższa standard mieszkań w swoich inwestycjach i wprowadza nowatorskie, ekologiczne farby elewacyjne, pochłaniające zanieczyszczenia. Wyjątkowa jakość ROBYG obejmuje ponadstandardową wysokość mieszkań, balkony, loggie lub tarasy w każdym mieszkaniu, drewniane okna, dźwiękoszczelność, wideofony, instalacje światłowodowe, a także lobby z portierem i oświetlenie LED części wspólnych zasilane przez panele fotowoltaiczne. Ponadto na każdym osiedlu ROBYG projektuje obszerne tereny zielone, ogrody deszczowe, place zabaw, siłownie, stacje rowerowe, monitoring wizyjny HD i ładowarki samochodów elektrycznych. Przygotowane są specjalne tereny spacerowe, a także budki dla ptaków i domki dla owadów. Każde mieszkanie jest wyposażone w standardzie w system Smart House firmy Keemple.

czytaj dalej

Fabryka Norblina na ostatniej prostej

29 czerwiec 2021

Rewitalizowana przez Grupę Capital Park Fabryka Norblina na warszawskiej Woli wkroczyła w ostatnią, finalną fazę prac przed otwarciem. Uruchomienie pierwszych funkcjonalności na terenie projektu nastąpi już na początku września, a kolejne z nich będą udostępniane dla odwiedzających sukcesywnie w kolejnych miesiącach.

czytaj dalej

Wielokondygnacyjne budynki drewniane coraz popularniejsze

14 czerwiec 2021

Wielokondygnacyjne drewniane konstrukcje szkieletowe to rozwiązanie znane na świecie, które także w Polsce zyskuje na popularności. Więcej. Możemy pochwalić się autorskimi technologiami, które sprawdzają się przy tego typu inwestycjach. - Wyniki badań, które zostały przeprowadzone na Politechnice Śląskiej, potwierdzają, że opracowany przez nas system przewyższa wymagania nośności stawiane konstrukcjom dwukondygnacyjnym. Planujemy rozwijać tę technologię i wykorzystać dla obiektów wielokondygnacyjnych. Wstępny projekt budynku wielorodzinnego został pozytywnie zaopiniowany przez biegłego rzeczoznawcę pożarowego, biuro konstrukcyjne oraz firmy wykonujące pozostałe instalacje - mówi Radosław Bańkowski, współwłaściciel, dyrektor ds. handlowych Wood Core House, która w Jaworznie w woj. śląskim stawia właśnie swój trzykondygnacyjny biurowiec w konstrukcji drewnianej.

czytaj dalej