Wiadomości

E-konferencja: BIM a architektura zrównoważona

24 wrzesień 2021

Konferencja "Bim a architektura zrównoważona" ma za zadanie pokazanie różnych relacji, jakie istnieją pomiędzy cyfrowym modelowaniem a ekologicznymi wskaźnikami przypisywanymi do inwestycji. Zapraszamy do udziału w spotkaniu online, które odbędzie się 30 września 2021 o godz. 9:00. Wystarczy zarejestrować się.

czytaj dalej

Polskie Miasta Przyszłości 2050 - Maciej Wójcik (Zapowiedź wywiadu)

22 wrzesień 2021

W czwartek 23 września zapraszamy na kolejny odcinek cyklu rozmów pod hasłem Polskie Miasta Przyszłości 2050, w którym gościem będzie Maciej Wójcik – Partner Zarządzający w TDJ Estate, firmie inwestycyjnej, która od blisko 40 lat specjalizuje się w realizacji projektów mieszkaniowych oraz komercyjnych, m.in. nowoczesnego kompleksu biurowego .KTW, zlokalizowanego w sąsiedztwie katowickiego Spodka. Wraz z prowadzącym wywiad będą szukali odpowiedzi na pytania jak będą wyglądały biurowce przyszłości oraz czy za 30 lat nadal będą funkcjonowały tzw. mordory. Rozmowy w ramach cyklu wywiadów prowadzi red. Dariusz Bugalski, były wieloletni dziennikarz radiowej Trójki, twórca podcastu K3.

czytaj dalej

„Roca One Day Design Challenge” – III edycja konkursu dla młodych architektów i projektantów tym razem w formule online

21 wrzesień 2021

Już 8 października br. powraca słynny międzynarodowy konkurs designu dla zdolnych, młodych projektantów i architektów, organizowany przez firmę Roca. Z uwagi na ograniczenia związane z pandemią koronawirusa, tegoroczna odsłona „Roca One Day Design Challenge” będzie miała charakter digitalowy. Zadaniem uczestników będzie zaprojektowanie innowacyjnego rozwiązania do przestrzeni łazienkowej w zaledwie jeden dzień. Na laureatów czekają nagrody o łącznej wartości 2100 euro.

czytaj dalej

UKOI - MIKROHOTELE Z WIDOKIEM NA NATURĘ

20 wrzesień 2021

Warszawski przedsiębiorca z branży hospitality i aktor młodego pokolenia stworzą sieć zatopionych w zieleni, minimalistycznych domków, zlokalizowanych w najpiękniejszych zakątkach Polski.

czytaj dalej

Schneider Electric z prestiżową nagrodą na targach ENERGETAB 2021. Oprogramowanie firmy wyróżnione za innowacyjność

20 wrzesień 2021

Firma Schneider Electric, światowy lider cyfryzacji zarządzania energią i automatyki budynkowej, zdobyła brązowy medal za produkt prezentowany na 34. Międzynarodowych Energetycznych Targach Bielskich ENERGETAB 2021. Nagrodzone oprogramowanie EcoStruxure Microgrid Advisor to narzędzie pozwalające na zarządzanie mikrosiecią energetyczną. Platforma wykorzystuje zaawansowane algorytmy prognozowania przy wsparciu sztucznej inteligencji.

czytaj dalej

Moduł „TERMOMODERNIZACJA” w strefa-projektanta.pl – NOWOŚĆ!

16 wrzesień 2021

TERMOMODERNIZACJA to ostatnio modne pojęcie, głównie za sprawą rządowego programu dopłat do prac modernizacyjnych związanych z ocieplaniem istniejących budynków mieszkalnych i wymianą nieefektywnych urządzeń grzewczych. To jeden z elementów wdrażanego w Polsce unijnego programu sukcesywnego zmniejszania zużycia energii w budownictwie i minimalizowania strat ciepła z powodu słabo ocieplonych budynków.

czytaj dalej

Poznaj jury konkursu Samsung Projektuj z Bespoke

13 wrzesień 2021

Marka Samsung zaprosiła studentów architektury, architektów, projektantów i stylistów wnętrz do udziału w konkursie Projektuj z Bespoke. Tegoroczny skład jury, które oceni prace konkursowe, tworzy aż jedenastu ekspertów i praktyków z branży architektury wnętrz. Od redaktorów naczelnych i dziennikarzy najlepszych magazynów oraz portali poświęconych tematyce aranżacji przestrzeni, przez znamienitych architektów, po wykładowców Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu i Gdańsku – gremium jurorskie konkursu Samsung Projektuj z Bespoke prezentuje się wyjątkowo barwnie. Zapraszamy do zapoznania się ze składem, który będzie oceniał zgłoszone projekty.

czytaj dalej

Powrót Warsaw Home & Contract – piąta edycja już 27-30 października 2021

8 wrzesień 2021

W odpowiedzi na ogromne zainteresowanie branży wnętrzarskiej oraz entuzjastów dobrego designu organizatorzy Warsaw Home & Contract pragną z radością ogłosić, że już tej jesieni odbędzie się piąta edycja największych w Europie Środkowo-Wschodniej międzynarodowych biznesowych targów wnętrz. Wydarzenie skierowane jest do polskich i zagranicznych producentów, właścicieli sklepów, architektów, projektantów wnętrz i klientów indywidualnych, stanowiąc dla wszystkich uczestników wygodną platformę biznesową. Siła oddziaływania Ptak Warsaw Expo rośnie z roku na rok – to obecnie najbardziej dynamicznie rozwijający się ośrodek targowy w Europie, który łączy wschodnich i zachodnich przedsiębiorców.

czytaj dalej

Bezpieczne i niskoemisyjne. Drewniane żłobki i przedszkola

7 wrzesień 2021

Polska od lat boryka się ze spadkiem populacji. Rządy przeciwdziałają temu na różne sposoby, m. in. budując nowe żłobki i przedszkola. Zmiany klimatu wymuszają nowe podejście do materiałów i technologii budowlanych. Budownictwo szkieletowe-drewniane może rozwiązać problemy z emisjami gazów i niedoborem miejsc w przedszkolach.

czytaj dalej