Wiadomości

III ETAP OSIEDLA ŁOMIANKI JUŻ W SPRZEDAŻY

11-08-2020

Firma ARIA Development rozpoczyna sprzedaż III etapu Osiedla Łomianki. Jego budowa rozpoczęła się w IV kwartale ub. roku, a przekazanie kluczy zaplanowano na II połowę przyszłego roku. Metraże lokali wynoszą od 36 do 102 m2. Ceny za m2 kształtują się od 5 275 zł do 7 200 zł.

czytaj dalej

Tikkurila organizuje bezpłatne spotkania z designerami wnętrz

06-08-2020

Z bezpłatnych konsultacji profesjonalnych projektantów będzie można skorzystać w sierpniu i wrześniu w różnych miastach Polski podczas cyklu spotkań organizowanych przez jedną z najbardziej uznanych marek farb – Tikkurila. To już trzeci rok z rzędu wyspecjalizowani w tym zakresie architekci będą udzielać porad dotyczących kolorystyki wnętrz na zaproszenie tej marki. Spotkania będą odbywać się w piątki i soboty w tym roku w wybranych sklepach sieci Leroy Merlin.

czytaj dalej

Konkurs KOŁO i Studio NOM (Nie Olewamy Miasta): Rozmowy o architekturze, obyczajach i największych sekretach przyrody

27-07-2020

Czego od przestrzeni miejskiej oczekuje jeden z najbardziej cenionych, polskich architektów? Co o słowie „toaleta” sądzi Mistrz Mowy Polskiej? Jakie sekrety zwierząt zna najbardziej rozpoznawalny dziennikarz w stroju leśnika? Studio Nie Olewamy Miasta to cykl rozmów o miejskich sprawach, towarzyszący 22. Konkursowi KOŁO „Projekt Łazienki” dla studentów i architektów: gośćmi Bogny Świątkowskiej byli Robert Konieczny, Profesor Bralczyk i Adam Wajrak. Nagrodzone projekty konkursowe, przygotowane specjalnie dla Muzeum Łazienki Królewskie, można oglądać jeszcze do końca lipca br. w Galerii Plenerowej ogrodu łazienkowskiego.

czytaj dalej

Czas na second home

20-07-2020

Mimo sytuacji wywołanej koronawirusem, polski rynek second home nabiera tempa. Co więcej, pandemia dla wielu osób jest dodatkową motywacją, żeby kupić własny, wakacyjny apartament nad morzem. Inwestycje second home to nie tylko atrakcyjne miejsce na bezpieczne i spokojne wakacje, ale też dobra lokata kapitału.

czytaj dalej

Kolejny Live z cyklu „Architekci na XXI wiek” już 30 czerwca 2020 o godzinie 18.00

26-06-2020

Jerzy Szczepanik Dzikowski i Maciej Miłobędzki z pracowni JEMS Architekci „Racjonalne podejście w bardzo nieracjonalnych czasach” Co to znaczy projektować w nowym świecie? Czy pandemia coś zmieni? Jakich narzędzi i argumentów potrzebujemy, aby odwrócić procesy związane ze zmianami klimatycznymi? Jak miałaby wyglądać reakcja świata architektury na erę kryzysu klimatycznego? Spotkanie przedstawi perspektywę architektów jednej z najważniejszych polskich pracowni.

czytaj dalej

Dni pokazowe osiedla Nowe Kolibki

15-06-2020

Zakończył się drugi etap budowy jednej z najbardziej zielonych inwestycji Trójmiasta – Nowych Kolibek. To klimatyczne osiedle położone na granicy Gdyni i Sopotu, w otoczeniu lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. W weekend 20 i 21 czerwca będzie można zobaczyć nowe mieszkania i części wspólne w ramach dni pokazowych inwestycji. Osoby zainteresowane prezentacją osiedla, powinny wcześniej zapisać się na wybraną godzinę przez stronę www dewelopera.

czytaj dalej

MODERN LOFT – mieszkania, które odkrywają historię Łodzi

09-06-2020

Wielkimi krokami zbliża się rozpoczęcie prac rewitalizacyjnych na terenie dawnych zakładów włókienniczych Karla Gottlieba Sängera, Karola Weilego i Stanisława Landaua w Łodzi. Wkrótce pełną parą ruszy adaptacja XIX-wiecznej elektrowni, dziś wchodzącej w skład osiedla mieszkaniowego ART MODERN. Zabytkowy budynek pomieści 12 klimatycznych loftów o zróżnicowanym metrażu i układzie, które trafią do specjalnej oferty MODERN LOFT. Aktualnie jest to jedyna oferta loftów w mieście włókniarzy.

czytaj dalej

Niecodzienna instalacja artystyczna w Nowym Targu

08-06-2020

Skanska stawia na sztukę w realizowanych przez siebie inwestycjach. Tak zwany placemaking stanowi bowiem klucz do dobrego samopoczucia użytkowników przestrzeni biurowych. Dzięki niemu, miejsce pracy jest nie tylko komfortowe, ale również inspirujące. Najnowszą instalację artystyczną, autorstwa Łukasza Bergera, można podziwiać we wrocławskim Nowym Targu.

czytaj dalej