Wiadomości

Spotkanie z Deceuninck w Strefie Dla Architekta SARP

28 czerwiec 2022

24 i 25 czerwca w zabytkowych wnętrzach Pałacu Zamoyskich w Warszawie zagościli przedstawiciele 24 krajowych oddziałów Stowarzyszenia Architektów Polskich. Walny Zjazd Delegatów SARP 2022, który odbył się w tym malowniczym miejscu w ścisłym centrum Warszawy, poświęcony był działalności sprawozdawczo-programowej Stowarzyszenia istniejącego od 1934 roku. Należący do neorenesansowej rezydencji ogród zmienił się natomiast w strefę spotkań i rozmów przedstawicieli świata architektury i firm partnerujących wydarzeniu, pośród których znalazł się belgijski producent profili okiennych i drzwiowych z PVC i aluminium oraz kompozytowych systemów tarasowych Twinson – firma Deceuninck.

czytaj dalej

Już w piątek rozpocznie się wielkie święto architektury! Harmonogram wystawy Plany na Przyszłość LAB

28 czerwiec 2022

Wystawa „Plany na przyszłość” stała się obowiązkowym punktem w kalendarzu architektów i projektantów oraz miłośników architektury i urbanistyki. Podczas tegorocznej odsłony Plany na przyszłość LAB będzie można zobaczyć 67 projektów budynków mieszkalnych, użyteczności publicznej, domów jednorodzinnych etc. z 45 pracowni architektonicznych. Wystawie będzie również towarzyszyć wiele dodatkowych wydarzeń.

czytaj dalej

19. edycja OKK! design

27 czerwiec 2022

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy do udziału w 19. edycji OKK! design. Spotykamy się 28.08.2022 (wtorek) w przestrzeni MYSIA 3 w Warszawie. Wydarzenie rozpoczynamy o godzinie 12.00 (rejestracja gości do 12.20), zakończenie przewidziane jest na godzinę 19.00. Na uczestników czekają designerskie upominki w postaci kubków projektu Kabo&Pydo, pyszny poczęstunek, dobra kawa i doskonała atmosfera!!!

czytaj dalej

WODA W SYSTEMIE. 27.06 kolejna dyskusja zorganizowana przez OW SARP

23 czerwiec 2022

27 czerwca 2022 o godz. 18:00, w Warszawskim Pawilonie Architektury ZODIAK, zaproszeni goście – Zuzanna Łepkowska i Adam Pilich z Geberit oraz arch. Szczepan Wroński założyciel WXCA, porozmawiają o prawidłowym gospodarowaniu wodą i potrzebie rozwiązań systemowych, które usprawnią działania z nią związane. Wydarzenie poprowadzi arch. Magda Maciąg oraz dr Artur Jerzy Filip.

czytaj dalej

Wystawa „Plany na przyszłość | LAB” przechodzi w ręce OW SARP

22 czerwiec 2022

Architektoniczna wystawa „Plany na przyszłość” stała się obowiązkowym punktem w kalendarzu wielu warszawiaków, w tym również architektów i projektantów. Wydarzenie, obecne od ponad dwudziestu lat w przestrzeni wystawienniczej Warszawy dzięki Centrum Łowicka, nabierze teraz nowego kolorytu, stając się nie tylko miejscem przeglądu planowanych budynków, ale przede wszystkim platformą dialogu z ich autorami. Od 2022 r. organizacja projektu przechodzi w ręce Warszawskiego Oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich. „Plany na Przyszłość | LAB” przybliżą nam nie tylko planowany efekt zamierzeń projektowych, ale postarają się odpowiedzieć na pytanie o przyczynę i skutki architektury w Warszawie.

czytaj dalej

Krakowski Iliard konkuruje z Zaha Hadid Architects w konkursie branży hospitality

13 czerwiec 2022

Biuro Iliard Architecture & Interior Design otrzymało nominację do prestiżowej nagrody w świecie hotelarskim: International Hotel and Property Awards 2022. Nominowanym projektem jest design przestrzeni wspólnych hotelu The Queens w Leeds, który dzięki krakowskim architektom zyskał niedawno swe drugie życie. Trwa głosowanie. Zwycięzców poznamy w lipcu.

czytaj dalej

Konkurs! Zostań eko-architektem!

10 czerwiec 2022

Ostatnie dni na zgłoszenie do konkursu na najlepszy projekt proklimatycznego domu, do wygrania zagraniczny wyjazd studyjny i nagrody rzeczowe! Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz Oddział Warszawski SARP zapraszają do udziału w konkursie na opracowanie koncepcji architektonicznej domu jednorodzinnego. Pokaż projekt ekologicznego domu jednorodzinnego – możesz zaprojektować go od podstaw lub pochwalić się projektem stworzonym na studiach.

czytaj dalej

Konkurs dla Młodych Architektów: Znamy zwycięzców!

8 czerwiec 2022

Kto będzie wyznaczał trendy w polskiej architekturze w kolejnych dekadach? Kandydatów możemy poszukiwać wśród zwycięzców Konkursu dla Młodych Architektów. Laureatów tegorocznej, 9. edycji wydarzenia, poznaliśmy 7 czerwca br. Partnerem strategicznym konkursu organizowanego przez miesięcznik Builder był CEMEX Polska.

czytaj dalej

Muzeum – aktywny uczestnik życia społeczeństwa

1 czerwiec 2022

Projekt Centrum Konserwatorsko-Magazynowego Muzeum Narodowego w Warszawie autorstwa WXCA zdobył III miejsce w konkursie organizowanym przez Muzeum Narodowe w Warszawie oraz SARP. Sąd konkursowy pod przewodnictwem prof. arch. Jerzego Bogusławskiego uznał, że „projekt budynku umieszcza wszystkie wymagane funkcje pod ziemią, aby bryła nowego gmachu nie kontrastowała z zabytkowym parkiem i gmachem Muzeum. Koncepcja poetycko wpisuje się w stołeczną skarpę, która – jak wiadomo – składa się zarówno z licznych instytucji, jak i ciągów parków, co czyni ją esencjonalnym, warszawskim”.

czytaj dalej

Acustio z nową linią paneli wyciszających docenioną głośnymi nagrodami Red Dot Design i iF Design

31 maj 2022

Najnowszą propozycję marki Acustio, kolekcję Colline, nagrodzono prestiżowymi nagrodami – Red Dot Design Award, nazywaną „Oscarem designu” oraz iF Design Award, gdzie zgłoszono łącznie rekordowe 10 776 produktów i projektów z 57 różnych krajów. W obu konkursach kolekcja otrzymała nagrodę w kategoriach Product Design. Tegoroczne Red Dot to kolejne wyróżnienie w konkursie – po statuetce Red Dot: Best of the Best, którą przyznano Acustio w 2020 r.

czytaj dalej