Wiadomości

Forum Dostępności w Poznaniu

18 lipiec 2024

Regulacja prawna wprowadzająca obowiązek tworzenia uniwersalnych usług i produktów, przygotowana przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej została uchwalona przez Sejm 26 kwietnia (Dz. U. 2024 poz. 731), a jej przepisy wejdą w życie 28 czerwca 2025 roku. Ustawa obejmuje praktycznie wszystkie obszary naszego życia – od zakupów online, przez transport, po codzienne zarządzanie finansami. Ustawa służy wprowadzeniu do polskiego prawa dyrektywy Unii Europejskiej nr 2019/882, tzw. Europejskiego Aktu o Dostępności. O tym, że łatwiej będzie nam wszystkim podróżować, zwiększy się dostęp do edukacji, rozrywki i kultury będziemy rozmawiać podczas 2 edycji Forum Dostępności. Największe w Polsce wydarzenie w całości poświęcone projektowaniu uniwersalnemu, dostępności architektonicznej, wyzwaniom związanym ze zmianami prawnymi, społecznymi oraz kierunkom rozwoju projektowania architektury i produktów odbędzie się w dniach 5-6 listopada br. w Poznaniu.

czytaj dalej

Poznaj obiekty zakwalifikowane do II etapu V edycji konkursu „Obiekt Roku w Systemach Aluprof”. Ruszyło głosowanie online

16 lipiec 2024

Konkurs „Obiekt Roku w Systemach Aluprof” w tym roku obchodzi 10-lecie istnienia. Przez ten czas nie tylko zdążył zyskać uznanie branży i międzynarodowy zasięg, ale też – spośród ponad 1000 polskich i zagranicznych obiektów stworzonych z wykorzystaniem rozwiązań marki – wyłonić kilkadziesiąt najciekawszych, które są dziś uznawane za prawdziwe perły współczesnej architektury. O renomie tego wyjątkowego wydarzenia świadczą także pula nagród, która w dotychczasowych edycjach wyniosła 400 tys. zł, ponad 1000 uczestników, którzy wzięli w nich udział czy setki rozmów o przyszłości architektury z udziałem tak wybitnych przedstawicieli branży jak Bogdan Zaha, Álvaro Leite Siza, Zbigniew Maćków czy Agnieszka Kalinowska-Sołtys. W tym roku konkurs organizowany jest już po raz piąty, a jubileuszowa edycja wkroczyła właśnie w kolejną fazę.

czytaj dalej

illbruck wprowadza nowe, przyjazne dla środowiska opakowania produktów hybrydowych

16 lipiec 2024

illbruck, ekspert w zakresie rozwiązań do uszczelniania, klejenia oraz izolowania złączy budowlanych w segmencie okien, drzwi i fasad, wprowadza nowe opakowania zbiorcze produktów hybrydowych. Kartonowe pudełka o nowoczesnym, prostym designie, w które pakowane będą kleje i uszczelniacze, to kolejny przykład zaangażowania marki w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju. Nowe opakowania, jednakowe w całej Europie, będą wprowadzane na rynek stopniowo od połowy lata 2024 roku.

czytaj dalej

Nowy cykl szkoleń Stargres z montażu płyt gresowych

11 lipiec 2024

Na bazie rozmów z klientami i doświadczeń zdobytych podczas swoich wcześniejszych inicjatyw edukacyjnych marka Stargres zainaugurowała nowy sezon cyklem specjalistycznych, bezpłatnych szkoleń dla wykonawców z całej Polski. Warsztaty odbędą się w sezonie letnio-jesiennym – w ich trakcie glazurnicy będą mogli poznać m.in. techniki montażu i obróbki gresowych płyt zewnętrznych z linii STAR 2.0 i 3.0. Najbliższe spotkania odbędą się już 18 lipca i 23 sierpnia 2024 r.

czytaj dalej

Aluprof rusza z kampanią „Panuj nad klimatem, panuj nad kosztami”, promując nowoczesne rozwiązania poprawiające bilans energetyczny budynków

9 lipiec 2024

Jako lider w produkcji systemów aluminiowych dla budownictwa Aluprof od lat podejmuje działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Przejawem zaangażowania firmy na tym polu jest dostarczanie innowacyjnych, ekologicznych produktów poprawiających efektywność energetyczną budynków. Dzięki temu możliwa jest redukcja kosztów związanych z ich ogrzaniem czy chłodzeniem. Aby jeszcze skuteczniej promować rozwiązania, które to umożliwiają, marka rozpoczęła kampanię „Panuj nad klimatem, panuj nad kosztami”, której twarzą został międzynarodowy sędzia piłkarski Szymon Marciniak.

czytaj dalej

Okna i drzwi Schüco najchętniej polecane już od 20 lat!

8 lipiec 2024

W ramach prestiżowego ogólnopolskiego plebiscytu konsumenckiego firma Schüco została uhonorowana aż dwoma wyróżnieniami: Złotym Laurem Konsumenta 2024 oraz Laurem Konsumenta – Lider XX-lecia (2004-2024) w kategorii „jakość – okna i drzwi przesuwne”. Jubileuszowa nagroda to wiarygodny dowód na to, że firma na przestrzeni ostatnich dwóch dekad niezmiennie dba o zadowolenie klientów.

czytaj dalej