Wiadomości

Poukładaj dom z produktów WIŚNIOWSKI

18 kwiecień 2024

Budowa, remont czy termomodernizacja – komplementarna oferta dopasowanych produktów WIŚNIOWSKI pozwoli na stworzenie domu, o jakim marzy każdy z nas. Wiosenna promocja WIŚNIOWSKI umożliwia skompletowanie zestawu składającego się z bramy garażowej, okien, drzwi oraz ogrodzenia na preferencyjnych warunkach.

czytaj dalej

Leroy Merlin Polska dołącza do 31. edycji Akcji Sprzątanie świata!

17 kwiecień 2024

W Międzynarodowy Dzień Ziemi Fundacja „Nasza Ziemia” ogłosiła 31. edycję Akcji Sprzątanie świata w Polsce pod hasłem „Na straży czystej Ziemi od 1994 roku”. Wolontariusze Leroy Merlin Polska już po raz trzeci przyłączą się do tej największej akcji ekologicznej na rzecz czystego środowiska, w wewnętrznej inicjatywie “Zostań Bohaterem Naszej Ziemi”.

czytaj dalej

Ocieplenie domu „od stóp do głów”

16 kwiecień 2024

Każdy z nas zna to powiedzenie, że „jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego”. Wraz z postępem w rozwoju materiałów ociepleniowych staje się ono coraz prawdziwsze w odniesieniu do styropianu. Jeden dom, owszem, ale każdy jego element konstrukcyjny, to inna potrzeba.

czytaj dalej

Ceramika Paradyż Partnerem wystawy w Polskim Pawilonie na Biennale Sztuki w Wenecji

16 kwiecień 2024

Ceramika Paradyż to nie tylko znany producent płytek ceramicznych i spieków kwarcowych, ale także firma z ogromną pasją do kultury i sztuki. Angażowanie się w promocję twórczości artystycznej przekłada się na liczne inicjatywy, których beneficjentami są zarówno uznani artyści, jak i młodzi twórcy z całego świata. Jedną z kluczowych dziedzin, w której Ceramika Paradyż odnosi sukcesy, jest działalność mecenatu wystawowego. Od współorganizacji prestiżowych wystaw, takich jak tegoroczny Pawilon Polski na Biennale Sztuki 2024 w Wenecji, po wsparcie lokalnych projektów artystycznych, marka z sukcesem inwestuje w promocję sztuki na wielu poziomach.

czytaj dalej

Złote Godło Konsumenckiego Lidera Jakości 2024 ponownie dla Cemex Polska

16 kwiecień 2024

Cemex Polska po raz kolejny zdobył uznanie wśród konsumentów, którzy nagrodzili firmę Złotym Godłem Konsumenckiego Lidera Jakości 2024 w kategorii „Cement”. To wyjątkowe wyróżnienie jest potwierdzeniem, że klienci dostrzegają i doceniają wysoką jakość cementów oraz usług oferowanych przez Cemex. Pomysłodawcą i organizatorem Programu Konsumencki Lider Jakości jest Redakcja Strefy Gospodarki – niezależnego, zewnętrznego dodatku dystrybuowanego wraz z Dziennikiem Gazeta Prawna.

czytaj dalej

Fabryka PepsiCo wyróżnia się nie tylko przyjaznymi dla środowiska rozwiązaniami. Obiekt ma najlepszy projekt instalacji HVAC w Polsce

16 kwiecień 2024

Fabryka PepsiCo w miejscowości Święte koło Środy Śląskiej to najbardziej zrównoważony zakład produkcyjny koncernu w Europie. Za projektowanie i zarządzanie procesem budowy odpowiedzialna była firma Arup, specjalizująca się w zrównoważonej inżynierii, która współtworzyła takie obiekty, jak nowy browar Carlsberg w Hamburgu, zakład cukierniczy Cadbury-Wedel w Skarbimierzu czy fabryka Toyoty w tureckim Adapazari. Zakład PepisCo wyróżnia się również instalacjami HVAC. W kwietniu br. Stowarzyszenie Polska Wentylacja przyznało Arup za projekt nagrodę PASCAL 2024.

czytaj dalej

Wymień elektroodpady na kwiaty - zbiórka w sklepach Leroy Merlin

16 kwiecień 2024

W najbliższą sobotę 20 kwietnia Leroy Merlin zaprasza wszystkich na akcję zbierania elektrośmieci. To kolejna już edycja corocznej proekologicznej akcji, która odbywa się równocześnie we wszystkich 79 sklepach Leroy Merlin. W zamian za przestarzały lub zepsuty sprzęt elektryczny i elektroniczny uczestnikom akcji rozdawane będą kwitnące rośliny.

czytaj dalej

Rewolucja w ogrzewaniu: czy nowa dyrektywa UE przyspieszy rozwój ekobudownictwa?

15 kwiecień 2024

W marcu w Strasburgu, Parlament Europejski zatwierdził zmiany w przepisach dotyczących ogrzewania domów. Zgodnie z nowymi zapisami dyrektywy, do 2040 roku planowane jest całkowite wycofanie z użytku kotłów na paliwa kopalne. Ponadto, już od przyszłego roku wprowadzony zostanie zakaz dotowania zakupu takich urządzeń. Tym samym era ogrzewania gazowego dobiega końca, co oznacza duże zmiany m.in. dla branży deweloperskiej. Nowe regulacje UE mają szansę stać się impulsem do rozwoju ekoinwestycji.

czytaj dalej