Wiadomości

Polacy odnawiają jeden z największych mostów łukowych w Europie. Codziennie porusza się nim 230 tys. pojazdów

24 marzec 2023

Polski zespół międzynarodowej firmy doradczej Arup uczestniczy w renowacji holenderskiego Van Brienenoordbrug, największego podwójnego mostu łukowego w Europie. Obiekt o długości 1320 metrów jest jednocześnie jednym z najbardziej ruchliwych odcinków drogowych w Holandii. Polacy przygotowali modele 3D, które pomogły skrócić zakłócenia ruchu do 6 tygodni. Żywotność mostu ma zostać przedłużona o 100 lat i zgodnie z zasadami gospodarki cyrkularnej wykorzystana zostanie część starej konstrukcji. Arup zakończył już prace nad projektem, którego realizacja zacznie się w 2025 roku.

czytaj dalej

Tremco CPG Poland z wyróżnieniem „Budowlana Firma Roku 2022” od miesięcznika „Builder”

22 marzec 2023

W czasie uroczystej Gali Finałowej Builder Awards, która odbyła się 16 marca 2023 roku w Centrum Olimpijskim PKOL w Warszawie, Redakcja i Rada Naukowa miesięcznika „Builder” przyznały wyróżnienia za ubiegły rok. Firma Tremco CPG Poland otrzymała tytuł „Budowlana Firma Roku 2022” w kategorii Producent/dostawca materiałów budowlanych – Chemia budowlana, a dyrektor zarządzająca spółki, Barbara Radziwon, odebrała wyróżnienie specjalne – „Osobowość Branży Budownictwo 2022”.

czytaj dalej

Świet(l)ne wrażenia po otwarciu warszawskiego Domu Marki Nowodvorski Lighting

21 marzec 2023

W dniach od 15 do 17 marca, w warszawskiej Defabryce przy ul. Duchnickiej 3 w Warszawie, miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – oficjalne otwarcie Domu Marki Nowodvorski Lighting. Z tej okazji goście mogli zapoznać się z tegorocznymi nowościami z oferty, a dodatkowo wziąć udział w inspirujących dyskusjach i szkoleniach, rozjaśniających techniczne kwestie związane z nowoczesnym oświetleniem.

czytaj dalej

DOMOTEKA inspiruje na wiosnę podczas DOMODESIGN

21 marzec 2023

Warszawska Domoteka po raz kolejny zaprasza na „Domodesign. Weekend aranżacji wnętrz”, który odbędzie się w dniach 24-25 marca 2023r.. To lubiane i popularne wśród klientów Domoteki wydarzenie. W jego ramach odbędą się m.in. wykłady, warsztaty, wystawy oraz konsultacje projektowe i zakupowe. Podczas tej edycji eksperci w dziedzinie projektowania wnętrz i designu opowiedzą m.in. o urządzaniu łazienek i kuchni, o modnych wnętrzach loftowych, zaproszą do wnętrza luksusowych aut i jachtów oraz pokażą niezwykły świat tkackiego rzemiosła.

czytaj dalej

Izolacja z niezależną certyfikacją właściwości - Tubolit S w klasie BL-s1 d0 (dla grubości 6,9,13 mm) z potwierdzonym działaniem ochronnym, termicznym i akustycznym

14 marzec 2023

Tubolit S to izolacja do stosowania na instalacjach grzewczych, ciepłej i zimnej wody użytkowej oraz kanalizacyjnych w budynkach mieszkalnych, komercyjnych i przemysłowych. Jej właściwości w zakresie termicznym, akustycznym, a także bezpieczeństwa pożarowego, uzyskały niezależne potwierdzenie w laboratoriach COBR i Efectis NL.

czytaj dalej

Kobiece oblicze designu

9 marzec 2023

Ikoniczne projekty meblarskie, wielkie zlecenia aranżacyjne najbardziej znanych lokalizacji oraz wspaniałe wyczucie stylu – opis ten nie należy tylko do dominujących świat designu mężczyzn. Także wiele projektantek zyskało sławę oraz status ikon, a ich projekty produkowane są do dziś. Kim są najsłynniejsze damy designu? Które z ich sławnych mebli można nabyć w sklepach z wyposażeniem wnętrz – m.in. w Galerii Wnętrz DOMAR?

czytaj dalej

Design niosący zmianę. Rozmowa z Ingrid van der Wacht

9 marzec 2023

O tym, dlaczego przyszłość jest naszym wspólnym projektem i czy może być perfekcyjna, rozmawiamy z Ingrid van der Wacht, facylitatorką i specjalistką ds. komunikacji od lat pracującą dla Dutch Design Foundation – organizatora Dutch Design Week, a także jurorką w tegorocznej edycji konkursu make me! organizowanego przez Łódź Design Festival.

czytaj dalej

Warsztaty z Mentorem – VIII edycję Stypendium Praktyka

7 marzec 2023

Fundacja im. Stefana Kuryłowicza zaprasza na Warsztaty z Mentorem – VIII edycję Stypendium Praktyka, w czasie których architekci pracować będą nad rozwiązaniami dla przestrzeni na połączeniu Alei Grunwaldzkiej i ul. Bażyńskiego, gdzie krzyżują się środowisko biznesowe i społeczność akademicka, a miejsce to codziennie przemierzają dziesiątki tysięcy mieszkańców Trójmiasta. Efektem warsztatów będą propozycje zagospodarowania przestrzeni przed legendarną gdańską ikoną architektury – halą Olivia.

czytaj dalej

Elewacja budynku – wszystko, co powinieneś o niej wiedzieć, zanim kupisz nowy dom

6 marzec 2023

Elewacja domu to zewnętrzna część budynku, która nadaje mu charakterystyczny wygląd oraz chroni ściany przed czynnikami atmosferycznymi i uszkodzeniami mechanicznymi. Jeszcze do niedawna deweloperzy i inwestorzy prywatni nie przykładali większej wagi do kwestii wykończenia ścian zewnętrznych. Dziś jest zupełnie inaczej. Niegdyś popularne, nieco monotonne tynki, ustępują miejsca coraz ciekawszym rozwiązaniom elewacyjnym. Współczesne budownictwo łączy bezpieczeństwo, najwyższą jakość i długowieczność z nieprzeciętną estetyką i ponadczasowym wzornictwem. Jakie rodzaje elewacji królują na dzisiejszym rynku? Jak sprawdzić elewację przy zakupie domu?

czytaj dalej