ogród

Egzotyka na wyciągnięcie ręki

11-07-2024

Aby poczuć odrobinę egzotyki, nie trzeba wyjeżdżać za ocean. Deski tarasowe i elewacyjne z egzotycznych gatunków drewna gwarantują piękne widoki, niezależnie od pogody i lokalizacji. Jakie gatunki drewna są idealne na taras? A jakie na elewację? Odpowiedzi na te pytania udziela Darina Lazarowa z JAF Polska.

czytaj dalej

5 ekologicznych nawierzchni wokół domu

11-07-2024

Są nowoczesne, modne i superekologiczne – ażurowe kostki i płyty betonowe, bo o nich mowa, doskonale nadają się do budowy zielonej, przyjaznej środowisku nawierzchni. Przyjrzyjmy się, które z nich najlepiej nadają się do wykorzystania wokół domu.

czytaj dalej

Jak stworzyć oszczędny ogród!

20-06-2024

Piękny i niekosztowny w realizacji ogród – to naprawdę możliwe! Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy jego projektowaniu, aby osiągnąć imponujący efekt.

czytaj dalej

Agapanty afrykańskie - uprawa, odmiany, pomysły na aranżacje w pojemnikach

20-06-2024

Agapant to jedna z najpiękniejszych roślin na balkony i tarasy. Cechuje go wyjątkowa barwa kwiatów, tak pożądana wśród ogrodników. Błękitne, szafirowe, niebieskie a nawet fioletowo-czarne kwiatostany zdobią roślinę przez cały sezon, co w połączeniu z atrakcyjnymi mieczowatymi liśćmi czyni agapant jednym z najbardziej dekoracyjnych wyborów wśród roślin doniczkowych na taras.

czytaj dalej

Jak stworzyć perfekcyjną strefę wejściową?

11-06-2024

Wejście i wjazd to kluczowe strefy posesji, muszą być zatem dobrze zaplanowane, aby można było wygodnie z nich korzystać. Dużą rolę odgrywają również odpowiednio dobrane materiały nawierzchniowe w postaci płyt czy kostek. Podpowiadamy, jak dokonać właściwego wyboru.

czytaj dalej

Nowy skład Zarządu Grupy PSB Handel S.A.

10-06-2024

Coroczne Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Grupy PSB Handel S.A. odbyło się 28 maja 2024 r. w Kielcach. Podczas tego spotkania przedstawiono prezentację podsumowującą realizację strategii spółki oraz wyniki finansowe za 2024 r. Dodatkowo przeprowadzono wybory uzupełniające do Zarządu.

czytaj dalej

Jakie deski do wykończenia domowego basenu?

07-06-2024

Marzenie o posiadaniu domu z basenem jest całkiem realne i osiągalne. Nie trzeba przecież mieć ogromnego basenu olimpijskiego, żeby móc chłodzić się w nim w upalny dzień. Ważne jest jednak odpowiednie wykończenie jego otoczenia, które zapewni trwałość i bezpieczeństwo - na przykład za pomocą solidnych, drewnianych desek. Ale jak wybrać najlepsze materiały do tego celu? Na to pytanie odpowiadają eksperci z JAF Polska.

czytaj dalej

Zielony taras potrzebny od zaraz!

05-06-2024

Już tylko dni dzielą nas od kalendarzowego lata – to ostatni moment, żeby zbudować lub urządzić taras w ogrodzie. Podpowiadamy, jak szybko stworzyć przestrzeń, która w letnich miesiącach stanie się naszym zielonym azylem.

czytaj dalej