architekci

Dom modułowy klasy premium to nowośćna polskim rynku

28-11-2022

Czy proces budowy wymarzonego domu musi być okupiony stresem? Coraz więcej osób stawia na komfort – nie tylko ten przyszły, kiedy już zamieszkamy we własnym M, ale też towarzyszący samej jego realizacji. Na polskim rynku nie było do tej pory oferty kompleksowej usługi budowlanej dla klientów, którzy chcieliby nabyć prefabrykowany dom „z wyższej półki”.

czytaj dalej

Co jest najbardziej designerskim dodatkiem do wnętrz?

07-11-2022

Tworzenie unikalnych przestrzeni nie jest tylko przenoszeniem wizjonerskich konceptów do projektów. To także szukanie najlepszych rozwiązań, które odpowiedzą na wszelkie potrzeby użytkowników. Zdaniem Anny Błaszczyk, właścicielki pracowni Artewizjon, zmieniło się nasze podejście do estetyki. Projektantka opowiedziała o swoim stylu, wyzwaniach, z jakimi musi sobie radzić w pracy architektki, oraz produktach od firmy VASCO, które przychodzą jej z pomocą, kiedy tworzy nietuzinkowe aranżacje.

czytaj dalej

Mimo kryzysu gospodarczego architekci z Tremend nie zwalniają tempa

29-09-2022

Obecna sytuacja ekonomiczna, rosnące stopy procentowe i wojna za ukraińską granicą spowodowała spowolnienie gospodarki i znaczne zmniejszenie planowanych inwestycji. Dla branży budowlanej oznacza to nieuniknione zaciągniecie hamulca. Mimo trudnych warunków rozwojowych, na brak projektów z pewnością nie narzeka utytułowana warszawska pracownia architektoniczna Tremend, która w ostatnim czasie podjęła się realizacji nowych spektakularnych inwestycji.

czytaj dalej

„Natura wymyśliła większość rozwiązań, których moglibyśmy potrzebować”. Wywiad z Maciejem Głowackim

28-09-2022

O „powrocie do natury” jako strategii projektowej, współczesnej Przysiędze Hipokratesa dla projektantów oraz wyzwaniach stojących przed designem w czasach katastrofy klimatycznej rozmawiamy z Maciejem Głowackim, który w odpowiedzi na kryzys medyczny wywołany epidemią COVID-19 opracował jednoczęściowe, ekologiczne wymazówki o kształcie zainspirowanym językiem kolibra. Za Wymazówki CRN_01 „Koliber” projektant został wyróżniony 2. miejscem w konkursie „make me!” podczas tegorocznego Łódź Design Festival.

czytaj dalej

Poznaj prelegentów konferencji ,,Shigeru Ban i architektura dla uchodźców”

26-09-2022

Już 28 września w Warszawie odbędzie się konferencja ,,Shigeru Ban i architektura dla uchodźców”, poruszająca kwestie architektury społecznie zaangażowanej. Gościem specjalnym wydarzenia będzie japoński architekt Shigeru Ban, który opowie o swoich realizacjach oraz wartościach przyświecających swojej pracy. Do dyskusji zostało zaproszonych również 13 ekspertów, którzy opowiedzą o realizacjach powstałych na rzecz osób uchodźczych. Organizatorem wydarzenia jest firma Geberit, partnerem zaś Oddział Warszawski Stowarzyszenia Architektów Polskich.

czytaj dalej

PONAD 200 OBIEKTÓW Z POLSKI I ŚWIATA W KONKURSIE „OBIEKT ROKU W SYSTEMACH ALUPROF”

05-09-2022

W IV edycji międzynarodowego konkursu „Obiekt Roku w Systemach Aluprof” przyjęto ponad 200 zgłoszeń obiektów architektury z Polski i zagranicy. Do II etapu konkursu zakwalifikowanych zostało ponad 60 najciekawszych, nowoczesnych budynków, które będą walczyć o podium w finale konkursu. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 8 września 2022 roku podczas prestiżowej konferencji Future Builders w Warszawie z udziałem wybitnych przedstawicieli świata architektury z Polski i zagranicy.

czytaj dalej

NAJWIĘKSZE NAZWISKA ŚWIATA ARCHITEKTURY 8 WRZEŚNIA W WARSZAWIE

08-08-2022

Wybitni architekci z Polski i z zagranicy 8 września 2022 spotkają się w Warszawie na konferencji Future Builders organizowanej przez Aluprof. Dyskusji o przyszłości architektury miasta towarzyszyć będzie ogłoszenie wyników czwartej edycji konkursu „Obiekt Roku w systemach Aluprof”, w ramach którego nagrodzone zostaną najciekawsze budynki z Polski i zagranicy, które wpisują się w ideę nowoczesnego i zrównoważonego budownictwa.

czytaj dalej

Spotkaj się z autorami Archiprzewodnika po Polsce podczas Święta Architektury

01-08-2022

Po świetnie przyjętym Archiprzewodniku po Europie, ten sam duet ekspertów – praktyk i uznany architekt Robert Konieczny oraz dziennikarz i krytyk architektury Tomasz Malkowski – zabiera nas w podróż po polskiej architekturze współczesnej. Już 7 sierpnia czytelnicy i miłośnicy designu będą mieli okazję spotkać się z autorami podczas Święta Architektury.

czytaj dalej

Soudal dla młodych architektów

04-07-2022

Podczas Gali Builder for the Future 2021-2022 wyłoniono laureatów najnowszej odsłony Konkursu dla Młodych Architektów. Uroczystość zwieńczyła organizowany cyklicznie przez miesięcznik „Builder” program edukacyjny, którego partnerem strategicznym jest firma Soudal.

czytaj dalej

Spotkanie z Deceuninck w Strefie Dla Architekta SARP

28-06-2022

24 i 25 czerwca w zabytkowych wnętrzach Pałacu Zamoyskich w Warszawie zagościli przedstawiciele 24 krajowych oddziałów Stowarzyszenia Architektów Polskich. Walny Zjazd Delegatów SARP 2022, który odbył się w tym malowniczym miejscu w ścisłym centrum Warszawy, poświęcony był działalności sprawozdawczo-programowej Stowarzyszenia istniejącego od 1934 roku. Należący do neorenesansowej rezydencji ogród zmienił się natomiast w strefę spotkań i rozmów przedstawicieli świata architektury i firm partnerujących wydarzeniu, pośród których znalazł się belgijski producent profili okiennych i drzwiowych z PVC i aluminium oraz kompozytowych systemów tarasowych Twinson – firma Deceuninck.

czytaj dalej