architekci

Spotkanie z Deceuninck w Strefie Dla Architekta SARP

28-06-2022

24 i 25 czerwca w zabytkowych wnętrzach Pałacu Zamoyskich w Warszawie zagościli przedstawiciele 24 krajowych oddziałów Stowarzyszenia Architektów Polskich. Walny Zjazd Delegatów SARP 2022, który odbył się w tym malowniczym miejscu w ścisłym centrum Warszawy, poświęcony był działalności sprawozdawczo-programowej Stowarzyszenia istniejącego od 1934 roku. Należący do neorenesansowej rezydencji ogród zmienił się natomiast w strefę spotkań i rozmów przedstawicieli świata architektury i firm partnerujących wydarzeniu, pośród których znalazł się belgijski producent profili okiennych i drzwiowych z PVC i aluminium oraz kompozytowych systemów tarasowych Twinson – firma Deceuninck.

czytaj dalej

19. edycja OKK! design

27-06-2022

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy do udziału w 19. edycji OKK! design. Spotykamy się 28.08.2022 (wtorek) w przestrzeni MYSIA 3 w Warszawie. Wydarzenie rozpoczynamy o godzinie 12.00 (rejestracja gości do 12.20), zakończenie przewidziane jest na godzinę 19.00. Na uczestników czekają designerskie upominki w postaci kubków projektu Kabo&Pydo, pyszny poczęstunek, dobra kawa i doskonała atmosfera!!!

czytaj dalej

Konsekwentnie podążamy własną drogą

27-06-2022

Od wizualnego nadmiaru wolimy lekki niedosyt. Takie przestrzenie nas uspokajają. Nasze projekty są uporządkowane, bo my tacy jesteśmy. Projektujemy wnętrza, w których sami dobrze się czujemy - mówi Hanna Bajer, architektka wnętrz, która wraz z mężem prowadzi cenioną warszawską pracownię Bajer - Sokół Team.

czytaj dalej

Jak projektuje się mieszkaniowe nieruchomości premium?

10-06-2022

W przypadku inwestycji premium, wysoki standard to… standard. Podobnie jak atrakcyjna, prestiżowa lokalizacja czy liczne udogodnienia dla mieszkańców. Świadomi nabywcy nieruchomości mieszkaniowych „z wyższej półki” doskonale wiedzą jakimi kryteriami kierować się przy ich wyborze. A jak to wygląda z punktu widzenia architekta? Jak projektować, by „premium” w kontekście kolejnej inwestycji nie było określeniem czysto marketingowym? Na te pytania odpowiada ekspert pracowni Roark Studio.

czytaj dalej

Poznaj modne wzory wyplatanych mebli ogrodowych

24-05-2022

To must have aranżacji balkonu, tarasu, ogrodu! Meble wyplatane budzą nieodparte skojarzenia z wakacjami i z wypoczynkiem w eleganckim kurorcie. Ich wyjątkowym urokiem można i warto cieszyć się na co dzień, w najbliższym otoczeniu. Tym bardziej, że naturalne materiały – piękne, lecz nie bardzo trwałe – można dziś zastąpić wiernymi, a dużo trwalszymi odpowiednikami. A przy tym sięgać po wyjątkowe stopnie komfortu!

czytaj dalej

Raport: Polskie Miasta Przyszłości 2050 oczami przyszłych architektów i urbanistów

18-05-2022

Miasta przyszłości będą budowane w oparciu o silne więzi społeczne, bez podziału na biedne i bogate dzielnice. Przestrzenie w miastach mają być kształtowane zgodnie z psychologią człowieka i przy aktywnym udziale mieszkańców. Zmniejszy się też zjawisko „rozlewania się” zabudowy na przedmieścia, aglomeracje będą świetnie skomunikowane i zielone, a ich infrastruktura będzie działać na zasadzie gąbki. To tylko niektóre wnioski z opublikowanego właśnie raportu „Polskie Miasta Przyszłości 2050 Oczami Młodych” opracowanego przez wchodzących na rynek architektów, urbanistów i strategów, którzy będą mieli wpływ na kształt polskich miast przez kolejne trzy dekady.

czytaj dalej

Nowe wydanie specjalne do kwartalnika OKNO

28-03-2022

Fasady Aluminium Szkło - kolejny numer poświęcony aluminium. A w nim szeroko pojęta wiedza na temat systemów aluminiowych, maszyn do aluminium po szkło przeciwsłoneczne na fasadzie, żaluzje fasadowe oraz ogrody zimowe i programy do projektowania. A także podsumowanie branży budowlanej w 2021 r i okiem architekta - co czeka rynek nieruchomości premium w 2022 r. Jak to bywało wcześniej, tak i tym razem przedstawiamy grupę obiektów referencyjnych firm z nami współpracujących.

czytaj dalej