podłoga

Oryginalna realizacja posadzki żywicznej z efektem dywanu w sali obrad Okrągłego Stołu na wystawie stałej ECS w Gdańsku

10-05-2023

Po ponad ośmiu latach użytkowania trzeba było położyć na nowo podłogę w sali E wystawy stałej Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku. Nie jest to zwyczajna podłoga, a kopia perskiego dywanu z Sali Kolumnowej w Pałacu Namiestnikowskim przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, w której odbywały się obrady Okrągłego Stołu. Aplikacji nowej posadzki dokonała firma TQS Flooring Sp. z o.o. Sp. K., autoryzowany wykonawca Flowcrete – wiodącego eksperta od posadzek żywicznych, a warstwę grafiki w postaci folii z nadrukiem wykonała firma Pro Art z Gdańska.

czytaj dalej

QUICK-STEP: Podłogi inspirowane cudami natury

15-03-2023

Biofilia to nasza potrzeba poszukiwania związków z naturą, otaczania się jej wzorami, kolorami i kształtami. W dosłownym tłumaczeniu oznacza „miłość do życia”. Jest ona podstawą holistycznej filozofii, która przyświeca również projektantom podłóg Quick-Step. Stąd tak wiele wzorów inspirowanych pięknem natury.

czytaj dalej

Quick-Step: podłogi, które wytrzymują próbę czasu i… wody!

28-02-2023

Codzienne zmory, takie jak mokre, zabłocone buty w korytarzu, rozbita na podłodze w kuchni filiżanka kawy czy dziecięce harce w wannie, łatwiej potraktować z dystansem, jeśli radzi sobie z nimi nasza podłoga. Projektanci Quick-Step opracowali właśnie takie, wodoszczelne innowacje, które uniemożliwiają wilgoci i brudowi skorzystanie z nadarzającej się okazji. W rezultacie nasza podłoga wytrzyma dziesiątki lat nawet intensywnego użytkowania.

czytaj dalej

Cztery łapy w czystym domu

15-02-2023

17 lutego przypada Światowy Dzień Kota. To dobry moment, by zebrać garść informacji o tym, jak cieszyć się towarzystwem czworonogów w domu, bez troski o to, że coś zniszczą. Opowiadają o tym eksperci podłóg laminowanych i winylowych Quick-Step oraz instruktorka szkolenia psów.

czytaj dalej

Podłogi - 4 sposoby na oszczędności

31-01-2023

Trudne, wymagające ekonomicznie czasy skłaniają do szukania oszczędności. W gruncie rzeczy ich wynajdywanie jest dzisiaj sztuką! Oto przykład, jak zaoszczędzić na wymianie lub położeniu w nowym domu czy mieszkaniu podłóg, ale nie byle jakich, tylko takich, które są zarówno estetyczne, jak i trwałe.

czytaj dalej

Biopodłoga PURLINE fundamentem ciepłego domu

31-01-2023

W okresie zimowym powiedzenie „ciepło domowego ogniska” nabiera szczególnego znaczenia. Aby dom był przytulną oazą w chłodne dni, warto przy jego projektowaniu zadbać o dobór odpowiednich materiałów budowlanych. O tym, dlaczego zimą tak duże znaczenie ma praktyczna w użytkowaniu i ciepła podłoga, mówi Grzegorz Mazur, ekspert marki wineo.

czytaj dalej

Klasyczna podłoga dla każdego

17-01-2023

Dąb stary? Ze śladami cięcia piłą? A może biały patynowany? Odświeżona kolekcja podłóg laminowanych Classic od Quick-Step jest teraz niemal nie do odróżnienia od naturalnego materiału. W dodatku przystępna cenowo, staje się kuszącą alternatywą dla drewnianych desek.

czytaj dalej

Ciepła podłoga na zimne miesiące – PURLINE od wineo

08-12-2022

Zimowe miesiące są zachętą do spędzania większej ilości czasu w domowym zaciszu. Niskie temperatury na zewnątrz pozostają w kontraście do przytulności wewnątrz pomieszczeń, a szybko zapadający zmierzch sprzyja organizacji rodzinnych zabaw, seansów filmowych czy gier. Fundamentem komfortu domowników jest ciepła, przyjemna w dotyku i bezpieczna podłoga.

czytaj dalej

Poznaj 7 tajemnic przytulnych wnętrz

29-11-2022

Jesienią wszystkim nam potrzeba ciepła – także w aranżacji wnętrz. Jak wprowadzić je do swojego domu? Mamy na to sprawdzone, proste i skuteczne sposoby. Dzięki nim mieszkanie będzie ujmować atmosferą oraz wprawiać w dobry nastrój. Co ważne, ta magia zadziała nie tylko w chłodnych miesiącach, ale przez cały rok!

czytaj dalej