architektura krajobrazu

Saint-Gobain inauguruje projekt „Polskie Miasta Przyszłości 2050”

12-08-2021

Architekci Przemo Łukasik (medusagroup), Natalia Paszkowska (WWAA), prof. Zbigniew Karaczun (SGGW), Maciej Wójcik (TDJ Estate), czy Mateusz Figaszewski (Solaris) to tylko niektórzy bohaterowie zainaugurowanego 12 sierpnia br. cyklu wywiadów poświęconych miastom przyszłości w 2050 roku, rozpoczynających szerzej zakrojony projekt badawczy Grupy Saint-Gobain oraz Towarzystwa Studiów nad Przyszłością na ten temat.

czytaj dalej

Letnie metamorfozy drewna ogrodowego z Jedynką

14-07-2021

Ciepłe dni i zachwycająca kolorami roślinność zachęcają do spędzania czasu w ogrodzie i na tarasie. Jeśli wiosną brakło nam czasu na zadbanie o drewniane elementy, warto poświecić na to jedno letnie popołudnie, by w pełni cieszyć się estetyką otoczenia oraz relaksować w poczuciu dobrze wypełnionego obowiązku. A czemu by przy okazji nie pokusić się o małą metamorfozę drewna? Oto kilka propozycji od Jedynki.

czytaj dalej

STRUCTURE LED od Nowodvorski Lighting – dyskretne oświetlenie zewnętrzne

16-06-2021

Coraz dłuższe, ciepłe dni oraz rozkwitająca przyroda sprzyjają spędzaniu wolnego czasu na zewnątrz. Idealnym miejscem do odpoczynku jest ogród. Zadbanie o przemyślaną aranżację przestrzeni uprzyjemni chwile relaksu, a odpowiednio dobrane lampy pozwolą korzystać z uroków lata o każdej porze. STRUCTURE LED od Nowodvorski Lighting to nowoczesne oświetlenie zewnętrzne, łączące unikalny design z wysoką jakością wykonania.

czytaj dalej

Jak naszykować taras na wiosnę

31-05-2021

Nadszedł maj i piękne, słoneczne dni! To rewelacyjny czas na wypoczynek na tarasie - śniadania na świeżym powietrzu, poobiednia kawa w otoczeniu kwiatów i wieczór z bliskimi przy grillu. Co zrobić, aby taras o każdej porze był wizytówką domu i dumą gospodarzy? Z pewnością powinniśmy zacząć od właściwej pielęgnacji i odświeżenia go po zimie.

czytaj dalej

Domek dobry na wszystko

25-05-2021

Własny ogród to nie tylko trawnik, kwiaty oraz krzewy. To także meble ogrodowe, kosiarka, sprzęt do grilla, samochód lub rowery. Do tego opony zimowe, narzędzia oraz masa innych niezbędnych rzeczy, które większość czasu leżą schowane. Gdzie to wszystko pomieścić? Na to pytanie odpowiadają eksperci firmy JAF Polska.

czytaj dalej

Paleniska ogrodowe – dlaczego warto postawić na takie rozwiązanie

20-05-2021

Na początku 2020 r., na najpopularniejszym portalu nieruchomościowym w Polsce, 35% użytkowników poszukiwało domu. W marcu, po ogłoszeniu pandemii, była to już połowa. W ciągu kolejnych dwóch miesięcy wzrosło także zainteresowanie mieszkaniami z tarasem (+67%), z ogrodem (+68%) i z balkonem (+30%). Ostatni rok uświadomił nam, jak ważna jest własna przestrzeń i bliższy kontakt z naturą. Niejedne badania dowiodły, że tym, co nas dobrze nastraja, jest patrzenie na zieleń. Podobne właściwości ma ogień. Nic dziwnego, że paleniska ogrodowe cieszą się coraz większą popularnością. Jest co najmniej kilka powodów, dla których warto postawić na takie rozwiązanie.

czytaj dalej

Aranżacja przestrzeni na świeżym powietrzu. Na co zwrócić uwagę?

28-04-2021

Niezależnie od tego czy mieszkamy w dużym kompleksie wielorodzinnym, małym domu czy po prostu mieszkaniu z tarasem – wiosną wszyscy mamy wspólny cel – wyjść z czterech ścian i cieszyć się bliskością natury, słońcem i zielenią. Pamiętajmy jednak, że aranżacja przestrzeni „pod chmurką” w każdym z takich miejsc rządzi się nieco innymi prawami.

czytaj dalej

Kurs na morze i dobry design. Innowacyjne płyty betonowe Dasag zdobią Świnoujście

29-03-2021

Poranek spędzony na plaży, a wieczorem obowiązkowy spacer i odkrywanie uroków miasta. O jeszcze przyjemniejsze wrażenia ze zwiedzanie tej pięknej nadmorskiej miejscowości zadbała marka Dasag dostarczając płyty betonowe, tarasowe oraz elementy małej architektury. Pozwoliły one odrestaurować nie tylko Plac Wolności i dwie promenady w Świnoujściu, lecz także znalazły się na tarasach prestiżowych hoteli Radisson oraz Hilton.

czytaj dalej

Zasady projektowania schodów ogrodowych

10-12-2019

Według obowiązujących przepisów* szerokość użytkowa schodów zewnętrznych do budynku powinna wynosić co najmniej 1,2 m - przy czym nie może być mniejsza niż szerokość użytkowa biegu schodowego w budynku. W wypadku domów jednorodzinnych szerokość biegu i spocznika schodów wewnętrznych nie może być mniejsza niż 80cm. Oprócz tego, liczba stopni w jednym biegu schodów zewnętrznych nie powinna wynosić więcej niż 10.

czytaj dalej

Jednoosobowy dom – przestrzeń bez granic

23-10-2019

Dwukondygnacyjny budynek zaprojektowany z myślą o jednym mieszkańcu stanowi doskonały przykład architektury modernizmu w nowoczesnym wydaniu. Dzięki otwartym planom pięter przestrzeń może elastycznie zmieniać przeznaczenie zgodnie z aktualnymi potrzebami właściciela. Przeszklenia w systemie fasadowym Schüco FWS 35 PD zapewniają imponujący efekt przenikania się wnętrza z otoczeniem.

czytaj dalej