łazienka

Montaż wanny wolnostojącej – jak wykonać go krok po kroku

20-10-2021

Nawet zwykła łazienka może stać się eleganckim i funkcjonalnym pokojem kąpielowym, jeśli zostanie wyposażona w wannę wolnostojącą. To rozwiązanie, które wyróżnia designerski wygląd i wygoda użytkowania. Jak prawidłowo zamontować tego typu wannę, aby spełniała swoje zadanie i dobrze wpisywała się w łazienkową przestrzeń?

czytaj dalej

Produkty Geberit i Koło w finale konkursu Dobry Wzór 2021

13-10-2021

Kolejna edycja najbardziej prestiżowego konkursu wzorniczego w Polsce Dobry Wzór zbliża się ku końcowi. Chociaż do rozdania rodzimych Oskarów designu został jeszcze miesiąc, to marki, które znalazły się w finale już mogą czuć się dumne. Wśród wyróżnionych finalistów pojawiły się produkty marki Geberit - brodzik Sestra i wanna Soana oraz propozycja marki Koło - miska WC Nova Pro Premium.

czytaj dalej

Kolekcja AXOR One – esencja prostoty. Jak zaprezentuje się w projektach łazienek na konkurs „AXOR. Luksus nie wymaga przestrzeni”

04-10-2021

Wyważone proporcje. Smukłe sylwetki. Płaskie kształty, miękkie narożniki, łagodnie zwężające się wylewki. Tak można opisać ponadczasowe wzornictwo nowej kolekcji AXOR One. Należące do niej panele prysznicowe, moduły termostatyczne i armatura łazienkowa pojawią się w projektach nadesłanych na konkurs „AXOR. Luksus nie wymaga przestrzeni”, który potrwa do 12 listopada 2021 r. Nim poznamy prace uczestników zmagań, przyjrzyjmy się bliżej wzornictwu i funkcji samej kolekcji.

czytaj dalej

Łazienka na 5 sposobów – pomysły na wnętrza w różnych stylach

23-09-2021

Łazienka to jedno z najbardziej wymagających pomieszczeń, jeśli chodzi o projekt wnętrza. Należy w nim umiejętnie połączyć kwestie estetyczne z tymi technicznymi. Kluczową rolę odgrywa więc przemyślany design elementów wyposażenia. A żeby wizualnie i funkcjonalnie wszystko do siebie pasowało, najlepiej postawić na rozwiązania systemowe. W przypadku FDESIGN stanowią one istotę oferty. Co więcej, dają szerokie możliwości wyboru ulubionej konwencji stylistycznej.

czytaj dalej

Swoboda projektowania łazienek z biblioteką plików od TECE

07-09-2021

Modele 2D, 3D i BIM, a także zdjęcia, opisy i dane techniczne – teraz projektowanie łazienek oraz instalacji stało się jeszcze bardziej komfortowe. Umożliwia to nowa baza produktów TECE – stworzona z myślą o architektach łazienek, a także wykonawcach systemów sanitarnych i grzewczych.

czytaj dalej

Drobny element o ogromnym znaczeniu – cyfrowy wyświetlacz temperatury w bateriach GROHE Plus pomaga oszczędzać wodę i energię

26-07-2021

Marka GROHE wprowadziła na rynek innowacyjną baterię umywalkową, która zapewnia użytkownikom możliwość dokładnej kontroli temperatury wody dzięki precyzyjnemu wyświetlaczowi LED. Wyświetlana na wylewce liczba z dokładnością pokazuje temperaturę wody – dodatkowo wraz z jej zmianą, zmienia się także kolor na wyświetlaczu: z chłodnego niebieskiego na ciepły ciemnoczerwony. Innowacyjna armatura jest częścią kolekcji GROHE Plus. Rozwiązanie to pozwala nie tylko cieszyć się odpowiednią temperaturą wody, ale także pomaga w dbaniu o ekologię. Jest to możliwe zgodnie z zasadą „nudging", czyli koncepcją zaczerpniętą z ekonomii behawioralnej. Dzięki wizualnej zmianie koloru użytkownicy są bardziej świadomi, kiedy ciepła woda płynie niepotrzebnie – co pozwala uniknąć marnowania energii.

czytaj dalej

Brodzik Geberit Olona nagrodzony w konkursie A’ Design Award & Competition 2021

08-06-2021

A’ Design Award & Competition to największy międzynarodowy konkurs związany z projektowaniem i wzornictwem. Co roku jury składające się z designerów, przedstawicieli mediów, biznesu oraz uczelni wyższych wyłania zwycięzców, których projekty wyróżniły się największą kreatywnością oraz najlepszym zastosowaniem technologii. W tym roku w gronie jego laureatów znalazła się m.in. marka Geberit.

czytaj dalej

Wielkomiejska elegancja z myślą o przyszłości – poznaj kolekcję baterii Zaffiro marki FDESIGN

08-06-2021

Duch metropolii, biżuteryjny kunszt plus świadome, zaangażowane projektowanie? Wszystkie te aspekty odnajdziemy w kolekcji baterii łazienkowych i kuchennych Zaffiro proponowanych przez nową markę FDESIGN. Armatura perfekcyjnie odzwierciedla współczesną wrażliwość estetyczną nastawioną na nieskomplikowane, a zarazem finezyjne wzornictwo z wyrazistymi barwami w roli głównej – czerni oraz różowego złota.

czytaj dalej

Mieszkanie w kamienicy pełne sekretów

02-06-2021

Jasne, przestronne i dobrze przemyślane... To określenia idealnie opisujące mieszkanie w warszawskiej kamienicy z lat 50-tych, które niedawno przeszło generalną metamorfozę. Przestrzeń jest utrzymana w łagodnych, stonowanych kolorach, a duża ilość słonecznego światła sprawia, że mieszkanie wygląda na znacznie większe.

czytaj dalej