łazienka wystrój

Ponadczasowy chrom w łazienkowym wnętrzu

10-06-2024

Chrom był popularnym materiałem wykończeniowym w łazienkach już od lat 20. XX wieku, kiedy to zyskał na popularności w stylu art deco. Od tego czasu pozostaje istotnym elementem w aranżacji salonów kąpielowych.

czytaj dalej

Moc natrysku

03-06-2024

Historia natrysków sięga starożytności, odkrycia archeologiczne wskazują, że już wtedy Grecy i Rzymianie korzystali z publicznych łaźni, które wyposażone były w systemy spuszczania wody, umożliwiające kąpiele. Prysznice jakie znamy dzisiaj, zaczęły zyskiwać popularność w XX wieku, a rozwój designu i technologii sprawił, że stały się integralną częścią łazienek.

czytaj dalej

Wygoda w łazience – jak o nią zadbać?

29-04-2024

Komfortowa łazienka to harmonia efektywności i estetyki, adekwatna do potrzeb użytkownika. Optymalny układ funkcjonalny dopasowany do przestrzeni gwarantuje łatwy dostęp do istotnych elementów oraz ergonomiczne rozmieszczenie sprzętów i akcesoriów.

czytaj dalej

Wanna w roli głównej

22-04-2024

W nowoczesnych łazienkach coraz częściej kabina prysznicowa zastępuje tradycyjną wannę. Jednak wszyscy, którzy uwielbiają aromatyczną, relaksującą kąpiel nie muszą rezygnować z drugiego rozwiązania. Mogą po prostu pójść na kompromis – mieć i natrysk i wannę.

czytaj dalej

Dodaj odrobinę złota do swojej łazienki!

27-02-2024

Chcesz stworzyć luksusową łazienkę? Wprowadź do niej złote, szczotkowane akcenty, które będą nutami blasku i wyrafinowania. Dlaczego? Ponieważ złoto nigdy nie przestaje wyglądać reprezentacyjnie i elegancko, niezależnie od tego, czy jest użyte do stworzenia stylu vintage, czy nowoczesnego wnętrza.

czytaj dalej

Quiet Luxury – trend także w łazience

25-01-2024

Ten termin jest z pewnością znany wszystkim wielbicielom seriali, mody i trendów. Quiet Luxury kojarzy się głównie z ubraniami, ale znajduje też odzwierciedlenie we wnętrzach, w tym w łazience. Zacznijmy od tego, że Quiet Luxury oznacza jakość, elegancję i brak nadmiernego przepychu.

czytaj dalej

Oszczędzanie wody w łazience – łatwe i skuteczne

24-11-2023

Temat oszczędzania wody towarzyszy nam od wielu lat – kiedyś ze względu na chęć obniżenia rachunków, a w ostatnich latach z uwagi na zmiany klimatyczne, które są coraz bardziej odczuwalne. Sposobów jest wiele, a mimo to wciąż istnieje duża grupa osób, którzy zwyczajnie nie wiedzą od czego zacząć. Umywalkowe baterie sensorowe to dobry „pierwszy krok” w stronę oszczędzania wody – nawet w łazience, z której korzystają dzieci.

czytaj dalej