Schüco

Harmonijny element przeszklonej architektury – okno Schüco AWS 75 PD.SI

21-10-2020

Maksymalizacja powierzchni przeszklonych stała się już obowiązującym trendem. W ślad za nim projektanci i architekci poszukują rozwiązań konstrukcyjnych fasad i okien, które pozwalają maksymalnie zredukować widoczne szerokości profili. Panoramiczne okna w aluminiowym systemie AWS 75 PD.SI otwierają nowe horyzonty kreowania imponująco transparentnej, a zarazem funkcjonalnej architektury.

czytaj dalej

Nowy rodzaj portfenetru w systemach Schüco z PVC-U

13-07-2020

Znane z historii balkony francuskie dziś zyskują drugie życie, otrzymując coraz ciekawsze formy i zastosowania w nowoczesnej architekturze. Z myślą o projektach łączących funkcjonalność z modnym, minimalistycznym designem, firma Schüco uzupełniła ofertę portfenetrów w systemach z PVC-U o nowy wariant z metalową balustradą złożoną z filigranowych, pionowych elementów.

czytaj dalej

Dom z panoramiczną fasadą

13-11-2019

Parterowy dom w hiszpańskim regionie Costa Blanca zwraca uwagę nowoczesną fasadą o otwartym charakterze. Sięgające od podłogi do sufitu przeszklenia przesuwne w systemie Schüco ASS 77 PD.NI otwierają rozległe widoki na ogród z basenem i tworzą modny efekt przenikania się wnętrza z otoczeniem.

czytaj dalej

Architektura kodów kreskowych

29-10-2019

Rozpoznawalny graficzny zapis informacji, który został opracowany głównie z myślą o handlu i logistyce, dziś stał się swoistym kodem kulturowym naszych czasów, wciąż znajdując nowe, zaskakujące zastosowania w architekturze i sztuce. Innowacyjny design aluminiowych okien panoramicznych i nowych skrzydeł wentylacyjnych Schüco umożliwia łatwą realizację projektów fasad inspirowanych tym motywem.

czytaj dalej

Architektura płynnych zmian

17-06-2019

Zmieniające się trendy w projektowaniu budynków, że nasze oczekiwania wobec stolarki okiennej i drzwiowej stają się coraz bardziej złożone. Powinna być już nie tylko bardzo energooszczędna, ale także musi zapewniać zwiększony dostęp światła i komfort obsługi.

czytaj dalej

FC Bayern Campus – przestrzeń do rozwoju talentów

17-10-2019

Nowy obiekt FC Bayern łączy w sobie wszystkie funkcje i usługi nowoczesnej sportowej akademii. W spektakularnej realizacji zastosowano kompleksowe rozwiązania okien, drzwi, fasad i ochrony przeciwsłonecznej Schüco, które spełniają szereg indywidualnych funkcji związanych z optymalnym doświetleniem wnętrz, transparentnym designem, funkcjonalnością, wentylacją, jak również ochroną przeciwpożarową.

czytaj dalej