nagrody

Wrocławski showroom Decoroom nagrodzony w konkursie European Property Awards za najlepsze biuro w Polsce

29-11-2022

Decoroom, firma specjalizująca się w wykończeniu pod klucz, po raz kolejny została doceniona w międzynarodowym konkursie European Property Awards. Tym razem nagrodę główną w kategorii Best Office Interior Poland otrzymał wrocławski showroom, który pracownia otworzyła w lutym 2022 r. Kilka lat wcześniej tę samą nagrodę przyznano za ich warszawskie biuro.

czytaj dalej

Jakość, długowieczność i zrównoważony rozwój – tego poszukuje konkurs Dobry Design 2023

07-11-2022

Znalezienie nowych ikon polskiego designu i twórców, którzy w DNA swojej działalności mają wpisaną troskę o dobry design, wysoką jakość i długowieczność produktu oraz zorientowanie na zrównoważony rozwój to główny cel konkursu Dobry Design 2023. Zgłoszenia można wysyłać do 30 listopada br., a finał plebiscytu odbędzie się podczas 4 Design Days 2023.

czytaj dalej

Łódzcy studenci Akademii Sztuk Pięknych nagrodzeni przez OKAM za projekty aranżacji mieszkań w Strefie PROGRESS

21-10-2022

OKAM, wraz z Instytutem Architektury Wnętrz łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych, rozstrzygnął konkurs wśród studentów uczelni. W ramach inicjatywy młodzi ludzie przygotowywali projekty aranżacji funkcjonalno-przestrzennej trzech mieszkań: kawalerki, a także 2 i 3-pokojowych w inwestycji Strefa PROGRESS, pierwszym projekcie mieszkaniowym dewelopera w Łodzi. Zwycięzcy otrzymali nagrody finansowe, a uroczystość odbyła się na terenie Odlewni w Strefie Piotrkowska 217 OKAM sąsiadującej ze Strefą PROGRESS.

czytaj dalej

Fasada Roku 2022: Blisko 300 elewacji w konkursie. Ostatni miesiąc głosowania internautów

13-10-2022

Z końcem września poznaliśmy pełną listę uczestników tegorocznej edycji zmagań o miano najlepszej elewacji w Polsce, wykonanej w technologii Baumit. 30 września br, minął bowiem termin nadsyłania zgłoszeń do konkursu Fasada Roku 2022. Jednocześnie, październik to ostatni miesiąc, kiedy internauci mogą wcielić się w rolę jurorów i ocenić kandydatów. Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, to już ostatni moment, by wesprzeć realizacje ze swojego regionu.

czytaj dalej

Konkurs „Roca One Design Challenge” już 15 października!

06-10-2022

Wielkimi krokami zbliża się IV edycja organizowanego przez firmę Roca konkursu „Roca One Day Design Challenge”. W tym roku odbędzie się on 15 października, w formule online. Na młodych projektantów i architektów czeka wyjątkowe wyzwanie zaprojektowania innowacyjnych produktów do przestrzeni łazienkowej oraz atrakcyjne nagrody. Szczegóły zadania dla uczestników zostaną ogłoszone w dniu konkursu, a rejestracja jest otwarta do 14 października.

czytaj dalej

PONAD 200 OBIEKTÓW Z POLSKI I ŚWIATA W KONKURSIE „OBIEKT ROKU W SYSTEMACH ALUPROF”

05-09-2022

W IV edycji międzynarodowego konkursu „Obiekt Roku w Systemach Aluprof” przyjęto ponad 200 zgłoszeń obiektów architektury z Polski i zagranicy. Do II etapu konkursu zakwalifikowanych zostało ponad 60 najciekawszych, nowoczesnych budynków, które będą walczyć o podium w finale konkursu. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 8 września 2022 roku podczas prestiżowej konferencji Future Builders w Warszawie z udziałem wybitnych przedstawicieli świata architektury z Polski i zagranicy.

czytaj dalej

Pawilon Polski na Expo 2020 zaprojektowany przez WXCA z prestiżową nagrodą ICONIC AWARDS 2022: Innovative Architecture

05-09-2022

Pawilon Polski na Wystawę Światową Expo 2020 w Dubaju zaprojektowany przez warszawską pracownię architektoniczną WXCA we współpracy ze studiem Bellprat Partner z Zurychu został wyróżniony prestiżową nagrodą ICONIC AWARDS 2022: Innovative Architecture w kategorii Architektura. „Projektując zarówno architekturę pawilonu, jak i samej wystawy, architekci stworzyli spójną, immersyjną przestrzeń wspomagającą wielowymiarowe doświadczenie” – piszą organizatorzy.

czytaj dalej

Kawiarnia pełna zieleni. Oto projekt wyróżniony w konkursie

09-08-2022

Wnętrze kawiarni powinno zachwycać od samego progu. Po to, abyśmy chcieli do niego wracać, opowiedzieć o tym miejscu innym. Tak właśnie jest w przypadku Cafe Oasis, uroczej kawiarni pełnej zieleni i światła, zaprojektowanej przez Wiktorię Kozłowską. Tutaj można poczuć bliskość natury i swobodę, to doskonała przestrzeń do odpoczynku przy filiżance dobrej kawy. Projekt zdobył wyróżnienie w konkursie Wnętrze Roku Pfleiderer.

czytaj dalej