nagrody

Fasada Roku 2023 – coraz mniej czasu na zgłoszenie do konkursu

18-09-2023

Jesteś architektem, inwestorem lub wykonawcą i w ostatnim czasie wykańczałeś elewację materiałami Baumit, a nie zgłosiłeś jeszcze swojej realizacji do konkursu Fasada Roku 2023? Wciąż jeszcze masz na to szansę. Warto! I nie chodzi tu tylko o dobrą zabawę. Na zwycięzcę każdej z pięciu kategorii czeka prestiżowy tytuł, 10 000 zł oraz przepustka do rywalizacji na poziomie międzynarodowym. Czasu zostało jednak niewiele, by wejść do gry. Zgłoszenia przyjmowane są już tylko do 30 września br.

czytaj dalej

Fasada Roku 2023 – to oni wybiorą zwycięzców

17-08-2023

Już po raz siedemnasty budynki z całej Polski stają do rywalizacji o prestiżowy tytuł Fasada Roku. Każda edycja konkursu organizowanego przez firmę Baumit jest licznie obsadzona, a stawka bardzo wysoka, dlatego o wyborze zwycięzców decyduje specjalnie powołane jury. Oto, kto w tym roku zasiądzie w gronie jurorów, by wyłonić najlepsze elewacje w naszym kraju.

czytaj dalej

Międzynarodowy sukces polskiej pracowni architektonicznej. WXCA z nagrodą w konkursie na siedzibę Muzeum Historii Naturalnej w Berlinie

31-07-2023

Polska pracownia WXCA zdobyła IV nagrodę w międzynarodowym konkursie architektonicznym na modernizację siedziby Muzeum Historii Naturalnej w Berlinie. Jury wyróżniło architektów m.in. za śmiałą koncepcję przestrzeni wejściowej – zapraszającą platformę będącą płynnym połączeniem pomiędzy muzeum i miastem. Autorzy Muzeum Historii Polski i Muzeum Wojska Polskiego konkurowali z takimi sławami architektury jak David Chipperfield czy Jeanne Gang.

czytaj dalej

Projekt ekologicznego domu na krakowskiej Olszy z prestiżową nagrodą European Property Awards

17-07-2023

Pracownia Studio4SPACE, którą zarządza architekt dr Bartosz Dendura, zdobyła główną nagrodę w jednym z najbardziej prestiżowych konkursów branżowych na Starym Kontynencie. Nagroda European Property Awards 2023 w kategorii nieruchomości jednorodzinnych została przyznana za projekt drewnianego i ekologicznego domu, położonego na krakowskiej Olszy. Decyzję o jej wręczeniu podjęło ponad 80 międzynarodowych ekspertów. Projekt już wcześniej został obsypany nagrodami przez polskie środowisko architektoniczne, ale powyższe zwycięstwo pozycjonuje go w ścisłej europejskiej czołówce. I jak zapowiada sam laureat, to jeszcze nie koniec, bo obecnie pracuje nad kilkoma ciekawymi rozwiązaniami.

czytaj dalej

Cemex ogłasza zwycięzcę konkursu Förderpreis Beton w Europie Centralnej

13-07-2023

W ostatnim czasie odbyły się obrady jury konkursu Förderpreis Beton Central Europe 2022 realizowanego w Niemczech, Polsce i Czechach, podczas których Cemex ogłosił zwycięzcę konkursu za osiągnięcia naukowo-techniczne. Celem konkursu, który miał miejsce w Niemczech, jest zachęcanie młodych naukowców do rozwijania się w branży przy jednoczesnym wsparciu rozwoju produkcji, przetwarzania i zastosowania betonu i konstrukcji betonowych.

czytaj dalej

Cemex wspiera program dla studentów architektury

12-07-2023

Zakończyła się kolejna edycja programu edukacyjnego Builder for the Future organizowanego przez magazyn Builder, skierowanego do studentów, którzy wiążą swoją przyszłość z architekturą lub branżą budowlaną. Partnerem strategicznym przedsięwzięcia był Cemex Polska.

czytaj dalej

Prezes Galeco laureatem nagrody MANAGER AWARD 2023

29-06-2023

Szczepan Buryło, Prezes Zarządu Galeco, odebrał nagrodę MANAGER AWARD 2023, przyznawaną przez magazyn „Manager”. Uroczysta Gala odbyła się 19 czerwca 2023 w Warszawie w Cambridge Innovation Center, będącym miejscem spotkań czołowych przedstawicieli biznesu i innowacji.

czytaj dalej