nagrody

Konkurs! Zostań eko-architektem!

10-06-2022

Ostatnie dni na zgłoszenie do konkursu na najlepszy projekt proklimatycznego domu, do wygrania zagraniczny wyjazd studyjny i nagrody rzeczowe! Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz Oddział Warszawski SARP zapraszają do udziału w konkursie na opracowanie koncepcji architektonicznej domu jednorodzinnego. Pokaż projekt ekologicznego domu jednorodzinnego – możesz zaprojektować go od podstaw lub pochwalić się projektem stworzonym na studiach.

czytaj dalej

Konkurs dla Młodych Architektów: Znamy zwycięzców!

08-06-2022

Kto będzie wyznaczał trendy w polskiej architekturze w kolejnych dekadach? Kandydatów możemy poszukiwać wśród zwycięzców Konkursu dla Młodych Architektów. Laureatów tegorocznej, 9. edycji wydarzenia, poznaliśmy 7 czerwca br. Partnerem strategicznym konkursu organizowanego przez miesięcznik Builder był CEMEX Polska.

czytaj dalej

Acustio z nową linią paneli wyciszających docenioną głośnymi nagrodami Red Dot Design i iF Design

31-05-2022

Najnowszą propozycję marki Acustio, kolekcję Colline, nagrodzono prestiżowymi nagrodami – Red Dot Design Award, nazywaną „Oscarem designu” oraz iF Design Award, gdzie zgłoszono łącznie rekordowe 10 776 produktów i projektów z 57 różnych krajów. W obu konkursach kolekcja otrzymała nagrodę w kategoriach Product Design. Tegoroczne Red Dot to kolejne wyróżnienie w konkursie – po statuetce Red Dot: Best of the Best, którą przyznano Acustio w 2020 r.

czytaj dalej

ZAPROJEKTUJ EKOLOGICZNY DOM I WYGRYWAJ NAGRODY

16-05-2022

Do 13 czerwca 2022 roku trwa przyjmowanie zgłoszeń w konkursie na najlepszy projekt proklimatycznego domu jednorodzinnego. Konkurs organizują Ministerstwo Klimatu i Środowiska wraz z Oddziałem Warszawskim Stowarzyszenia Architektów Polskich. Zgłoszenia konkursowe mogą nadsyłać studenci i absolwenci architektury oraz budownictwa.

czytaj dalej

Budynek z Piły zwycięzcą międzynarodowego plebiscytu!

05-05-2022

Pierwsze rozstrzygnięcia w 6. edycji międzynarodowego konkursu architektonicznego Baumit Life Challenge za nami. Na początek tradycyjnie głos zabrała europejska społeczność. Wśród najwyżej ocenionych przez nią fasad znalazła się także realizacja Polski, a konkretnie z Piły, która z wielką klasą zwyciężyła w swojej kategorii, zdobywając tytuł „Wyróżnienie Internautów”.

czytaj dalej

Rusza IV edycja konkursu Obiekt Roku w systemach Aluprof

20-04-2022

Ruszyła IV edycja międzynarodowego konkursu Obiekt Roku w Systemach Aluprof – jednego z najważniejszych wydarzeń branży architektonicznej w Polsce. Po raz kolejny profesjonalne jury wybierze najciekawsze realizacje powstałe z wykorzystaniem systemów Aluprof. Podobnie jak w latach ubiegłych organizatorzy przewidzieli też głosowanie dla internautów – autor projektu, który zdobędzie najwięcej ich głosów, otrzyma "Wyróżnienie Internautów".

czytaj dalej

Startuje Laminam LAB. Architekcie, wykonawco – dowiedz się wszystkiego  o spiekach kwarcowych w projekcie i w realizacji

20-04-2022

Startuje projekt Laminam LAB – pierwszy w Polsce cykl bezpłatnych warsztatów z zakresu technicznych aspektów wykorzystania spieków kwarcowych w projektach budynków, wnętrz i mebli. Spotkania, które eksperci tej dziedziny poprowadzą od kwietnia do października w miastach całego kraju, adresowane są do architektów, projektantów wnętrz oraz wykonawców. Na wydarzenia zapraszają firmy: Interstone (Laminam Polska) – główny organizator, Mapei – partner techniczny i Raimondi – partner wykonawczy. 

czytaj dalej

Polskie budynki w finale Baumit Life Challenge 2022!

20-04-2022

Rywalizacja o miano Europejskiej Fasady Roku i tytuł Life Challenge Award 2022 nabiera rumieńców. Spośród ponad 300 elewacji jury wyłoniło 36 finalistów, wśród których najliczniejszą grupę stanowią realizacje z Polski, a konkretnie z Kożuchowa (lubuskie), Wrocławia, Żnina i okolic Częstochowy. To duży sukces polskiej architektury na arenie międzynarodowej.

czytaj dalej

Fasada Roku 2022 – zgłoś budynek i zawalcz o 10 000 zł!

14-04-2022

Pod honorowym patronatem IARP oraz warszawskiego i poznańskiego oddziału SARP 1 kwietnia br. wystartowała już siedemnasta edycja konkursu architektonicznego organizowanego przez firmę Baumit. Tym samym budynki z całej Polski rozpoczynają rywalizację o prestiżowy tytuł Fasada Roku 2022, premię w wysokości 10 000 zł oraz przepustkę do Baumit Life Challenge. Inwestorzy, architekci, wykonawcy – zgłoszenia czas-start!

czytaj dalej