okna

D-EKO-racyjne tkaniny rolet rzymskich i zasłon - nowa kolekcja Anwis

21-10-2021

Moda i aktualnie panujące trendy mają dla nas duże znaczenie przy urządzaniu konkretnego wnętrza. W ostatnich czasach ważną rolę odgrywa także ekologia. Coraz chętniej sięgamy po rozwiązania przyjazne środowisku i zdrowiu, materiały sprzyjające harmonii, naturalności, produkty bezpieczne i wartościowe. W naszych domach królują drewno, wiklina, ratan. Urządzana przestrzeń jest minimalistyczna i spójna. W zgodzie z tymi ideami pozostaje marka Anwis, która proponuje nową kolekcję tkanin rolet rzymskich i zasłon, stworzoną jako efekt połączenia idei ekologii z chęcią urządzania pięknych wnętrz.

czytaj dalej

Olimpijka buduje dom marzeń. Jak powstaje dom Agnieszki Jerzyk

26-07-2021

Agnieszka Jerzyk, dwukrotna uczestniczka igrzysk olimpijskich, triathlonowa mistrzyni świata oraz Europy, przygotowuje się do najważniejszej roli w swoim życiu - roli mamy. Wraz z powiększeniem rodziny zapadła decyzja o budowie własnego domu. W tym przedsięwzięciu z dumą wspiera ją firma AWILUX, której specjaliści pomogli w wyborze najlepszych rozwiązań do jej wymarzonej domowej przestrzeni.

czytaj dalej

Bliskość natury w domu pełnym przeszkleń

14-06-2021

Szklane płaszczyzny pełnią bardzo ważne funkcje w projektach architektonicznych współczesnych domów. Przede wszystkich zapewniają dostęp do naturalnego światła, a także umożliwiają kontakt z otaczającą budynek przyrodą, dzięki czemu pozwalają niejako zatrzeć granicę między tym, co naturalne a stworzone ludzką ręką. Dlatego trend na wielkoformatowe okna i drzwi przybiera na sile. Jakie rozwiązania tego typu sprawdzą się najlepiej?

czytaj dalej

Dlaczego warto wyposażyć łazienkę w okna?

20-05-2021

Projekty budowlane, w których nie było miejsca na okna łazienkowego minęły już bezpowrotnie. Nowoczesne budownictwo to duża ilość światła we wnętrzach, nawet tak intymnych jak łazienka. Natomiast jeśli chcemy uniknąć natarczywych spojrzeń sąsiadów, lepiej wyposażyć okna, np. w szyby ornamentowe, niż w całości rezygnować ze stolarki w łazience.

czytaj dalej

Polska stolarka na amerykańskim rynku

06-05-2021

Polska jest jednym z największych europejskich producentów stolarki okiennej. O jej dobrej kondycji i ogromnym potencjale technologicznym świadczy to, że rodzime rozwiązania z roku na rok zdobywają coraz więcej zagranicznych rynków. Rozwiązania firmy AWILUX cieszą się ogromnym zainteresowaniem w Niemczech i krajach Beneluksu, a w ostatnim czasie zaczęły również z sukcesem podbijać rynek amerykański.

czytaj dalej

Rozwiązania do budownictwa bez barier – rosnący trend

24-03-2021

Historia wynalazków to tak naprawdę historia dążenia człowieka do ułatwiania sobie życia. Wszystkie innowacje w zasadzie tworzone są po to, by likwidować trudności, z jakimi borykamy się na co dzień. Takim przykładem są rozwiązania dla budownictwa bez barier. I nie chodzi tylko o podjazdy, likwidację wysokich krawężników czy windy, ale o takie elementy w domu, które ułatwiają poruszanie się osobom starszym lub niepełnosprawnym. Oto kilka rozwiązań niwelujących niektóre bariery w naszych domach.

czytaj dalej

Jak wpuścić do wnętrz więcej naturalnego światła

05-12-2019

Światło słoneczne tworzy we wnętrzach przyjemny klimat i poprawia komfort życia. Efektywnie wykorzystane pozwala również zmniejszyć wydatki na energię elektryczną i ogrzewanie. Podpowiadamy, jakie okna wybrać i jak je rozplanować, by dom był przepełniony światłem.

czytaj dalej