Architekci

Piotr Kuchciński o sobie i projektowaniu

14 marzec 2023

W czwartek 2 marca, w warszawskim NOTI STUDIO, odbyło się spotkanie z Piotrem Kuchcińskim, połączone z prezentacją pięciu najnowszych kolekcji jego autorstwa. Spotkanie niezwykłe, ponieważ dyrektor artystyczny NOTI po raz pierwszy opowiedział historię swojej współpracy z marką i o podejściu do procesu projektowania.

czytaj dalej

Warsztaty z Mentorem – VIII edycję Stypendium Praktyka

7 marzec 2023

Fundacja im. Stefana Kuryłowicza zaprasza na Warsztaty z Mentorem – VIII edycję Stypendium Praktyka, w czasie których architekci pracować będą nad rozwiązaniami dla przestrzeni na połączeniu Alei Grunwaldzkiej i ul. Bażyńskiego, gdzie krzyżują się środowisko biznesowe i społeczność akademicka, a miejsce to codziennie przemierzają dziesiątki tysięcy mieszkańców Trójmiasta. Efektem warsztatów będą propozycje zagospodarowania przestrzeni przed legendarną gdańską ikoną architektury – halą Olivia.

czytaj dalej

Pionierski start-up polskich architektów wkroczył na nowy poziom. „To odpowiedź na kryzys mieszkaniowy i ekonomiczny”

27 luty 2023

Architektoniczny start-up Nowa Norma założony przez polskich projektantów, Gawła Biedunkiewicza i Karola Nieradkę, połączył siły z firmą Formee, znanym producentem konstrukcji z prefabrykatów. Pod nazwą Nowa Norma by Formee architekci chcą produkować 100 funkcjonalnych i ekonomicznych domów wykonanych metodą prefabrykacji rocznie. „W odpowiedzi na kryzys mieszkaniowy i ekonomiczny zaprojektowaliśmy dom o jakościowej architekturze i materiałach wykończeniowych, który będzie przystępny cenowo dzięki optymalizacji procesu wykonawczego” – zapowiadają.

czytaj dalej

Każdy projekt jest najważniejszy

27 luty 2023

Architekt to zawód, który wymaga zarówno umiejętności technicznych i matematycznych, jak i wrażliwości na kontekst i historię otoczenia oraz potrzeby człowieka. Sposobem na ich rozwijanie jest wkładanie całego serca we wszystkie projekty oraz poddawanie ich ocenie. Architektka Marta Sękulska-Wrońska z pracowni WXCA, prezes Oddziału Warszawskiego SARP, sędzia konkursowy oraz jurorka w konkursie Saint-Gobain Glass Design Awards opowiada o swoim podejściu do projektowania, doświadczeniach z krytyką oraz o odpowiedzialności, która towarzyszy ocenianiu pracy innych.

czytaj dalej

Prefabrykacja na miarę XXI wieku. Wywiad z Karolem Nieradką

28 grudzień 2022

O pozytywnym potencjale betonu, prefabrykowanych domach, ograniczeniach, które wyzwalają kreatywność i lokalnych inspiracjach opowiada architekt Karol Nieradka – laureat 1. nagrody w konkursie Polski Cement w Architekturze 2022, właściciel cenionej pracowni maxberg, połowa duetu projektowo-budowlanego Nowa Norma, a także, last but not least, prezes szczecińskiego SARP-u.

czytaj dalej

Wyjątkowa architektura, inspirujący design i unikalne inwestycje – ogłoszono listę nominowanych w konkursie Property Design Awards 2023

12 grudzień 2022

Property Design Awards to konkurs, który na stałe wpisał się na listę wydarzeń towarzyszących 4 Design Days. Wyróżnia i promuje unikalne inwestycje, obiekty o wyjątkowej architekturze i przestrzenie pełne inspirującego designu. Nagradza również najlepsze projekty komercyjne oraz publiczne w Polsce, które zostały oddane do użytku do końca 2022 roku, a także ich twórców. Statuetki Property Design Awards autorstwa artysty Oskara Zięty zostaną przyznane już po raz 7.

czytaj dalej

Dom modułowy klasy premium to nowośćna polskim rynku

28 listopad 2022

Czy proces budowy wymarzonego domu musi być okupiony stresem? Coraz więcej osób stawia na komfort – nie tylko ten przyszły, kiedy już zamieszkamy we własnym M, ale też towarzyszący samej jego realizacji. Na polskim rynku nie było do tej pory oferty kompleksowej usługi budowlanej dla klientów, którzy chcieliby nabyć prefabrykowany dom „z wyższej półki”.

czytaj dalej