Architekci

Odpowiedzialne ekologicznie projektowanie – jedyna słuszna droga w przyszłości mebla tapicerowanego. Wywiad z Jankiem Wilczakiem

20 październik 2021

Utalentowany młody projektant, laureat projektu „Przyszłość sofy tapicerowanej”, organizowanego przez markę Nobonobo i Wydział Wzornictwa ASP w Warszawie, opowiada o fascynującej pracy przy unikalnej inicjatywie, wizji przyszłości mebla tapicerowanego oraz o współpracy ze znaną polską marką i nowych perspektywach.

czytaj dalej

WICONA – partner w tworzeniu wymagających projektów

20 październik 2021

Marka WICONA jest synonimem unikalnych konstrukcji aluminiowych bez względu na to czy występuje w postaci funkcjonalnego akcentu jako system drzwi, czy jako okno lub fasada nadająca kształt budynkom. Indywidualizm, który gwarantuje Wicona to nie tylko rozwiązania produktowe, to także możliwości, które daje odpowiednie wsparcie i oprogramowanie, ułatwiające realizację nawet najśmielszych wizji projektantów.

czytaj dalej

Ruszyła V edycja konkursu DYPLOM Z ARCHICADEM

20 październik 2021

Celem konkursu jest wyłonienie najlepszej magisterskiej i inżynierskiej pracy dyplomowej w zakresie architektury, urbanistyki, architektury wnętrz i architektury krajobrazu, wykonanej przy pomocy programu Archicad.

czytaj dalej

Architekt Robert Konieczny – Promotorem Polski

8 październik 2021

20 września br. podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2021 odbyło się uroczyste wręczenie statuetek „Promotor Polski”. Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” uhonorowała w ten sposób wybitnego architekta, założyciela pracowni KWK Promes – Roberta Koniecznego – ambasadora marki FAKRO.

czytaj dalej

Spotkanie z cyklu „Future Builders”: Robert Konieczny ostrzega przed samolubną architekturą

29 wrzesień 2021

„Jestem gorącym orędownikiem miast. I robię wszystko, by je mądrze zagęszczać” - stwierdził Robert Konieczny podczas spotkania 16 września w ramach „Future Builders” – międzynarodowego cyklu wywiadów z opiniotwórczymi architektami na temat wyzwań stojących przed współczesną architekturą i urbanistyką. Robert Konieczny to założyciel pracowni KWK Promes i laureat wielu branżowych nagród w Polsce i na świecie (w 2016 roku dom Arka w Brennej został „Najlepszym domem świata” prestiżowego londyńskiego magazynu Wallpaper).

czytaj dalej

Nowy styl gdański

13 wrzesień 2021

Wyspa Spichrzów - historyczna część Gdańska, niegdyś odcinana na noc od miasta zwodzonymi mostami, by chronić zawartość znajdujących się na niej spichlerzy, dziś pełna uroku, wybudzona ponownie do życia po wojennych zniszczeniach. To tu, nad brzegiem Motławy, w jednej z kamieniczek kompleksu Deo Plaza, nawiązującego stylem do historycznych zabudowań bulwarów, znajduje się apartament zaprojektowany przez prof. ASP Jana Sikorę - architekta i właściciela studia Sikora Wnętrza Architektura. Klimat nadmorskiego kurortu połączony ze światowym designem i okraszony zabytkowymi detalami tworzą niepowtarzalne wnętrze.

czytaj dalej

Powrót Warsaw Home & Contract – piąta edycja już 27-30 października 2021

8 wrzesień 2021

W odpowiedzi na ogromne zainteresowanie branży wnętrzarskiej oraz entuzjastów dobrego designu organizatorzy Warsaw Home & Contract pragną z radością ogłosić, że już tej jesieni odbędzie się piąta edycja największych w Europie Środkowo-Wschodniej międzynarodowych biznesowych targów wnętrz. Wydarzenie skierowane jest do polskich i zagranicznych producentów, właścicieli sklepów, architektów, projektantów wnętrz i klientów indywidualnych, stanowiąc dla wszystkich uczestników wygodną platformę biznesową. Siła oddziaływania Ptak Warsaw Expo rośnie z roku na rok – to obecnie najbardziej dynamicznie rozwijający się ośrodek targowy w Europie, który łączy wschodnich i zachodnich przedsiębiorców.

czytaj dalej

W jakich miastach będziemy żyć za 30 lat? Architekci i eksperci, wspólnie z Grupą Saint-Gobain inaugurują projekt „Polskie Miasta Przyszłości 2050”

20 sierpień 2021

Wywiad z Przemo Łukasikiem, architektem i współzałożycielem pracowni medusagroup, zainaugurował projekt badawczy „Polskie Miasta Przyszłości 2050” Grupy Saint-Gobain oraz Towarzystwa Studiów nad Przyszłością. Istotą spotkań – w których wezmą udział m.in. Natalia Paszkowska (WWAA), prof. Zbigniew Karaczun (SGGW), Maciej Wójcik (TDJ Estate), Mateusz Figaszewski (Solaris) – jest dyskusja na temat perspektyw rozwoju urbanistyki i budownictwa, również w kontekście komunikacji i szeroko rozumianego środowiska.

czytaj dalej

Future Builders. Pierwszy gość ALUPROF - BOGDAN ZAHA.

19 sierpień 2021

By przeciwdziałać skutkom zmian klimatycznych, do walki o „lepsze jutro” musi włączyć się branża budowlana. Kontynuując misję promowania idei zrównoważonego rozwoju i poszanowania dla środowiska oraz społeczeństwa, Aluprof otwiera Future Builders – platformę do dialogu na temat przyszłości światowej architektury.

czytaj dalej