projekty

Industrialny klimat przyprawiony nutą secesji w Seafood Station Restaurant & Oyster Bar wyczarowany przez Jana Sikorę

18-11-2021

W sercu Warszawy - na Alejach Jerozolimskich 93 powstało wyjątkowe miejsce dla wielbicieli ryb i owoców morza - Seafood Station Restaurant & Oyster Bar. Wnętrza restauracji zaprojektował architekt Jan Sikora właściciel pracowni Sikora Wnętrza. Zainspirowany targami rybnymi z różnych zakątków świata stworzył przestrzeń, w której poza rozkoszą podniebienia można dostąpić prawdziwej uczty dla oczu i zmysłów

czytaj dalej

Circle Wood House – dom wkomponowany w las, las wkomponowany w dom

17-11-2021

Czy rozległą bryłę budynku o powierzchni ponad 400 metrów kwadratowych da się wtopić w leśne otoczenie strzelistych sosen, by nie zakłócała zastanej harmonii natury? Odpowiedzią na to pytanie jest Circle Wood House – rezydencja zaprojektowana przez biuro Mobius Architekci, w której wykorzystano nowoczesną stolarkę aluminiową firmy Aluprof.

czytaj dalej

WICONA MEETS – rozmowy o architekturze

16-11-2021

WICONA, wiodący światowy dostawca rozwiązań aluminiowych, rozpoczyna serię wideo WICONA MEETS, która będzie poświęcona przyszłości architektury. W premierowym odcinku cała ekipa udaje się do Berlina, aby spotkać się z jednym z najbardziej nowoczesnych członków awangardy projektowej: Dieterem Brellem.

czytaj dalej

Przyszłość architektury w rękach młodych. Saint-Gobain Glass partnerem strategicznym IX edycji B4YA

15-11-2021

Ruszyła IX edycja Builder for the Young Architects – zainicjowanego przez redakcję miesięcznika „Builder”, ogólnopolskiego programu edukacyjnego promującego polską architekturę. Jak co roku, jego nieodłączną częścią jest Konkurs dla Młodych Architektów, podczas którego studenci i absolwenci rodzimych uczelni wyższych mogą zaprezentować własne spojrzenie na wyzwania, z jakimi musi się mierzyć współczesne budownictwo. Wsparcia merytorycznego uczestnikom udzielają Partnerzy Strategiczni, m.in. Saint-Gobain Glass – jeden z wiodących producentów rozwiązań szklanych.

czytaj dalej

MIKOŁAJSKAstudio z nagrodą w konkursie European Property Awards

10-11-2021

Krakowskie biuro projektowe MIKOŁAJSKAstudio założone przez matkę i córkę – architektki Krystynę i Idę Mikołajskie, znalazło się w finale prestiżowego, międzynarodowego konkursu European Property Awards. O tym, które miejsce na podium zajmie luksusowy apartament w zielonym sercu miasta, przekonamy się już na początku grudnia.

czytaj dalej

Trzecia edycja festiwalu Art in Architecture. Przedłużamy termin nadsyłania prac do 28 listopada

08-11-2021

W związku z dużym zainteresowaniem trzecią edycją festiwalu Art in Architecture Festival organizowanego przez Fundację Innowacji Społeczno-Kulturalnych, termin nadsyłania prac konkursowych został przedłużony o 21 dni, czyli do 28 listopada 2021 r. Uroczysta gala z wręczeniem statuetek odbędzie się zaś 7 grudnia br. w budynku Zachęty, Narodowej Galerii Sztuki w Warszawie.

czytaj dalej

Wnętrzarskie inspiracje podczas 5. edycji ArchiDAY 2021

28-10-2021

Bogaty program prelekcji, dyskusji i debat, goście specjalni, konsultacje z ekspertami, warsztaty z oprogramowania to jedne z większych wartości organizowanego od 5 lat wydarzenia archiDAY. W tym roku odbędzie się ono w systemie hybrydowym w terminie 25 - 30 października br.

czytaj dalej

Sąsiedzkie hałasy spędzają sen z powiek - jak z nimi walczyć?

25-10-2021

Życie w budynku wielorodzinnym wiąże się z pewnym ryzykiem. Mimo że mieszkanie spełnia wszystkie nasze oczekiwania co do metrażu, wystroju i lokalizacji, istnieją czynniki, które mogą mocno zakłócić domowy spokój. Tym czynnikiem są sąsiedzi, a raczej dźwięki, jakie emitują. Dlatego warto poznać szereg rozwiązań, które zapewnią w domu ciszę.

czytaj dalej