projekty

Narzędzia ręczne niezbędne podczas prac remontowych i budowlanych

21-03-2023

Właśnie wchodzimy w najlepszy moment na przeprowadzanie prac remontowych i budowlanych. Łagodniejsze warunki atmosferyczne sprzyjają rozpoczęciu działań zaplanowanych zimą. Do tego z pewnością przydadzą się narzędzia, które wesprą pracę maszyn budowlanych. W trakcie czynności remontowo-budowlanych warto uzbroić się w solidne produkty, które poradzą sobie z różnorodnymi zadaniami związanymi z budową. Począwszy od stawiania fundamentów czy ścian poprzez układanie podłóg, montaż konstrukcji wspierających prace na wysokości, kończąc na układaniu rur i instalacji elektryki oraz centralnego ogrzewania. W tym wypadku warto postawić na jakość i wytrzymałość, tak aby wybrane produkty mogły znaleźć zastosowanie również do innych prac, drobnych napraw czy nowych projektów.

czytaj dalej

Piotr Kuchciński o sobie i projektowaniu

14-03-2023

W czwartek 2 marca, w warszawskim NOTI STUDIO, odbyło się spotkanie z Piotrem Kuchcińskim, połączone z prezentacją pięciu najnowszych kolekcji jego autorstwa. Spotkanie niezwykłe, ponieważ dyrektor artystyczny NOTI po raz pierwszy opowiedział historię swojej współpracy z marką i o podejściu do procesu projektowania.

czytaj dalej

Warsztaty z Mentorem – VIII edycję Stypendium Praktyka

07-03-2023

Fundacja im. Stefana Kuryłowicza zaprasza na Warsztaty z Mentorem – VIII edycję Stypendium Praktyka, w czasie których architekci pracować będą nad rozwiązaniami dla przestrzeni na połączeniu Alei Grunwaldzkiej i ul. Bażyńskiego, gdzie krzyżują się środowisko biznesowe i społeczność akademicka, a miejsce to codziennie przemierzają dziesiątki tysięcy mieszkańców Trójmiasta. Efektem warsztatów będą propozycje zagospodarowania przestrzeni przed legendarną gdańską ikoną architektury – halą Olivia.

czytaj dalej

Pionierski start-up polskich architektów wkroczył na nowy poziom. „To odpowiedź na kryzys mieszkaniowy i ekonomiczny”

27-02-2023

Architektoniczny start-up Nowa Norma założony przez polskich projektantów, Gawła Biedunkiewicza i Karola Nieradkę, połączył siły z firmą Formee, znanym producentem konstrukcji z prefabrykatów. Pod nazwą Nowa Norma by Formee architekci chcą produkować 100 funkcjonalnych i ekonomicznych domów wykonanych metodą prefabrykacji rocznie. „W odpowiedzi na kryzys mieszkaniowy i ekonomiczny zaprojektowaliśmy dom o jakościowej architekturze i materiałach wykończeniowych, który będzie przystępny cenowo dzięki optymalizacji procesu wykonawczego” – zapowiadają.

czytaj dalej

Zobaczcie, jak mieszka Cleo. Piosenkarka stawia na czerń i złoto!

20-02-2023

Cleo uchodzi za jedną z najpopularniejszych piosenkarek w Polsce. Artystka jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych, a jej konto na Instagramie obserwuje ponad milion osób. Nie dość, że wydaje hit za hitem, to jeszcze ocenia wokalne popisy w The Voice Kids. Mimo, że kocha muzykę, nie wszyscy wiedzą, że z wykształcenia jest architektem krajobrazu. Dziś zaglądamy do jej nowego apartamentu. Piosenkarka wybudowała sobie w nim nawet prywatne studio nagraniowe!

czytaj dalej