projekty

Osiedle Bokserska 71 w Warszawie – projekt Dom Development na Służewcu z systemem ociepleń elewacji marki Dryvit

20-09-2023

Warszawa, 20 września 2023 r. – Osiedle Bokserska 71 to zrealizowana w tym roku inwestycja Dom Development położona na granicy Ursynowa i Mokotowa w Warszawie, w prężnie rozwijającej się części Służewca. W projekcie, który wyróżnia nowoczesna architektura z charakterystycznym motywem przewodnim symbolizującym ruch i dynamikę autorstwa Joanny Rzezak, zastosowano wysokiej jakości materiały budowlane, w tym systemy ociepleń i materiały elewacyjne marki Dryvit.

czytaj dalej

Najpopularniejszy polski program śniadaniowy „Dzień Dobry TVN” z nową aranżacją studia. Za projektem stoi pracownia Sikora Wnętrza

06-09-2023

„Dzień Dobry TVN” to najpopularniejszy program śniadaniowy nadawany od 18-lat w telewizji TVN. Codziennie na jego kanapach goszczą eksperci z różnych dziedzin – psychologii, kultury, czy nauki. Podana kilka tygodni temu informacja o zmianie studia zelektryzowała nie tylko widzów, ale i media. Rozbudziła ciekawość – jak teraz będzie wyglądało studio, ale też pojawiło się pytanie kto zaprojektuje nową przestrzeń? Dziś znamy na nie odpowiedź – Sikora Wnętrza. Profesor Jan Sikora opowiedział nam o całym procesie powstania i realizacji koncepcji.

czytaj dalej

GROHE partnerem EuroSkills 2023 – europejska edycja konkursu dla młodych profesjonalistów odbędzie się w dniach 5-9 września w Gdańsku

01-09-2023

Już niedługo, w dniach od 5 do 9 września na stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk, w halach kongresowo-wystawienniczych Amber Expo i na terenach do nich przyległych odbędzie się EuroSkills Gdańsk 2023 – międzynarodowe zawody umiejętności branżowych. Marka GROHE jest głównym partnerem wydarzenia w kategorii „Instalacje grzewcze i sanitarne”.

czytaj dalej

ESG tematem przewodnim debaty Saint-Gobain z udziałem międzynarodowych gości

07-07-2023

Polityka ESG i CSR wyznaczają dziś kierunek w biznesie. Kryzys gospodarczy, energetyczny i klimatyczny wystarczyły, by w ciągu kilkunastu miesięcy stały się one jednymi z ważniejszych tematów publicznej debaty. Grupa Saint-Gobain w Polsce 4 lipca podjęła merytoryczną dyskusję na temat roli międzynarodowego biznesu w zielonej i inkluzywnej transformacji. W wydarzeniu udział wzięli były Minister Klimatu i Środowiska oraz Prezydent COP24, Michał Kurtyka, a także przedstawiciele francuskich koncernów zrzeszonych w Francusko-Polskiej Izbie Gospodarczej, w tym Starsza Wiceprezes Saint-Gobain ds. HR/CSR, Claire Pedini.

czytaj dalej

Kolejny dom Styrofoam Housing System projektu Shigeru Bana

30-06-2023

28 czerwca we Wrocławiu zaprezentowano kolejny prototyp Styrofoam Housing System (SHS) projektu arch. Shigeru Bana. Pierwszy taki obiekt był budowany rok temu z Prawdziwego Styropianu ARBETu. W środę 28 czerwca we Wrocławiu przedstawiciele Fabryki Styropianu ARBET uczestniczyli w wydarzeniu, podsumowującym akcję rozpoczętą prawie rok temu. Wtedy to Shigeru Ban, światowej sławy architekt, odpowiedział na potrzeby […]

czytaj dalej

Urządzamy kuchnię. Dobry projekt krok po kroku

22-05-2023

Od projektu kuchni do realizacji wiedzie często długa droga. Jak sprawić, aby urządzanie jej było procesem przyjemnym? Jak dobrze zaplanować każdy etap? Jaki układ mebli jest najpraktyczniejszy? Sprawdź, co radzi architekt wnętrz.

czytaj dalej

Dom Szwajcarski - Europejskie Dni Architektury

22-05-2023

Dom Szwajcarski to wielofunkcyjny budynek, który mieści przestrzeń komercyjną, mieszkaniową, turystyczną i biurową. Zlokalizowany w samym centrum Unterschachen w Szwajcarii nawiązuje do najlepszych tradycji budowlanych. Współgra z klimatem, krajobrazem i walorami widokowymi alpejskiego zbocza górskiego. Swoją strukturą tworzy użytkową przestrzeń społeczną w skali krajobrazowej i urbanistycznej; formuje zadaszony przystanek autobusowy, szlak górski oraz zewnętrzne tarasy i place miejskie.

czytaj dalej

Najlepsza i najtańsza energia to ta, której się nie zużyje

09-05-2023

Te słowa sprawdzają się dzisiaj jak nigdy przedtem. Wąskie gardła dostaw surowców i związane z nimi wzrosty cen energii sprawiają, że ogrzewanie jest coraz droższe. Nie oznacza to jednak, że nie możemy nic na to poradzić. Wręcz przeciwnie! Mamy do dyspozycji narzędzie o dużym potencjale związanym z oszczędzaniem energii. Mowa o dociepleniu elewacji. Warto o tym pomyśleć, bo to się po prostu opłaca!

czytaj dalej