projekty

Wszechstronny alabaster, czyli prawdziwe cuda z naturalnego kamienia

06-08-2020

Zwykle oglądany w wydaniu iście monumentalnym – na ścianach pałaców czy podłogach luksusowych hoteli. W domowym zaciszu widywany jest zdecydowanie rzadziej. Dlaczego? Bo kamień naturalny to prawdziwy król aranżacji, który nie lubi dzielić się uwagą. Potrafi zdominować wystrój pomieszczeń i sprawić, że stają się one mało przytulne. Na szczęście jest na to rada. Polska marka Alabaster Gallery stworzyła elementy wyposażenia wnętrz pozwalające na nowo odkryć subtelny wariant tego szlachetnego materiału. Wykonane z miłego w dotyku, mlecznobiałego alabastru, będą dyskretną i pełną elegancji wizytówką gospodarzy domu.

czytaj dalej

Projekt wnętrza dla właścicieli i ich czworonożnych przyjaciół

07-07-2020

Cats&Dogs – to wnętrze, którym mieszkańcy podzielili się ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi! Projekt mieszkania w Gdyni autorstwa Magdy i Marcina Konopka z pracowni Ministerstwo Spraw we Wnętrzach, stwarza przestrzeń dla ludzi i zwierząt bez uszczerbku na estetyce. Wykreowany we wnętrzu świat inspiruje jednych i drugich, a przykładem wspólnych korzyści może być oświetlenie od marki AQForm, które zaprojektowano z myślą o komforcie wszystkich domowników – również czworonożnych!

czytaj dalej

Programowalny termostat pokojowy WiFi 1TX CR029WIFI-230V

06-07-2020

Nowy CR029WIFI-230V firmy PERRY Electric to termostat pokojowy z funkcją zdalnego sterowania ogrzewaniem lub klimatyzacją za pomocą telefonu, lub tabletu. Zdalne sterowanie termostatem odbywa się poprzez sieć WiFi. Istnieje także możliwość sterowania lokalnie za pomocą przycisków na termostacie.

czytaj dalej

Odpowiedzialne projektowanie. Jak tworzyć obiekty przyjazne użytkownikom na co dzień i w obliczu ekstremum? Eksperci odpowiadają

12-05-2020

Sposób myślenia o projektowaniu budynków i co za tym idzie o procesie realizacji, a także produkcji materiałów budowlanych w wyniku doświadczenia pandemii zmieni się bezpowrotnie. Odpowiedzialne projektowanie, w jeszcze większym niż dotychczas stopniu, będzie opierało się o aspekty ekologiczne. Nadrzędnym celem inwestorów i branży stanie się zapewnienie użytkownikom obiektów komfortu na wielu różnych poziomach.

czytaj dalej

CREATOR wybrał najlepsze projekty wnętrz

11-03-2020

Poznaliśmy zwycięzców konkursu na najlepszy projekt wnętrz, zorganizowanego przez firmę CREATOR. Laureatkami tegorocznej edycji zostały Panie: Alicja Lima, Małgorzata Masek, Emilia Rzeczycka, Marzena Trawka i Anna Wawszczyk-Rokosz.

czytaj dalej

Empire House w Londynie. Co-workingowa przestrzeń w budynku poprzemysłowym

29-01-2020

Empire House pochodzi z początku XX wieku, zlokalizowany w londyńskim Whitechapel po renowacji zamienił się w nowoczesną przestrzeń biurową i co-workingową. Za projekt odpowiada polska pracownia Medusa Group – architekci odtworzyli detale fasady w stylu art déco, włączając w to duże okna o charakterystycznych podziałach. Jednym z elementów zastosowanych do zrekonstruowania fasady był system okienny SlimLine 38 Cubic Reynaers Aluminium.

czytaj dalej

Zasady projektowania schodów ogrodowych

10-12-2019

Według obowiązujących przepisów* szerokość użytkowa schodów zewnętrznych do budynku powinna wynosić co najmniej 1,2 m - przy czym nie może być mniejsza niż szerokość użytkowa biegu schodowego w budynku. W wypadku domów jednorodzinnych szerokość biegu i spocznika schodów wewnętrznych nie może być mniejsza niż 80cm. Oprócz tego, liczba stopni w jednym biegu schodów zewnętrznych nie powinna wynosić więcej niż 10.

czytaj dalej