Warszawa

Harmonia połączeń. Dwupoziomowy apartament w Warszawie projektu Balicka Design

27-05-2024

W sercu warszawskiego Żoliborza powstał apartament, który zachwyca harmonią nowoczesności i przytulności. Oto historia przemiany dwupoziomowej przestrzeni, która dzięki Balicka Design stała się oazą elegancji i uroku w klimacie nowojorskiego loftu z widokiem na Central Park. Źródło inspiracji okazało się na tyle trafne, że nie tylko wpisało się w potrzeby i oczekiwania właścicieli, ale także w wyjątkową lokalizację i układ samego apartamentu.

czytaj dalej

ROBYG z pozwoleniem na budowę w Warszawie

13-02-2024

Kolejny etap osiedla Praga Piano w sprzedaży. Grupa ROBYG otrzymała prawomocne pozwolenie na budowę kolejnego etapu osiedla Praga Piano w Warszawie. W inwestycji łącznie powstanie 218 mieszkań z tarasami i ogródkami. Osiedle Praga Piano jest zlokalizowane na Pradze Południe, przy ulicy Podskarbińskiej, w bliskim sąsiedztwie innych projektów ROBYG, które cieszyły się dużym powodzeniem: Praga Arte i Praga Deco. W ramach projektu powstają niskie, czteropiętrowe budynki z podziemnymi garażami, a w nich funkcjonalne 1, 2, 3 i 4-pokojowe mieszkania. Mieszkania sa już dostępne w sprzedaży, a ceny zaczynają się od 14,5 tys. zł za m2. Na terenie inwestycji przy ul. Żupniczej 25 do dyspozycji klientów jest biuro sprzedaży, gdzie można zapoznać się ze szczegółami oferty.

czytaj dalej

50 odcieni beżu na warszawskim Mokotowie

04-10-2023

Styl japandi, czyli swobodny miks estetyki japońskiej i skandynawskiej, jest idealnym rozwiązaniem dla osób poszukających w swoim domu ciepła w minimalistycznym wydaniu. Magda Jagnicka jest na co dzień wziętą stylistką i dziennikarką, a na swym Instagramie, który obserwuje 44 tyś. osób, dzieli się wiedzą o modzie i ulubionych miejscach w Warszawie. Dziś zaglądamy do jej mieszkania na Mokotowie – położonego tuż obok malowniczego parku Królikarnia. Zobaczcie, jak urządziła skąpaną w beżu oazę spokoju, do której chętnie powraca po sesjach zdjęciowych.

czytaj dalej

NOWA PRZESTRZEŃ W WARSZAWIE DLA POLSKICH START-UPÓW. RUSZA PROJEKT „KOPERNIKAŃSCY INNOWATORZY”

20-06-2023

W Warszawie, w oddanym w marcu tego roku budynku Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego przy Centrum Nauki Kopernik powstała przestrzeń, w której nieodpłatnie polscy innowatorzy będą mogli organizować spotkania promujące swoje przedsięwzięcia. Projekt pod nazwą „Kopernikańscy Innowatorzy” to inicjatywa Grupy Saint-Gobain, która zdecydowała się udostępniać swoją przestrzeń ludziom energicznym i przedsiębiorczym.

czytaj dalej

Nowa inwestycja na mapie warszawskiej Pragi-Północ. PROFIT Development startuje z projektem w zabytkowej dzielnicy

20-06-2023

Praga-Północ, czyli jedna z niewielu części Warszawy, która zachowała swój historyczny charakter, obecnie przeżywa renesans. Dzielnica przez ostatnie lata przechodzi kompleksową rewitalizację, która w założeniu ma poprawić komfort życia mieszkańców. W okolicy powstają też nowe inwestycje mieszkaniowe. Największym wyzwaniem dla deweloperów jest połączenie współczesnego budownictwa z historycznym charakterem praskiej zabudowy. Wrocławski deweloper – PROFIT Development – podjął rękawicę. Inwestycja Konopacka to harmonijne połączenie współczesnego komfortu, minimalizmu i innowacyjności z ponadczasowym klimatem, historią oraz wieloletnią tradycją tej części stolicy.

czytaj dalej

Startuje druga faza kompleksu biurowego Skyliner

04-04-2023

Grupa Karimpol otrzymała pozwolenie na budowę drugiego etapu kompleksu Skyliner. Biurowiec o wysokości 130 metrów powstanie przy Rondzie Daszyńskiego na warszawskiej Woli i zajmie miejsce tuż obok pierwszego etapu inwestycji. Rozpoczęcie realizacji drugiej fazy kompleksu spod kreski pracowni APA Wojciechowski Architekci jest planowane na jesień tego roku. Łącznie cały kompleks przy ul. Prostej 67 będzie oferował 73.000 mkw. powierzchni wynajmu.

czytaj dalej

Zrównoważony i oszczędny jak P180. Warszawski biurowiec Skanska z platynowym certyfikatem LEED

22-03-2023

Zużycie energii mniejsze o niemal 48%, prawie 4 miliony litrów wody zaoszczędzonej w ciągu roku i emisja CO2 zredukowana o ponad 3900 ton – nie ma lepszego dowodu na to, że budynek biurowy może być zrównoważony. Takie oszczędności generuje warszawski biurowiec P180, zrealizowany przez Skanska tuż przy metrze Wilanowska. Inwestycja otrzymała właśnie prestiżowy certyfikat LEED Core & Shell na najwyższym, platynowym poziomie.

czytaj dalej

38 metrów w sercu biznesowej części stolicy

16-03-2023

Projekt mieszkania na wynajem bywa nie lada wyzwaniem dla architektów wnętrz. Jak stworzyć uniwersalne, współczesne wnętrze, które trafi w gust przyszłych najemców? Z tym tematem doskonale poradziła sobie Katarzyna Sosińska z pracowni Katarzyna Sosińska Interiors. Prezentujemy dziś 38-metrowe mieszkanie, zlokalizowane na warszawskim osiedlu Mirów. Niewielką przestrzeń zaprojektowano tak, by łatwo można było ją spersonalizować i dostosować do oczekiwań i potrzeb przyszłych mieszkańców.

czytaj dalej