Polbruk

Co zrobić z „górką” w ogrodzie? Ogród tarasowy

22-02-2024

Pagórkowaty teren w otoczeniu domu najlepiej zniwelować. Co jednak zrobić, gdy jest to nieopłacalne lub niemożliwe, bo nierówności są zbyt duże? Czy można wykorzystać naturalne ukształtowanie terenu do stworzenia nietuzinkowej aranżacji? Okazuje się, że tak!

czytaj dalej

6 pomysłów na nawierzchnię w ogrodzie

15-02-2024

Nieważne, czy projektujemy ogród od początku, czy myślimy, co w nim zmienić w nadchodzącym sezonie. Początek roku to najlepszy moment na to, żeby zastanowić się nad tym, jaką nawierzchnię wybrać. Przyjrzyjmy się najciekawszym trendom!

czytaj dalej

Obrzeża – warto czy nie?

25-01-2024

Umieszcza się je zwykle na krawędzi, występują w różnych kolorach oraz rozmiarach i są bardzo potrzebne. Obrzeża, bo o nich mowa, pełnią wiele funkcji. Pokazujemy, dlaczego są takie ważne i które z nich wybrać, aby chodnik, taras, podjazd czy deptak prezentował się efektownie.

czytaj dalej

Nawierzchnie wokół domu. Gra wzorem i kolorem

19-12-2023

Czasy, gdy kostki i płyty były dostępne tylko w kolorze betonowej szarości, już dawno odeszły w przeszłość. Dziś paleta barw elementów betonowych jest imponująco szeroka, dzięki czemu bez problemu dopasujemy je do niemal każdej aranżacji. Podpowiadamy, jak zestawiać ze sobą kolory, tworzyć ciekawe wzory i czego lepiej unikać.

czytaj dalej

8 sprawdzonych pomysłów na podjazd!

11-12-2023

Nowoczesny, z dużych lub ekologicznych płyt, a może bardziej tradycyjny, z drobnych kostek czy też z odrobiną egzotyki – podjazd przed domem można zaaranżować na wiele różnych sposobów. Podpowiadamy, co zrobić, aby był funkcjonalny i prezentował się nadzwyczaj efektownie.

czytaj dalej

Zorganizuj zieleń w ogrodzie!

21-11-2023

Donice, murki, palisady, a nawet kostki i płyty betonowe to elementy, dzięki którym zaaranżujemy zieleń w każdym ogrodzie. Podpowiadamy, jak to zrobić.

czytaj dalej

Jak poradzić sobie ze skarpą?

14-11-2023

Nie zawsze działka, na której budujemy dom, jest idealnie płaska. Zdarza się, że występują na niej skarpy, czyli strome ściany na granicy terenów o różnych wysokościach. Podpowiadamy, jak sobie z nimi poradzić.

czytaj dalej