poradnik

Nie tylko do wnęki! Do narożnika, holu, sypialni, salonu…

28-12-2023

Szafy z drzwiami przesuwnymi nie muszą stać wzdłuż prostej ściany. Wykonane na miarę meble pozwalają naprawdę efektywnie wykorzystać także narożniki pomieszczeń – zarówno wklęsłe, jak i wypukłe. A ponieważ zabudowy te mogą mieć też zróżnicowane głębokości oraz dowolną organizację wewnętrzną, pomogą uporządkować wszystkie niezbędne w domu rzeczy. U progu nowego roku na tego typu zabudowy warto więc spojrzeć świeżym okiem!

czytaj dalej

4 pomysły na domowe SPA

19-12-2023

W ostatnich latach nasze domy przeszły przyśpieszoną ewolucję, która przede wszystkim wzbogaciła je o nowe funkcje. Pojawiają się w nich strefy pracy czy relaksu. My przyjrzyjmy się tej drugiej, domowemu SPA, które docenimy szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Oto cztery pomysły na jego urządzenie.

czytaj dalej

Świąteczne upominki dla profesjonalistów i pasjonatów majsterkowania

19-12-2023

Święta zbliżają się wielkimi krokami, czas więc wybrać idealne prezenty. To nierzadko staje się wyzwaniem, szczególnie, gdy obdarowywana osoba oczekuje czegoś wyjątkowego, niebanalnego i praktycznego. W tej grupie znajdują się doświadczeni fachowcy, kreatywni majsterkowicze oraz utalentowani amatorzy, dla których funkcjonalność staje się kluczowym elementem udanego upominku. Koncentracja na ich indywidualnych pasjach i zainteresowaniach staje się najistotniejszym aspektem. Tu z pomocą przychodzi niezbędnik prezentowy Würth Polska, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających obdarowanych.

czytaj dalej

Nawierzchnie wokół domu. Gra wzorem i kolorem

19-12-2023

Czasy, gdy kostki i płyty były dostępne tylko w kolorze betonowej szarości, już dawno odeszły w przeszłość. Dziś paleta barw elementów betonowych jest imponująco szeroka, dzięki czemu bez problemu dopasujemy je do niemal każdej aranżacji. Podpowiadamy, jak zestawiać ze sobą kolory, tworzyć ciekawe wzory i czego lepiej unikać.

czytaj dalej

Drewniane akcenty w łazienkowym wnętrzu

18-12-2023

Wybór rodzaju drewna ma kluczowe znaczenie dla charakteru i atmosfery wnętrza. Warto dokładnie przemyśleć rozmieszczenie i wykończenie elementów już na etapie projektowania, aby osiągnąć spójny styl.

czytaj dalej

Świat za 25 lat: eksperci zrównoważonej inżynierii z Arup komentują wizje dzieci

01-12-2023

Czy za 25 lat będziemy mieszkać w domach z pączków i czekolady lub posiadać translatory psiej mowy? Nie możemy być tego pewni, jednak dziecięce wizje często są zbieżne z projektami współczesnych architektów i inżynierów. O pomysły dotyczące przyszłości świata zapytała dzieci pracowników, firma Arup specjalizująca się w zrównoważonej inżynierii. Według zatrudnionych w niej ekspertów, już teraz zmiany wskazują na możliwość spełnienia się wielu wizji. Co jest możliwe do zrealizowania i jak mogą wyglądać miasta i budynki za 25 lat?

czytaj dalej

Siedem pomysłów na kominek

01-12-2023

Zima to czas, kiedy coraz chętniej pozostajemy w zaciszu domowego ogniska. Płomień towarzyszył ludziom od zarania dziejów, jednoczył ich przy spotkaniach. Dziś również bardzo chętnie spędzamy czas w rodzinnym gronie przy kominku, poznajmy więc siedem pomysłów na jego zaaranżowanie.

czytaj dalej

Jak wykonać wylewkę samopoziomującą? Poradnik krok po kroku

20-11-2023

Konieczność dokładnego przygotowania powierzchni, presja czasu, precyzja – to tylko kilka czynników, które powodują, że wykonanie wylewki samopoziomującej nie należy do najłatwiejszych zadań. W obliczu wyzwania warto dowiedzieć się, w jaki sposób, krok po kroku odpowiednio wykonać podkład pływający, by cieszyć się równą podłogą przez wiele lat.

czytaj dalej