meble

Znacznie więcej niż włączniki

17-05-2024

Systemy oświetleniowe mają obecnie znacznie więcej funkcji niż kiedyś. Dobrym przykładem są nowoczesne włączniki, które potrafią nie tylko włączyć i wyłączyć światło, ale również np. regulować jego natężenie i barwę. Dodatkowo coraz rzadziej przypominają tradycyjne montowane na ścianach przyciski. Co dokładnie oferują? Przeczytajcie o 4 nowych włącznikach REJS i sprawdźcie sami.

czytaj dalej

Futuro – przepis na przyjazne biuro

26-04-2024

Kluczem do organizacji każdego przyjaznego biura: tego firmowego i tego domowego, jest odpowiednie biurko. Odpowiednie, czyli jakie? Najlepiej z regulowaną wysokością położenia blatu, która ułatwi zmianę pozycji podczas nauki lub pracy, a tym samym pozwoli nam zadbać o zdrowie.

czytaj dalej

Rusza Salone del Mobile 2024. Polacy pokochali design „made in Italy”

17-04-2024

Od wielu lat włoscy producenci i projektanci kreują trendy, które wyznaczają główne kierunki rozwoju branży wyposażenia wnętrz. W najbliższych dniach ich najnowsze propozycje będzie można obejrzeć podczas targów Salone del Mobile 2024. Ci, którzy pomiędzy 16-21 kwietnia nie mogą być w Mediolanie, mają szansę zrekompensować to odwiedzinami w Domotece. W ofercie znajdujących się tam salonów nie brakuje bowiem znanych i cenionych włoskich marek.

czytaj dalej

Dwa światy uchwytów meblowych

02-04-2024

Uchwyty dawno przestały być jedynie funkcjonalnym dodatkiem do mebla. Obecnie są jednym z najważniejszych elementów dekoracyjnych, wyznaczających design komód, witryn, szaf i szafek. Z tego też powodu dostępne są w najróżniejszych kolorach, kształtach i formach wpisujących się w różnorodne style wzornicze – również te najnowsze. Zobaczcie premierowe propozycje REJS, obok których nie można przejść obojętnie.

czytaj dalej

Nie tylko do wnęki! Do narożnika, holu, sypialni, salonu…

28-12-2023

Szafy z drzwiami przesuwnymi nie muszą stać wzdłuż prostej ściany. Wykonane na miarę meble pozwalają naprawdę efektywnie wykorzystać także narożniki pomieszczeń – zarówno wklęsłe, jak i wypukłe. A ponieważ zabudowy te mogą mieć też zróżnicowane głębokości oraz dowolną organizację wewnętrzną, pomogą uporządkować wszystkie niezbędne w domu rzeczy. U progu nowego roku na tego typu zabudowy warto więc spojrzeć świeżym okiem!

czytaj dalej

Trzy nowe modele kuchni ZAJC

11-12-2023

Marka ZAJC wprowadziła trzy nowe kuchnie. Z ich minimalizmem kontrastują luksusowe materiały, prostota dopełniana jest wyrafinowanymi detalami, a unikalne funkcje dają wizualny spektakl…

czytaj dalej

Kariera projektanta mebli. Rozmawiamy z Agatą Bugalską

24-10-2023

Dla Agaty Bugalskiej design to świadomość sama w sobie. Siebie, odbiorcy i produktu. Poznanie materiałów i sposobu ich użytkowania. Sama lubi określać relacje między konsumentem a przedmiotem. Wychodzi poza samo odczucie użytkownika, zagłębia się w fazę produkcji i tworzenia. Kiedy pytamy o design, pojawia się w jej głowie sylwetka człowieka, który sam w sobie jest dla projektantki źródłem największej inspiracji. O pracy dla Nobonobo opowiada nam Agata Bugalska, która dołączyła do grona projektantów polskiej marki, odnoszącej niebywałe sukcesy zarówno w kraju, jak i zagranicą.

czytaj dalej