• Strona główna
  • Jak chronić dom przed hałasem? Postaw na drzwi akustyczne

Jak chronić dom przed hałasem? Postaw na drzwi akustyczne

10 lipiec 2024  

Dom to bezpieczna przystań, gdzie chcemy odciąć się od niechcianych dźwięków, żeby w pełni cieszyć się ciszą i spokojem. Pomoże w tym wykorzystanie dobrze dobranych drzwi zewnętrznych, które mogą skutecznie ochronić budynek przed hałasem. Jakie drzwi wybrać, gdy zależy nam na izolacji akustycznej, a przy tym zabezpieczeniu przed włamaniem i atrakcyjnym wyglądzie?

Docierające z zewnątrz do pomieszczeń dźwięki mogą powodować spadek samopoczucia, stres, rozdrażnienie i obniżenie komfortu życia. Jeśli nasz dom jest zlokalizowany w pobliżu ruchliwej ulicy lub innego głośnego sąsiedztwa, to odpowiednie rozwiązanie w walce z hałasem stanowią właśnie drzwi o bardzo dobrych parametrach akustycznych. To sposób na spokojny sen, gdyż odpowiednio dobrane drzwi są również barierą dla włamywaczy, a także chronią przed stratami ciepła.

Drzwi akustyczne antywłamaniowe

Żeby zostawić niechciane dźwięki na zewnątrz, przy budowie lub termomodernizacji domu możemy postawić na drzwi akustyczne antywłamaniowe w klasie RC3. Przykładem takiego rozwiązania są stalowe drzwi MOZART Plus Stalprodukt-Zamość. Zapewniają one wyciszenie (izolacja akustyczna na poziomie 43 dB), bezpieczeństwo, a także łatwość montażu i regulacji. – Drzwi wyposażone są w zamek listwowy Winkhaus z zaczepem regulowanym, który zwiększa trwałość produktu poprzez usztywnienie konstrukcji i wzmocnienie skrzydła z uwagi na wielopunktowe ryglowanie. Taka budowa pozwala również na zwiększenie szczelności przegrody, co ogranicza straty ciepła w sezonie grzewczym, a ponadto zapobiega odkształceniu się skrzydła i jego wypaczaniu pod wpływem działania zmiennych warunków atmosferycznych. Drzwi są przyjazne zarówno dla użytkownika, jak i montera, który może szybciej i wygodniej je zamontować oraz wyregulować – mówi Robert Krukowski, Prezes Zarządu firmy Stalprodukt-Zamość, Partnera kampanii „TERMOMODERNIZACJA+DOBRY MONTAŻ”.

Jeśli zależy nam na jeszcze wyższym poziomie ochrony przed hałasem, to dobrym rozwiązaniem są stalowe drzwi zewnętrzne AMADEO, które posiadają najlepszy na rynku współczynnik izolacyjności akustycznej 47 dB, stanowiąc jednocześnie trwałą i bezpieczną barierę dla nieproszonych gości.

Ciche drzwi zewnętrzne w modnych kolorach

Gdy decydujemy się na drzwi akustyczne, to nie oznacza, że musimy zrezygnować z estetyki na rzecz ochrony przed hałasem. Nowoczesne modele łączą w sobie atrakcyjny wygląd z bardzo dobrymi parametrami użytkowymi. Wybierając kolor oraz rodzaj wykończenia drzwi możemy postawić na ich dopasowanie do kolorystyki okien, elewacji i bramy garażowej lub też wyrazić swój indywidualny styl poprzez kontrastowe rozwiązania.

Duże możliwości aranżacyjne zapewnia oferta drzwi zewnętrznych Stalprodukt-Zamość, w której w 2024 roku znajdziemy szeroką gamę kolorów. Dla zwolenników bardziej tradycyjnego designu dobrą opcją jest np. „Dąb Trufla”, czyli laminat w kolorze ciemnego, ciepłego drewna lub też laminat w odcieniu ciepłego beżu, który dobrze komponuje się zwłaszcza z ciemnymi okuciami. Lakierowane w pastelowej kolorystyce RAL drzwi to natomiast oryginalna opcja, która wyróżni nasz dom – do wyboru są tutaj modele w wyjątkowych kolorach: baby blue, miętowym, brzoskwiniowym oraz różowym.

Drzwi zewnętrzne kupujemy, żeby użytkować je przez długie lata, więc właściwy wybór ma tutaj istotne znaczenie.

Nowoczesne modele łączą w sobie solidną konstrukcję oraz wszystkie potrzebne funkcje, a przy tym prezentują się atrakcyjnie pod względem wizualnym. Podczas dokonywania zakupu weźmy pod uwagę lokalizację budynku, własne oczekiwania oraz renomę producenta, a także zadbajmy o prawidłowy montaż. Dzięki temu inwestycja w nowe drzwi przełoży się na naszą satysfakcję, bezpieczeństwo i oszczędności w postaci mniejszych rachunków za ogrzewanie domu.

REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA: