energooszczędność

Karta Efektywnej Transformacji kluczem do przyszłości branży energetycznej

18-11-2024

Karta Efektywnej Transformacji Sieci Dystrybucyjnych Polskiej Energetyki (KET), wprowadzona w listopadzie 2022 roku, zmieniła sposób, w jaki najwięksi operatorzy sieci dystrybucyjnych planują swoje inwestycje. W drugą rocznicę podpisania rozporządzenia można dostrzec jego znaczący wpływ na rozwój branży i zmianę podejścia do transformacji energetycznej.

czytaj dalej

Jak Europejczycy walczą o zieloną przyszłość. Wyniki nowego badania

07-11-2024

Czy zmiana codziennych nawyków na bardziej proekologiczne jest istotna dla ochrony klimatu? Jakie działania warto podjąć, aby żyć w sposób zrównoważony? Czy transformacja energetyczna wpływa na dobrobyt w przyszłości? Odpowiedzi na te i inne pytania szukali obywatele dziewięciu krajów europejskich, w tym Polski, w ramach tegorocznego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez instytut Civey na zlecenie Fundacji E.ON.

czytaj dalej

Jak Polacy kupują okna? Cena, opinie i energooszczędność kluczowe dla kupujących

21-08-2024

Dla 39% inwestorów kluczowym kryterium wyboru okien pozostaje cena – wynika z raportu „Jak Polacy kupują okna? Edycja 2023” przygotowanego przez Centrum Analiz Branżowych. Jednocześnie Polacy coraz częściej zwracają uwagę na energooszczędność stolarki otworowej, co może się wiązać z poszukiwaniem oszczędności w domowym budżecie. Równie ciekawie prezentują się dane dotyczące powodów, dla których kupujemy nowe okna.

czytaj dalej

Odkryj potencjał energii słonecznej i białych dachów. Poznaj nowoczesne i ekologiczne rozwiązania na dach

11-07-2024

Coraz więcej osób decyduje się na instalację paneli słonecznych, by wykorzystać w pełni potencjał fotowoltaiki w najcieplejszych miesiącach. Firma Wienerberger, znana przede wszystkim z produkcji nowoczesnych materiałów budowlanych z ceramiki, oferuje swoim klientom praktyczne ale i estetyczne rozwiązania zapewniając inwestorom możliwość skutecznego korzystania z odnawialnych źródeł energii.

czytaj dalej

Jak chronić dom przed hałasem? Postaw na drzwi akustyczne

10-07-2024

Dom to bezpieczna przystań, gdzie chcemy odciąć się od niechcianych dźwięków, żeby w pełni cieszyć się ciszą i spokojem. Pomoże w tym wykorzystanie dobrze dobranych drzwi zewnętrznych, które mogą skutecznie ochronić budynek przed hałasem. Jakie drzwi wybrać, gdy zależy nam na izolacji akustycznej, a przy tym zabezpieczeniu przed włamaniem i atrakcyjnym wyglądzie?

czytaj dalej

Energooszczędność, poprawka akustyki i bezpieczeństwa - Tubolit S z klasą BL-s1, d0

10-07-2024

Tubolit S firmy Armacell jest elastyczny, ekstrudowany materiał izolacyjny, który zapobiega stratom energetycznym na przesyle i zabezpiecza przed przenoszeniem hałasów przez Struktura budynku. Posiada klasę reakcji na ogień BL-s1, d0 (dla grubości 6, 9, 13 mm), jego właściwości w zakresie termicznym, akustycznym, a także bezpieczeństwa pożarowego zostały wyróżnione przez niezależne laboratorium COBR i Efectis NL.

czytaj dalej

Klimat na zintegrowaną ochronę przeciwsłoneczną budynków

08-07-2024

Ocieplenie klimatu staje się coraz bardziej odczuwalne, co sprawia, że musimy zmienić sposób, w jaki projektujemy budynki. Skuteczna ochrona przed przegrzewaniem się pomieszczeń i rażącymi promieniami słonecznymi to coraz częściej integralny element projektowania budynków. Odpowiedzią na te potrzeby są innowacyjne systemy wbudowanych w okna, drzwi i fasady osłon przeciwsłonecznych Schüco.

czytaj dalej

Okna Schüco z PVC-U z surowców odnawialnych i wtórnych

05-07-2024

Firma Schüco wprowadziła do swojej standardowej oferty profile z PVC-U z zawartością materiału z recyklingu oraz biomasy pochodzenia roślinnego. Obecnie około 36% profili w systemie Schüco LivIng zawiera od 25 do 75% surowca wtórnego, a wartości te będą stopniowo zwiększane. Na potrzeby budynków poddawanych certyfikacji środowiskowej udostępniono ponadto nowy gatunek Recycelt z gwarantowaną zawartością tworzywa z recyklingu.

czytaj dalej

Dom przyjazny dla środowiska. Jak dach może wspierać w zrównoważonej eksploatacji budynku?

01-07-2024

Projektanci, inwestorzy, deweloperzy, a nawet prywatni użytkownicy domów muszą coraz większą uwagę przywiązywać do ograniczania emisyjności obiektów. Budynki odpowiadają już za około 39 proc. rocznej globalnej emisji dwutlenku węgla związanej z zużyciem energii.[1] Jednym z elementów, na który trzeba zwrócić uwagę jest dach. To właśnie on w największym stopniu wpływa na energooszczędność budynku, a zastosowanie w jego konstrukcji odpowiednich materiałów może znacząco poprawić wydajność energetyczną i wpływ na środowisko.

czytaj dalej