wydarzenia

Rusza polski showroom na High Point Market – największych targach meblowych w USA

13-10-2020

W dniach 13-21 października 2020 r. odbywają się największe targi meblowe w USA – w High Point w Karolinie Północnej. To szczególnie ważna edycja dla polskiego przemysłu meblowego, ponieważ po raz pierwszy na odwiedzających czeka narodowy showroom z ofertą 7 polskich marek: Benix, Black Red White, Gala Collezione, Raw, Szynaka Meble, Vzór oraz Zieta Studio. Powstał on w ramach projektu European Smart Design from Poland – wspólnej inicjatywy Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli oraz Polskiej Fundacji Narodowej. Otwiera to nowe, ogromne możliwości dla Polski – drugiego eksportera mebli na świecie, który ma szansę podbić rynek amerykański.

czytaj dalej

ALUPROF partnerem strategicznym 10. PLGBC Green Building Symposium

30-09-2020

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego (PLGBC) 8 października organizuje jubileuszową, 10. edycję PLGBC Green Building Symposium – tym razem w formacie online. W programie znalazły się prelekcje, case studies, panele dyskusyjne, rozmowy i szereg aktywności dodatkowych. ALUPROF, polski producent stolarki aluminiowej, jest partnerem strategicznym tego wydarzenia.

czytaj dalej

Wirtualny spacer po Warszawie z architektem Bogdanem Kulczyńskim

21-09-2020

O kunszcie i doświadczeniu tego wybitnego architekta świadczą dziesiątki pomyślnie zrealizowanych projektów. Pracownia Kulczyński Architekt działa na rynku od niemal trzydziestu lat i przez ten czas stworzyła wiele nagradzanych i docenianych budynków użyteczności publicznej, apartamentowców, osiedli mieszkaniowych czy rewitalizacji istniejących już obiektów. 22 września 2020r., o kilku z nich opowie założyciel pracowni, Bogdan Kulczyński, jeden z najbardziej szanowanych architektów w Polsce. Już teraz zapraszamy na wirtualne spotkanie na Facebooku OKK!design, zorganizowane przez agencję OKK!PR.

czytaj dalej

W Muzeum Designu w Londynie otwarta została wystawa pod nazwą „Connected”

16-09-2020

W dniu 11 września 2020 roku w Muzeum Designu w Londynie otwarta została wystawa pod nazwą „Connected”, ukazująca dziewięć oryginalnych i pomysłowych projektów stołów i siedzisk, stworzonych przez dziewięciu czołowych projektantów z całego świata. Do stworzenia swoich przedmiotów projektanci mogli wybrać spośród trzech zrównoważonych gatunków amerykańskiego drewna liściastego: czerwonego dębu, klonu lub wiśni. Polska uczestniczka projektu, Maria Jeglińska-Adamczewska, prezentuje „Arco” z wiśni amerykańskiej.

czytaj dalej

Domoteka zaprasza na wernisaż

10-09-2020

Centrum Wyposażenia Wnętrz Domoteka ma przyjemność zaprosić na wernisaż wystawy fotograficznej Daniela Petryczkiewicza #NoBeautyInPlastic. Wydarzenie odbędzie się 17 września o godz. 18.00 w Domotece, przy ul. Malborskiej 41 w Warszawie.

czytaj dalej

Rzeźba we współczesnych wnętrzach

12-08-2020

Jej pojawienie się ma kreować emocje, wpływać na samopoczucie i nadawać wyrazisty charakter przestrzeni. Staje się sztuką w momencie, gdy można na nią patrzeć wielokrotnie i ciągle widzieć coś nowego, nawet jeśli trudno to do końca zdefiniować. Od lat stanowi niezawodny sposób na obcowanie w trzech wymiarach artyzmu. Rzeźba porywa nas w świat wolny od kształtu, dźwięku i koloru, który tak wiele mówi o nas samych. Tak właśnie oddziałują na odbiorców prace, które można na co dzień zobaczyć w Galerii ToTuart.

czytaj dalej

Madrycki Festiwal Designu 2020 z dwoma projektami z amerykańskiego drewna liściastego

03-02-2020

W trakcie Festiwalu Designu w Madrycie, który potrwa przez cały luty 2020 roku, goście wydarzenia będą mieli okazję zapoznać się z wyjątkowymi gatunkami amerykańskiego drewna liściastego – tulipanowcem oraz czerwonym dębem amerykańskim. Już od 1 lutego 2020 roku przez kolejne dwa tygodnie przy wejściu do Casa de Campo oglądać będzie można MultiPly, ośmiometrowy, neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla pawilon wykonany wyłącznie z drewna amerykańskiego tulipanowca. Odwiedzający będą ponadto mogli poznać finałowe projekty konkursu Toca Madera (Dotknij drewna) - „nieskończone przedmioty”, które przetrwają próbę czasu, wykonane z czerwonego dębu amerykańskiego. Partnerem wydarzenia jest Stowarzyszenie Handlowe Amerykańskiego Przemysłu Drewna Liściastego (American Hardwood Export Council – AHEC).

czytaj dalej