Polskie Domy Drewniane SA

PDD laureatem konkursu organizowanego przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii

25-01-2022

Spółka PDD została laureatem konkursu Ministerstwa Rozwoju i Technologii na projekt koncepcyjny domu jednorodzinnego o powierzchni zabudowy do 70 mkw. Każda praca była oceniana według sześciu kryteriów, które uwzględniały m.in. atrakcyjność proponowanych rozwiązań czy jakość pomieszczeń w kontekście ich funkcjonalności. Praca zespołu architektów PDD otrzymała łącznie maksymalną liczbę punktów. Już w tym roku klienci PDD będą mogli skorzystać z tego projektu architektonicznego budując własny dom.

czytaj dalej

PDD ukończyło budowę osiedla w Łodzi. Pierwsze Domy na Pszennej są już zarezerwowane

18-10-2021

Polskie Domy Drewniane zakończyły budowę 11 domów jednorodzinnych, realizowanych w technologii modułowych drewnianych konstrukcji szkieletowych. Inwestycja powstała w łódzkiej dzielnicy Polesie, przy ulicy Pszennej 7. Trwa sprzedaż budynków, z których 6 jest już zarezerwowanych. Pierwsi mieszkańcy wprowadzą się jeszcze w tym roku. Generalnym wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm RISER i RISER.domy.

czytaj dalej

Zrównoważony rozwój – czy to się opłaca

06-07-2021

Zmiany klimatu wywierają coraz większy wpływ na naszą codzienność, do czego przyczynił się rozwój dokonany na przestrzeni ostatnich dwustu lat. Doprowadził on do podwyższenia średniej temperatury i destabilizacji ekosystemów. Żeby im zapobiegać, coraz więcej państw i firm skłania się do koncepcji rozwoju zrównoważonego.

czytaj dalej

Nad „Domami na Pszennej” w Łodzi zawisła wiecha

20-05-2021

Ukończono stan surowy osiedla Polskich Domów Drewnianych w Łodzi. Z tej okazji nad „Domami na Pszennej” zawisła wiecha, która symbolicznie kończy kolejny etap inwestycji. Przed ekipą budowlaną pozostały prace wykończeniowe oraz podłączenie instalacji. Generalnym wykonawcą osiedla jest konsorcjum firm RISER i RISER.domy.

czytaj dalej

Ruszył konkurs architektoniczny na pierwsze w Polsce osiedle z drewna

19-05-2021

17 maja br. wystartował konkurs dla pracowni architektonicznych na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej osiedla „Miasteczko Winna Góra” w Środzie Śląskiej. Zadaniem uczestników jest opracowanie projektu w oparciu o drewno, z uwzględnieniem aspektów ekologii, zrównoważonej energii oraz użyteczności i wygody mieszkańców. Organizatorem konkursu jest spółka Polskie Domy Drewniane, a patronem honorowym Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Hasło przewodnie konkursu to „Miasto z Klimatem”.

czytaj dalej

W ciągu pięciu lat liczba budynków drewnianych wzrosła ponad dwukrotnie. W 2020 r. powstało ich 905

10-03-2021

W ubiegłym roku w Polsce powstało 905 budynków w konstrukcji drewnianej. I choć nadal jest to zaledwie 1% ogółu budownictwa, od pięciu lat notowana jest stała tendencja wzrostowa. W 2015 roku liczba budynków w konstrukcji drewnianej wynosiła zaledwie 348 – wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego. Eksperci Polskich Domów Drewnianych wskazują, że rosnąca popularność konstrukcji drewnianych to dobry znak, choć potencjał tego rynku jest znacznie większy. Każdego roku może powstawać nawet 15 tys. budynków drewnianych.

czytaj dalej