• Strona główna
  • PDD laureatem konkursu organizowanego przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii

PDD laureatem konkursu organizowanego przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii

25 styczeń 2022  

Spółka PDD została laureatem konkursu Ministerstwa Rozwoju i Technologii na projekt koncepcyjny domu jednorodzinnego o powierzchni zabudowy do 70 mkw. Każda praca była oceniana według sześciu kryteriów, które uwzględniały m.in. atrakcyjność proponowanych rozwiązań czy jakość pomieszczeń w kontekście ich funkcjonalności. Praca zespołu architektów PDD otrzymała łącznie maksymalną liczbę punktów. Już w tym roku klienci PDD będą mogli skorzystać z tego projektu architektonicznego budując własny dom.

- Rozpiera mnie duma, że mój zespół stworzył projekt doceniony w konkursie Ministerstwa Rozwoju i Technologii. Zwłaszcza, że oferowanie klientom projektów domów do 70 mkw. to jeden z celów strategicznych spółki na ten rok. Chcemy, żeby osoby, które planują wybudowanie domu o takiej wielkości mogły skorzystać ze sprawdzonych i funkcjonalnych projektów, które zapewnią im finalnie najwyższy komfort mieszkania ­– mówi Tomasz Szlązak, Prezes Zarządu PDD S.A.

Konkurs organizowany przez  Ministerstwo Rozwoju i Technologii przy współpracy Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego był dwuetapowy. Pierwszym etapem była kwalifikacja projektów koncepcyjnych, a kolejnym składanie finalnych prac. Wszystkie projekty były oceniane w sześciu równoważnych kategoriach: atrakcyjność proponowanych rozwiązań architektonicznych i zagospodarowania (1), rozwiązań funkcjonalno-użytkowych budynku (2), jakości pomieszczeń budynku w kontekście ich funkcjonalności (3), zastosowanie rozwiązań proekologicznych i energoefektywnych w budynku i w zagospodarowaniu terenu (4), realność optymalizacji ekonomicznej przyjętych rozwiązań (5) oraz stopień uwzględnienia w zaproponowanych rozwiązaniach kosztów eksploatacji (6).

Praca przygotowana przez zespół architektów PDD otrzymała łącznie maksymalną liczbę punktów. Laureaci konkursu otrzymali nagrodę pieniężną w wysokości 5 tys. zł brutto oraz zaproszenie do negocjacji na wykonanie usługi na podstawie wybranej pracy konkursowej.

PDD rozwija projekt „Zbuduj z nami dom”

Udział w konkursie Ministerstwa Rozwoju i Technologii to element projektu strategicznego PDD, który będzie rozwijany w tym roku. Spółka we współpracy z największymi polskimi wykonawcami chce uruchomić usługę „Zbuduj z nami dom”. Klienci indywidualni zainteresowani budową domu do 70 mkw. otrzymają kompleksową opiekę nad tym przedsięwzięciem – od projektu architektonicznego po wykonawstwo z najlepszymi firmami w kraju. Wszystko z zachowaniem założeń PDD co do budynków, czyli energooszczędności, ekonomii użytkowania i ekologii.

 

źródło: Spółka Polskie Domy Drewniane SA (PDD)