Łódź Design Festival

Design niosący zmianę. Rozmowa z Ingrid van der Wacht

09-03-2023

O tym, dlaczego przyszłość jest naszym wspólnym projektem i czy może być perfekcyjna, rozmawiamy z Ingrid van der Wacht, facylitatorką i specjalistką ds. komunikacji od lat pracującą dla Dutch Design Foundation – organizatora Dutch Design Week, a także jurorką w tegorocznej edycji konkursu make me! organizowanego przez Łódź Design Festival.

czytaj dalej

make me! – projektuj, wygrywaj i zmieniaj świat na lepsze! Ruszył nabór do konkursu organizowanego przez Łódź Design Festival.

24-11-2022

Już po raz 16. organizatorzy Łódź Design Festival mają zaszczyt i wielką przyjemność zaprosić studentów i absolwentów kierunków artystycznych i projektowych do udziału w międzynarodowym konkursie wzorniczym make me!. Nabór do nowej edycji ruszył 22.11.2022 i zostanie zamknięty 22.03.2023 roku. Pula nagród to aż 50.000 zł!

czytaj dalej

Łódź Design Festival 2022. RE:GENERACJI… musimy się nauczyć.

23-05-2022

Nie wrócimy już do świata niezachwianej pewności i gwarantowanej przewidywalności. Pozostaje nam się dostosować. A funkcjonowanie w „płynnej rzeczywistości” wymaga od nas nauczenia się jak odpoczywać. Moim zdaniem temat właściwej regeneracji wiąże się ze zmianą w świadomości. Musimy się tego po prostu nauczyć. Nie wystarczy przysłowiowa polska zaradność ani spontaniczny „zryw”. Myślę, że umiejętność regeneracji, indywidualnej oraz systemowej, jest czymś, nad czym powinniśmy właśnie teraz mocno popracować - mówi Michał Piernikowski, dyrektor Łódź Design Festival, który startuje już 12 maja.

czytaj dalej

Nagrody MUST HAVE 2022 wręczone. Labra z dwoma nagrodami

23-05-2022

Za nami wręczenie nagród MUST HAVE 2022! W sobotę w Łodzi rozdano po raz 12 jedne z najbardziej prestiżowych nagród w świecie designu w Polsce. Wśród nagrodzonych projektów znalazły się aż dwie oprawy marki Labra: akustyczna i ekologiczna oprawa oświetleniowa HALOO design Maciej Karpiak oraz PURA zaprojektowana przez Kamę Muchę.

czytaj dalej

W Łodzi dyskutowano o architekturze zrównoważonej. Czy to wciąż moda, czy może już konieczność

19-05-2022

W dobie kurczących się zasobów i zmian klimatu potrzebujemy rozsądku, także w architekturze. Czy współczesne budownictwo, powiązane z przemyślanymi technologiami produkcji i gospodarką cyrkularną, może bardziej zbliżyć człowieka do przyrody? O tym dyskutowali podczas Łódź Design Festival wyjątkowi goście z branży, zaproszeni przez hiszpańską firmę Cosentino, specjalizującą się w produkcji wielkoformatowych powierzchni Dekton i Silestone, przeznaczonych dla świata architektury kubaturowej i wnętrz.

czytaj dalej

Łódź Design Festival 2022 pod hasłem RE:GENERACJA – Zaczynamy odliczanie!

11-05-2022

We wtorek 10 maja odbyła się konferencja prasowa poświęcona 16. edycji Łódź Design Festival, która upływać będzie pod hasłem RE:GENERACJA. W konferencji wzięli udział: dyrektor festiwalu Michał Piernikowski, dyrektor Łódzkiego Centrum Wydarzeń Maciej Łaski oraz Tomasz Popielawski, rzecznik prasowy mecenasa festiwalu – Ceramiki Paradyż.

czytaj dalej

make me! – do 28.03 trwa rekrutacja do międzynarodowego konkursu wzorniczego

17-03-2022

Konkurs make me! to kluczowy element Łódź Design Festival, adresowany nie tylko do designerów, ale także adeptów kierunków artystycznych i projektowych. Finaliści poprzednich edycji doskonale wyczuli potencjał konkursu, doceniając możliwości, jakie otworzyły się przed nimi dzięki zaistnieniu w środowisku projektowym, promocji poprzez liczne publikacje czy kolejne wystawy. Do 28 marca trwa nabór zgłoszeń́, spośród których jury międzynarodowego konkursu wzorniczego make me! po raz kolejny wyłoni najlepsze pomysły młodych projektantów!

czytaj dalej