Łódź Design Festival

Czasami trzeba zaryzykować. Wywiad z Michałem Piernikowskim, dyrektorem Łódź Design Festival

30-08-2023

Produkują wystawy, realizują wydarzenia z ekspertami z branży, przeprowadzają warsztaty. Prezentują młodych twórców, wspierają młode biznesy, integrują teoretyków z praktykami. Co roku komentują trendy, pokazują nowe pomysły i mówią nam o tym, co już za chwilę będzie codziennością. O Łódź Design Festival, który należy do czołówki polskich wydarzeń poświęconych szeroko rozumianemu projektowaniu, opowiada Michał Piernikowski, dyrektor festiwalu.

czytaj dalej

Ćwiczenia z przyszłości. Zakończył się Łódź Design Festival 2023

01-06-2023

Wystawy, warsztaty, spotkania z projektantami i architektami oraz rozmowy na najbardziej aktualne i palące tematy – taki był tegoroczny Łódź Design Festival. 17. edycja wydarzenia jak zwykle przyciągnęła topowych reprezentantów polskiej branży kreatywnej oraz fanów dobrego designu. Tradycyjnie już wyróżniono też najlepsze polskie produkty oraz wręczono nagrody najbardziej zdolnym młodym projektantom.

czytaj dalej

Projektowanie zaangażowane społecznie. Poznaliśmy zwycięzców międzynarodowego konkursu make me! organizowanego przez Łódź Design Festival.

22-05-2023

18 maja w Fabryce Sztuki w Łodzi odbyła się oficjalna ceremonia otwierająca Łódź Design Festival 2023. Podczas wydarzenia organizatorzy przedstawili zwycięzców międzynarodowego konkursu make me! dla młodych projektantów, którzy wkraczają na ścieżkę profesjonalnej kariery zawodowej. Jak co roku nagrodzone prace wyróżniały się nieszablonowym podejściem projektowym, innowacjami technologicznymi oraz społecznym zacięciem.

czytaj dalej

Nakłonić do działania. Rusza Łódź Design Festival 2023

18-05-2023

Łódź Design Festival powrócił! Już po raz 17. poprzemysłowa przestrzeń Łodzi stanie się miejscem tętniącym najlepszym polskim (i nie tylko) designem. Tym razem organizatorzy zabiorą nas w niezwykłą wyprawę w przyszłość. Nie będzie to jednak wyprawa w nieznane – jak głosi motyw tegorocznej edycji, „Future Perfect”, przyszłość będzie taka, jaką sami zaprojektujemy. Okazją do wspólnego zastanowienia się nad jej możliwymi perspektywami będą wystawy, prelekcje oraz spotkania i porywające rozmowy.

czytaj dalej

Design niosący zmianę. Rozmowa z Ingrid van der Wacht

09-03-2023

O tym, dlaczego przyszłość jest naszym wspólnym projektem i czy może być perfekcyjna, rozmawiamy z Ingrid van der Wacht, facylitatorką i specjalistką ds. komunikacji od lat pracującą dla Dutch Design Foundation – organizatora Dutch Design Week, a także jurorką w tegorocznej edycji konkursu make me! organizowanego przez Łódź Design Festival.

czytaj dalej

make me! – projektuj, wygrywaj i zmieniaj świat na lepsze! Ruszył nabór do konkursu organizowanego przez Łódź Design Festival.

24-11-2022

Już po raz 16. organizatorzy Łódź Design Festival mają zaszczyt i wielką przyjemność zaprosić studentów i absolwentów kierunków artystycznych i projektowych do udziału w międzynarodowym konkursie wzorniczym make me!. Nabór do nowej edycji ruszył 22.11.2022 i zostanie zamknięty 22.03.2023 roku. Pula nagród to aż 50.000 zł!

czytaj dalej

Łódź Design Festival 2022. RE:GENERACJI… musimy się nauczyć.

23-05-2022

Nie wrócimy już do świata niezachwianej pewności i gwarantowanej przewidywalności. Pozostaje nam się dostosować. A funkcjonowanie w „płynnej rzeczywistości” wymaga od nas nauczenia się jak odpoczywać. Moim zdaniem temat właściwej regeneracji wiąże się ze zmianą w świadomości. Musimy się tego po prostu nauczyć. Nie wystarczy przysłowiowa polska zaradność ani spontaniczny „zryw”. Myślę, że umiejętność regeneracji, indywidualnej oraz systemowej, jest czymś, nad czym powinniśmy właśnie teraz mocno popracować - mówi Michał Piernikowski, dyrektor Łódź Design Festival, który startuje już 12 maja.

czytaj dalej

Nagrody MUST HAVE 2022 wręczone. Labra z dwoma nagrodami

23-05-2022

Za nami wręczenie nagród MUST HAVE 2022! W sobotę w Łodzi rozdano po raz 12 jedne z najbardziej prestiżowych nagród w świecie designu w Polsce. Wśród nagrodzonych projektów znalazły się aż dwie oprawy marki Labra: akustyczna i ekologiczna oprawa oświetleniowa HALOO design Maciej Karpiak oraz PURA zaprojektowana przez Kamę Muchę.

czytaj dalej