Deceuninck, producent systemów okiennych i drzwiowych z PVC, jako partner wydarzenia uczestniczył w Walnym Zjeździe Delegatów SARP, który odbył się w dniach 7-8 czerwca 2024 roku w Warszawie. Przedstawiciele firmy zaprezentowali na stoisku w Strefie Dla Architekta swoje rozwiązania i produkty – m.in. flagowy system Elegant.
W trakcie Walnego Zjazdu Delegatów SARP dokonano wyboru Zarządu Głównego na lata 2024-2028 oraz nowego prezesa Stowarzyszenia Architektów Polskich. Został nim Marek Chrobak, reprezentujący rzeszowski oddział organizacji. Spotkanie było również okazją do rozmów i wymiany doświadczeń między podmiotami reprezentującymi współpracujące ze sobą segmenty branży budowlanej.
Jednym z wystawców w Strefie Dla Architekta była firma Deceuninck, która zaprezentowała swój flagowy system okienny Elegant z PVC, który wyróżnia wyjątkowy design – w jednej z opcji stylistycznych kształtem idealnie współgra z rozwiązaniami aluminiowymi (w zasadzie jest nie do odróżnienia od profili aluminiowych), co jest doskonałym udogodnieniem, gdy projekt wymaga połączenia tych dwóch materiałów.
Elegant oferuje także stylistykę miejską czy rustykalną, co w połączeniu z dostępnością 57 różnych kolorów i struktur wykończeni powierzchni, czyni ten system rozwiązaniem pozwalającym odpowiedzieć na wszystkie oczekiwania. Niezwykle istotny jest też fakt, że profile Elegant produkowane są zgodnie z ideą gospodarki obiegu zamkniętego – produkowane są z PVC pochodzącego z recyklingu (nawet powyżej 55% recyklatu) oraz mogą być w 100% ponownie poddane recyklingowi. Przedstawiono także kompozytowy system tarasowy Twinson, wykorzystujący potencjał zarówno drewna, jak i PVC, produkowany także w duchu zrównoważonego rozwoju.
Szczególnie ważnym aspektem było zaprezentowanie się i nawiązanie relacji z Architektami przez Dział Obiektowy Deceuninck, który łączy inwestorów i architektów z generalnymi wykonawcami oraz producentami stolarki. Dział gwarantuje kompleksową obsługę inwestycji od projektu do realizacji, a przede wszystkim daje wsparcie architektom – po to, by zapewnić bezpieczeństwo, użytkowość i wykonalność inwestycji. Dzięki temu wiele projektów – nawet tych, które są wyjątkowo śmiałe, jeżeli chodzi o wizję, staje się możliwych do wykonania w stolarce PVC. Specjaliści prowadzą także szereg szkoleń z zakresu akustyki, statyki czy termiki w inwestycjach.
Jak podkreślają przedstawiciele Działu Obiektowego, architekci stanowią dla firmy niezwykle istotną grupę klientów, dlatego też Deceuninck kładzie duży nacisk nie tylko na budowanie pozytywnych relacji i partnerską współpracę, ale także udzielanie szeroko zakrojonego specjalistycznego wsparcia.
Udział w wydarzeniu był doskonałą okazją do budowania relacji i prezentacji naszych rozwiązań – miła atmosfera sprzyjała integracji, a nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem. W trakcie rozmów z architektami dużo uwagi poświeciliśmy coraz częściej wykorzystywanej w procesie projektowym technologii BIM. Wiele pracowni wykazało chęć współpracy z naszym Działem Obiektowym, dzięki oferowanemu przez nas wsparciu w postaci szkoleń z termiki, akustyki czy statyki konstrukcji, doradztwa w zakresie optymalizacji stolarki, a także dostarczania gotowych rozwiązań montażowych i przekrojów systemowych - mówi Eliza Zalewska, Menadżer sprzedaży ds. Obiektów w Deceuninck Poland.
Podczas wydarzenia, Deceuninck zapowiedział także uruchomienie nowego narzędzia dla producentów stolarki i architektów – Project Planner 2.0. To oprogramowanie, dedykowane architektom, planistom, inwestorom i producentom, będzie wspomagało proces projektowania okien i drzwi w projektach budowlanych, w tym, m. in. tworzenia wizualizacji 3D, tworzenia szczegółów konstrukcyjnych, generowania modeli BIM, obliczania wartości izolacyjności, obciążenia wiatrem, akustyki czy maksymalnych rozmiarów okien. Więcej informacji o nowym narzędziu firma dostarczy już wkrótce.