• Strona główna
  • Enklawa luksusu na wzgórzu pod lasem Na 30-hektarowej działce powstaje...

Enklawa luksusu na wzgórzu pod lasem Na 30-hektarowej działce powstaje „Rezydencja z Atrium” zaprojektowana przez Exterio

19 czerwiec 2024  

Rozpoczęła się budowa zaprojektowanej przez warszawską pracownię Exterio ekskluzywnej „Rezydencji z Atrium”. Inwestycja realizowana w północno-zachodniej Polsce jest imponującym pod względem wielkości przedsięwzięciem.

Tworzyć ją będzie posiadłość obejmująca 30-hektarową działkę i luksusowy dom o powierzchni 1053 m kw. Aby wyobrazić sobie skalę inwestycji należy wspomnieć, że od wjazdu na posesję rezydencję będzie dzieliło aż pół kilometra. Położona z dala od głównej ulicy, na niewielkim pagórku i otoczona naturalnym drzewostanem, zapewniać ma mieszkańcom poczucie prywatności i pozwalać cieszyć się pięknym widokiem na okolicę.

Dochodząca do domu wewnętrzna droga będzie się przed nim rozdwajać prowadząc na różne poziomy: dolny - mieszczący garaże oraz górny - przy portalu wejściowym, znajdującym się pod szerokim podcieniem, który pozwoli na wygodny podjazd samochodem pod same drzwi.

- Usytuowanie budynku na wzniesieniu pozwoliło nam zaplanować funkcje domu na wielu poziomach, zacierając jednocześnie standardowy podział na kondygnacje - mówi architekt Marcin Klukowski, współwłaściciel Exterio.

Na rzucie budynek przybiera kształt litery C. W jej ramionach architekci zaprojektowali duże atrium z bujną zielenią, stąd nazwa rezydencji. Pomieszczenia otaczające atrium będą otwierały się na nie poprzez panoramiczne przeszklenia, wprowadzając do swoich wnętrz naturalne światło. Również w centralnej części budynku usytuowano dwukondygnacyjny hol z monumentalnymi, wachlarzowymi schodami, rozchodzącymi się do wnętrz w różnych częściach domu.

W jednym skrzydle rezydencji znajdą się pomieszczenia dzienne z jadalnią, salonem i otwartą kuchnią, rozmieszczone na kilku kaskadowo połączonych poziomach. Zadaszony taras, otoczony płytkimi zbiornikami wodnymi, tworzyć ma naturalne poszerzenie przestrzeni salonu. Tak powstało miejsce do odpoczynku na świeżym powietrzu - z szumem wody i jego przyjemnym chłodem w upalne dni oraz ogniem w palenisku podczas długich wieczorów.

W drugim skrzydle, schodząc pół poziomu niżej, dostaniemy się do strefy relaksu - przestrzeni otwartej na ogród oraz siłowni z sauną i jacuzzi. Zadaszenia tarasów nad częścią rekreacyjną i dzienną łączą się ze sobą, tworząc wygodne przestrzenie, osłonięte przed nadmiernym słońcem lub deszczem.

Na piętrze zaprojektowano przestronną strefę nocną z sypialniami, salonem kąpielowym, garderobami oraz pralnię dla wieloosobowej rodziny. Kondygnacja podziemna kryje natomiast miejsca parkingowe z przeszkleniami wychodzącymi na sąsiedni las.

Dachy nad parterem zostały zaprojektowane jako powierzchnie biologicznie czynne, porośnięte zielenią, harmonijnie współgrając z otaczającą naturą. - To miejsce zapewni komfort jego mieszkańcom i będzie integrować się z przyrodą, tworząc wyjątkowe środowisko do życia - dodaje arch. Marcin Klukowski.

Projekt jest wspólnym przedsięwzięciem pracowni Exterio i odpowiedzialnej za projekt wnętrz Hola Design, należących do Grupy Hola.

REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA: