Pracownia projektowa AP Szczepaniak zdobyła już trzy nagrody w europejskim etapie konkursu International Property Awards. Na zbliżającej się gali w Londynie może zdobyć kolejne! Docenione projekty to Atal Towers, Kwadrat i Krakowska 29. Wszystkie budynki stoją we Wrocławiu.
Wrocławska pracownia architektoniczna AP Szczepaniak święci kolejne tryumfy na arenie międzynarodowej. W trwającym konkursie European Property Awards wszystkie trzy ze zgłoszonych projektów zdobyły nagrodę Award Winner w swoich kategoriach. Nagrodzone projekty to: budynki mieszkalne Atal Towers i Kwadrat oraz biurowiec Krakowska 29. Wszystkie trzy zostały zrealizowane we Wrocławiu, gdzie doskonale wpisały się w miejski krajobraz.
- Zdobycie tych nagród jest ogromnym sukcesem. Niezmiernie cieszymy się, że jury nagrodziło wszystkie projekty, które zgłosiliśmy do tegorocznej edycji konkursu, w którym odnosiliśmy sukcesy w przeszłości – komentuje architekt Agnieszka Szczepaniak. – Sukces naszej pracowni niewątpliwie przyczyni się do promocji Wrocławia na całym świecie. Mamy nadzieję, że w kolejnych etapach plebiscytu nasze projekty zdobędą kolejne nagrody – dodaje.
Nagrody Award Winner pozwalają projektom ubiegać się o przyznanie im 5 gwiazdek w kolejnym europejskim etapie konkursu. O tym, które projekty dostaną nagrodę 5 gwiazdek architekci dowiedzą się na gali w Londynie 24 października. Spośród projektów, które dostaną gwiazdki, jury wybierze następnie najlepsze w Europie. Zwycięzcy etapu europejskiego zakwalifikują się do finałowego etapu – International Property Awards. Tym samym, w ogólnym rozrachunku, AP Szczepaniak może zdobyć aż 9 nagród! International Property Awards jest jednym z najważniejszych plebiscytów w branży nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych. Konkurs podzielony jest na etapy regionalne: Afryka, Azja Pacyfik, Arabia, Kanada, Karaiby, Ameryka Południowa i Środkowa, Europa, Wielka Brytania i USA. Najwyżej ocenione zwycięskie projekty z każdego regionu automatycznie przechodzą do etapu finałowego, w którym wybierane są najlepsze projekty na świecie.
Architekci z AP Szczepaniak w tym roku zdobywali nagrody i wyróżnienia w innych prestiżowych konkursach: World Architecture & Design Awards 2019, Global Future Design Awards 2019 oraz International Architecture Awards 2019.
Wielokrotnie nagradzana pracownia dała się poznać z indywidualnego stylu, nowatorskiego i nieszablonowego podejścia do architektury. Ten styl zdobywa uznanie nie tylko ekspertów i jurorów, ale także mieszkańców Wrocławia, Poznania i Warszawy. Jednym ze znaków rozpoznawczych pracowni są powtarzalne motywy i desenie tworzące elewacje budynków. - Lubię, kiedy budynek jest w tkance miejskiej jednoznaczny, oparty na klarownym pomyśle. Może to być np. kompozycja balkonów lub okien, odważny wzór dotyczący najlepiej całej płaszczyzny. Jeśli taki wzór się powtarza, to porządkuje przestrzeń – mówi architekt Artur Szczepaniak.
Architektura porządkująca przestrzeń to teraźniejszość. A co czeka nas w przyszłości? - Wszystko wskazuje na to, że coraz większą rolę w architekturze przyszłości będą odgrywały kwestie związane ze zmianą klimatu. Już teraz coraz częściej projektujemy zielone dachy i ściany, dużo tarasów, a zabudowę kształtujemy w taki sposób, aby dawała cień – odpowiada Artur Szczepaniak.
_____________________________
AP Szczepaniak to biuro architektoniczne założone w 1999 roku przez braci Artura i Pawła Szczepaniaków. Początkowo funkcjonujące jako autorska pracownia dwóch architektów, dziś zespół liczy około 50 architektów - wykwalifikowanych specjalistów z doskonałą znajomością lokalnych uwarunkowań inwestycyjnych. Wrocławskie biuro specjalizuje się w przygotowaniu projektów architektonicznych i wielobranżowych w sektorach: budownictwa mieszkaniowego, użyteczności publicznej, handlu oraz usług komercyjnych. Oferuje pełny zakres usług projektowych i inżynierskich oraz kompleksową obsługę dotyczącą projektowanej inwestycji pod względem wszelkiego rodzaju uzgodnień, ekspertyz i pozwoleń. AP Szczepaniak posiada na swoim koncie wiele prestiżowych projektów, zrealizowanych zarówno w Polsce, jak i za granicą, również w afrykańskim regionie Maghreb. Wykonane projekty były wielokrotnie nagradzane w konkursach i plebiscytach architektonicznych, takich jak: International Property Awards, Piękny Wrocław, Najlepszy Projekt Mieszkaniowy czy Budowa Roku.