Wrocław

Budynek z przeszkleniami marki Pilkington nagrodzony w konkursie architektonicznym „Piękny Wrocław”

25-01-2024

Aż dwa tytuły w XXXII edycji konkursu „Piękny Wrocław” przyznano wrocławskiemu centrum handlowemu „Swoja Olimpia” przy ul. Swojczyckiej 69. Obiekt otrzymał zarówno Grand Prix, jak i pierwszą nagrodę w kategorii „Budynek użyteczności publicznej”. Tajemnicą sukcesu budynku jest nie tylko doskonała architektura, ale także innowacyjne szkło, które odegrało kluczową rolę w jego funkcjonalności.

czytaj dalej

Rozwiązania G-U i All Windows Group w nowej inwestycji przy parku Szczytnickim we Wrocławiu

24-10-2023

Na potrzeby nowej inwestycji mieszkaniowej we Wrocławiu – „Apartamentów przy parku Szczytnickim” – uznani producenci konstrukcji HS dostarczą 128 drzwi tarasowych podnoszono-przesuwnych. Mowa o aluminiowych drzwiach tarasowych firmy All Windows Group, które bazują na systemowych rozwiązaniach G-U. Dzięki nim mieszkańcy będą mogli – już z poziomu strefy salonu i tarasu – jeszcze lepiej korzystać z walorów zielonej okolicy.

czytaj dalej

Nowe życie starego młyna we Wrocławiu, czyli mieszkanie z rynku pierwotnego w kamienicznej odsłonie

18-01-2023

Genialna rewitalizacja inwestycji z początku XX wieku umożliwiła właścicielce spełnienie marzeń o znalezieniu azylu w miejscu z bogatą historią w tle. Pełna zieleni Różanka bezsprzecznie zasługuje na miano jednego z najciekawszych miejsc na mapie Wrocławia. Tu właśnie znajdziemy inwestycje mieszkalne w budynku starego młyna przy ulicy Młynarskiej, w którym znajduje się ten 50-metrowy apartament zaprojektowany przez pracownię Decoroom.

czytaj dalej

Różne wcielenia szarości. Nowoczesne mieszkanie we Wrocławiu.

20-12-2022

Szary kolor wiedzie prym w aranżacjach wnętrz, nie tylko jako stylowy dodatek, ale też zmysłowy, nieco tajemniczy kolor przewodni. Jedno z wrocławskich mieszkań, zaprojektowane przez Matyldę Kurkiewicz z Pama Studio, otulone zostało szarością niemal w całości. I nie ma tu ani grama przesady.

czytaj dalej

Oaza spokoju na Przedmieściu Oławskim. Tak wygląda jedno z mieszkań w inwestycji HB1820 we Wrocławiu

03-10-2022

Przedmieście Oławskie słynie z urokliwych starych kamienic i krajobrazów, które zachwycają terenami zielonymi i bliskim sąsiedztwem rzeki Oławy. To tutaj w kameralnym apartamentowcu w inwestycji Eiffage we Wrocławiu powstało mieszkanie zaprojektowane przez pracownię Decoroom. Choć we wnętrzach dominują neutralne, ponadczasowe barwy, to znalazły się w nich również odcienie nadające wnętrzom bardziej zdecydowanego charakteru, pasujące do całej stylistyki nowoczesnej, wrocławskiej inwestycji.

czytaj dalej

Waga architektury we współczesnych miastach

28-09-2022

Jak tak naprawdę wygląda dobra architektura miejska? Jakie zasady, wartości i elementy składają się na nowoczesny obraz miejsca, którego duża intensywność zabudowy pełni nie tylko funkcje mieszkalne i usługowe? O tym, czy nowe obiekty mieszkalne powstają zgodnie z zasadami dobrej architektury oraz o budowaniu przez inwestycję Bernardyńska przestrzeni miejskiej Wrocławia opowiada autor projektu i ceniony wrocławski architekt - Zbigniew Maćków oraz Prezes Zarządu TOSCOM, Tomasz Szychliński.

czytaj dalej

Jak kształtuje się obecnie wrocławski rynek nieruchomości

28-03-2022

Branża nieruchomości od kilku miesięcy odnotowuje ciągły wzrost cen mieszkań, zwłaszcza w najlepszych lokalizacjach w dużych aglomeracjach miejskich. Jak te podwyżki wpływają na ogólną sprzedaż nieruchomości? Czego możemy spodziewać po branży w kolejnych miesiącach 2022 roku? Na te pytanie odpowiada Tomasz Szychliński, Prezes Zarządu TOSCOM Development.

czytaj dalej

We Wrocławiu powstanie pierwsza inwestycja tak wysokiej klasy

14-12-2021

W zabytkowej części Wrocławia, nazywanej w XIV wieku Nowym Miastem, powstaje pierwsza wrocławska inwestycja przewyższająca klasę premium. Bernardyńska - flagowe przedsięwzięcie TOSCOM Development - stanowi głęboki ukłon w stronę rozwiązań luksusowych, innowacyjnych i pełnych rozmachu. Inwestycja jest kierowana do tych mieszkańców, którzy w architekturze poszukują prestiżu oraz komfortu, połączonych ze spokojem i zaletami życia w ścisłym centrum miasta.

czytaj dalej

Współczesny miejski pałac z pozwoleniem na budowę

08-12-2021

W zabytkowej tkance Wrocławia, między Placem Uniwersyteckim, ulicą Szewską a ulicą Fredry, powstanie Muzeum Książąt Lubomirskich we Wrocławiu autorstwa pracowni WXCA. Zakład Narodowy im. Ossolińskich otrzymał decyzję o pozwoleniu na jego budowę.

czytaj dalej