• Strona główna
  • Deceuninck partnerem głównym Międzynarodowego Biennale Architektury 2023

Deceuninck partnerem głównym Międzynarodowego Biennale Architektury 2023

2 październik 2023  

W trakcie tegorocznej edycji Międzynarodowego Biennale Architektury zaplanowanej na 13-14 października, przewidziane są m.in. wystawy i debaty na temat przestrzeni miejskiej czy rozmowy z ekspertami w formule speed dating. Jednym z trzech partnerów głównych tego wydarzenia została firma Deceuninck, której sposób działania rezonuje z podejmowaną tematyką rozwiązań dla architektury przyjaznej miastu i jego mieszkańcom. Deceuninck zamierza przedstawić w trakcie imprezy swój system Elegant, czyli profile okienne, które powstają z PVC pochodzącego z recyklingu, a po okresie ich użytkowania mogą w całości zostać ponownie poddane temu procesowi.

Jak sugerują organizatorzy MBA Kraków 2023, współczesne miasto potrzebuje zmian. „Recover”, czyli hasło przewodnie tegorocznej edycji, odnosi się do istniejącej potrzeby „uleczenia” miasta w taki sposób, aby było środowiskiem przyjaznym mieszkańcom i szanującym dziedzictwo kulturowe, a jednocześnie dostosowanym do wyzwań współczesnego świata – związanych m.in. z kryzysem klimatycznym.

Deceuninck jest przykładem firmy, która chce wyznaczać standardy w branży stolarki okiennej i drzwiowej, jeśli chodzi o podejście do zrównoważonego budownictwa. Firma inwestuje w technologie produkcyjne, pozwalające na przetwarzanie surowców bez utraty ich parametrów użytkowych, co realizuje w nowoczesnym zakładzie recyklingu w belgijskim Diksmuide. Ogłosiła także zamiar zredukowania emisji CO2 do 2030 r. o 60% i osiągnięcia zerowej emisji netto do 2050 r.

Jesteśmy świadomi tego, jak istotne w myśleniu o architekturze przyszłości jest budowanie zrównoważonych domów – to w zasadzie motto naszej firmy. Nasze produkty, jak profile okienne Elegant z PVC są zaprojektowane tak, aby miały minimalny wpływ na środowisko w trakcie całego cyklu ich życia, służyły maksymalnie długo oraz poprawiały efektywność energetyczną budynków poprzez jakościowe parametry termoizolacyjności. Bardzo się cieszymy z możliwości bycia partnerem głównym i sponsorem MBA, ponieważ utożsamiamy się z podejmowaną w trakcie wydarzenia tematyką. Chcemy być częścią dyskusji o architekturze przyszłości i wyzwaniach, które przed nią stoją – mówi Monika Hybza, Marketing Manager w Deceuninck Poland.

W programie tegorocznej edycji MBA przewidziane są panele dyskusyjne, warsztaty, wystawy oraz prezentacje prac konkursowych, a także m.in. dyskusje o architekturze i urbanistyce z zaproszonymi specjalistami w formule speed dating. Impreza odbędzie się 13-14 października w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie, gdzie znajdzie się również stoisko Deceuninck. Będzie można dowiedzieć się na nim o realizowanej gospodarce obiegu zamkniętego, recyklingu surowca, a także najnowszych rozwiązaniach producenta proponowanych w obszarze stolarki otworowej, które są przyjazne środowisku – jak profile Phoenix, w 100% produkowane z odzyskanego surowca.

Pierwsza odsłona Międzynarodowego Biennale Architektury miała miejsce w 1985 roku. Na przestrzeni lat wydarzenie stanowiło forum wymiany poglądów i doświadczeń dla architektów oraz gościło uznanych w środowisku ekspertów. Obecnie, impreza odbywa się co dwa lata i skupia się przede wszystkim na przestrzeniach miejskich. Za organizację wydarzenia wraz ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich Oddział Kraków odpowiadają: Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki, Wydział Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, Małopolska Okręgowa Izba Architektów RP i miesięcznik Architektura & Biznes.

Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się na stronie: http://mba2023.sarp.krakow.pl/ 

REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA: