Dziś, kiedy zmiany klimatu stają się coraz bardziej dotkliwe, a ceny opłat za media rosną w zastraszającym tempie, termomodernizacja budynków postrzegana jest nie tylko jako możliwość, ale prawdziwa konieczność w walce o ekologię, komfort i lepsze jutro nas samych oraz przyszłych pokoleń. I choć jest to poważna inwestycja, OknoPlus – oprócz pełnej opieki nad wypełnianiem wniosku do programu Czyste Powietrze, stawia kolejny krok, by umożliwić klientom wejście na tę budowlaną eko-ścieżkę. Producent okien i drzwi właśnie nawiązał współpracę z bankiem Credit Agricole, wspierając inwestorów w pozyskaniu środków na podlegające dofinansowaniu prace remontowe.
Program Czyste Powietrze od samego początku cieszył się popularnością wśród beneficjentów dążących do wprowadzenia ekologicznych rozwiązań w swoich budynkach. 3 stycznia 2023 roku nastąpił jednak przełomowy moment dla programu, gdy rozpoczął się nabór wniosków o dofinansowanie w ramach Czyste Powietrze Plus. Jedną z kluczowych zmian jest znaczne poluzowanie restrykcji dotyczących progu dochodowego i wysokości dotacji. Teraz, jeszcze większa liczba inwestorów może skorzystać ze wsparcia, co otwiera nowe możliwości dla rozwoju ekologicznego i energooszczędnego budownictwa w Polsce.
- Jesteśmy aktywnie zaangażowani w promocję programu, a tym samym propagowanie świadomości dotyczącej zalet zielonej architektury. W wybranych salonach sprzedaży nasi specjaliści pomagają w wypełnianiu wniosków o dofinansowanie i doradzają, jak wybrać okna oraz drzwi do programu Czyste Powietrze. Działamy również w ramach Koalicji Termomodernizacji walczącej o to, by inwestorzy stawiali przede wszystkim na energooszczędną stolarkę otworową, a przy tym dbali o swój komfort, oszczędności oraz kondycję planety – mówi Ewa Zarychta, ekspert marki OknoPlus.
Pomoc w poprawnym wypełnieniu wniosku to tylko jedna z możliwości, jaką oferuje klientom OknoPlus. Od września producent wspiera również tych, którzy starają się o dofinansowanie, jednak nie mogą przeznaczyć funduszy na wkład własny.
- Konsolidacja z renomowanym bankiem, promującym idee ekologii i energooszczędności, pozwoli na wypracowanie spójnej, korzystnej oferty kredytowej dla klienta indywidualnego, a tym samym jeszcze sprawniejsze pozyskanie dofinansowania w ramach umów z programu Czyste Powietrze – mówi Ewa Zarychta, ekspert marki OknoPlus. – To kolejna inicjatywa OknoPlus wspierająca nie tylko wspólną walkę o rozwój zielonego, zrównoważonego budownictwa, ale pozwalająca dotrzeć z naszą ofertą do szerszego grona klientów, którzy chcieliby zmodernizować swoje domy, ale decyzję musieli odłożyć ze względów finansowych – dodaje.
Oprócz współpracy z firmami budowlanymi, projektantami, architektami oraz szeregu szkoleń, które uprawniają doradców do pomocy w wypełnianiu wniosku dotacyjnego, OknoPlus proponuje możliwość finasowania części kwoty poprzez kredyt konsumencki, który na preferencyjnych warunkach oferuje bank Credit Agricole.
Działania mające na celu poprawę efektywności energetycznej naszych domów przynoszą liczne korzyści zarówno w skali mikro, jak i makro.
Na poziomie indywidualnym zmianę odczujemy w kontekście domowych oszczędności, a także w lepszym samopoczuciu. Domy o nienagannej izolacji termicznej są cieplejsze, cichsze i zdrowsze oraz nie wymagają nieefektywnego dogrzewania – zwłaszcza, gdy do dyspozycji mamy wyłącznie mało ekologiczne źródło ciepła. Zamontowanie okien o niskim współczynniku Uw czy modernizacja systemu grzewczego przyniesie zatem wymierne korzyści finansowe. Oszczędności, jakie uzyskujemy dzięki termomodernizacji, będą rosły wraz z upływem czasu i podniesieniem kosztów energii.
Należy również zwrócić uwagę na benefity środowiskowe. Redukcja emisji szkodliwych substancji do atmosfery jest jednym z kluczowych czynników, które przyczyniają się do ochrony planety. Ponadto, korzystanie z odnawialnych źródeł energii w ramach projektów termomodernizacyjnych to kluczowy krok do zrównoważonego wykorzystania zasobów naturalnych.
Gdy spojrzymy na termomodernizację z perspektywy globalnej, nie można ignorować potencjału rozwoju rynku energooszczędnych i pasywnych technologii. Rosnąca liczba domów i budynków o niskim zapotrzebowaniu energetycznym, wykorzystujących odnawialne źródła energii, przyczynia się do stymulacji gospodarki i tworzenia miejsc pracy w sektorze niskoemisyjnym.
Prościej mówiąc – zyskują wszyscy!
Doświadczeni doradcy OknoPlus zapraszają do salonów w całej Polsce.