• Strona główna
  • Elektronarzędzia i narzędzia pneumatyczne – bez czego nie obędzie się profesjonalista?

Elektronarzędzia i narzędzia pneumatyczne – bez czego nie obędzie się profesjonalista?

17 maj 2023  

W przypadku bardziej zaawansowanych prac budowlanych liczy się dokładność i czas, których może zabraknąć, kiedy nie mamy odpowiednich narzędzi. W takiej sytuacji elektronarzędzia zdecydowanie lepiej poradzą sobie niż tradycyjne ręczne przyrządy.

Zestaw narzędzi COMBO z serii M-CUBE® – majowa promocja

Zestaw elektronarzędzi akumulatorowych COMBO 18V zawiera młotowiertarkę ABH 18 COMPACT, piłę szablastą AFS 18 COMPACT i wiertarko-wkrętarkę ABS 18 COMPACT. Do zestawu dołączono szybką ładowarkę ALG, trzy akumulatory litowo-jonowe 4 Ah oraz praktyczną torbę. Ten komplet sprawdza się szczególnie w branży monterskiej, wykończeniowej i budowlanej.

Wraz z rozwojem naszego rynku coraz częściej spotykamy na placu budowy nowoczesne elektronarzędzia akumulatorowe (bezprzewodowe). Technologia akumulatorów litowo-jonowych została rozwinięta do tego stopnia, że narzędzia nimi zasilane mogą pracować przez wiele godzin bez doładowania lub wymiany akumulatora. Stosowanie takich elektronarzędzi zwiększa bezpieczeństwo podczas pracy – unikamy wiecznie plączących się kabli zasilających, które można łatwo uszkodzić i doprowadzić do wypadku – komentuje Artur Kordowski, Market Manager Würth Polska.

Narzędzia zawarte w zestawie są kompaktowe, ergonomiczne i lekkie, dlatego z powodzeniem sprawdzą się podczas prac wykonywanych bardzo często lub w niewygodnej pozycji. Sprzęty zasilane są napięciem 18 V, co czyni je bardziej wydajnymi, a dzięki zastosowaniu bezszczotkowego silnika lepiej poradzą sobie w zapylonym otoczeniu, o co nietrudno na placu budowy. 

Wiertarko-wkrętarka znajdzie zastosowanie w trakcie prac wymagających większego momentu obrotowego (twardy/miękki - 60/34 Nm). Jej stosowanie znacznie przyśpieszy wiercenie otworów w lekkich materiałach budowlanych przykładowo pod zamocowania oraz umożliwi wkręcanie długich wkrętów np. łączących krokwie. Jej uzupełnieniem jest młotowiertarka – przeznaczona do średnio intensywnego wiercenia i lekkiego dłutowania w betonie i innych materiałach budowlanych. Wyposażona w przełącznik wyboru funkcji umożliwia łatwą i szybką zmianę zastosowania pomiędzy wierceniem udarowym, zwykłym wierceniem i kuciem. W zestawie znajduje się również akumulatorowa piła szablasta, która sprawdzi się nie tylko do cięcia drewna, ale również metalu i wszelkich elementów instalacyjnych. Wystarczy wyposażyć ją w rozmaite wymienne brzeszczoty dostępne w ofercie marki, by zwiększyć swoje możliwości pracy. 

Szlifierka kątowa – przyjaciel każdego budowlańca

Podstawowym narzędziem, które powinno znaleźć się na wyposażeniu ekipy budowlanej i remontowej, jest bezprzewodowa szlifierka kątowa AWS 18-125 COMPACT M-CUBE. To wyjątkowo mocne i poręczne urządzenie, które znajdzie zastosowanie do prac wymagających dokładności i siły. Umożliwia szlifowanie, cięcie i obróbkę zgrubną materiałów do konkretnego rozmiaru i kształtu. Kompaktowa konstrukcja i niski poziom drgań zapewniają bezwysiłkową pracę i łatwą obsługę, a dzięki blokadzie wrzeciona, wymiana tarczy jest szybka i bezproblemowa. Niespotykaną u innych producentów szlifierek kątowych jest możliwość zamocowania rękojeści bocznej od góry urządzenia (prostopadle do płaszczyzny tarczy tnącej). W ten sposób użytkownik trzyma maszynę w dogodnej, bezpiecznej pozycji. Znakomicie ułatwia to przycinanie np. słupków ogrodzeniowych u nasady ich posadowienia. 

Narzędzia pneumatyczne idealne do pracy w warsztacie i stolarni

W ramach prac wykończeniowych, które odbywają się w zaciszu warsztatu czy stolarni warto zastosować maszyny pneumatyczne. Narzędzia charakteryzują się dużą mocą i szybkością działania, co pozwala na wykonywanie prac w krótszym czasie niż w przypadku innych rozwiązań. Są lekkie, wydajne i mają wiele zastosowań. Natomiast brak silnika elektrycznego sprawia, że stają się wyjątkowo niezawodne i trwałe.

Mimośrodowa szlifierka oscylacyjna – gdy liczy się nie tylko moc, ale i precyzja

Przykładowym narzędziem napędzanym powietrzem, które znajdzie zastosowanie w pracach stolarskich i wykończeniowych elementów drewnianych lakierowanych, jest pneumatyczna mimośrodowa szlifierka oscylacyjna DTS 136C. Najczęściej używana przez specjalistów od stolarki okiennej i drzwiowej, w przemyśle meblarskim oraz wszędzie tam, gdzie chcemy pozbyć się śladów farby przed polerowaniem. Solidna i trwała, zapewnia optymalne rezultaty szlifowania oraz niemęczącą i komfortową pracę. Wyjątkowo ergonomiczna konstrukcja sprawia, że jest łatwa i wygodna w użyciu. Napęd z trzema punktami równowagi minimalizuje wibracje, a ruch  mimośrodowy o średnicy 2,5 mm umożliwia precyzyjną obróbkę powierzchni. Dzięki regulacji prędkości obrotowej szlifierka DTS 136C idealnie dopasowuje się do każdego zadania, a wymiana papieru szlifierskiego jest łatwa i szybka i nie wymaga odłączania powietrza zasilającego. Produkt został wyposażony w mocny silnik oraz zabezpieczone przed pyłem łożyskowanie, które gwarantują długi czas bezawaryjnej eksploatacji. Ponadto narzędzie posiada funkcję odsysania pyłu przez zewnętrzne urządzenia.

Sprężarka powietrza – ekonomiczne i kompaktowe rozwiązanie

W przypadku korzystania z elektronarzędzi pneumatycznych warto zaopatrzyć się w wydajny kompresor, który zapewni naszym narzędziom stały dostęp do sprężonego powietrza. Model Compact 8L od marki Würth Polska to solidne urządzenie z silnikiem o mocy 485 W i maksymalnym ciśnieniu 9 barów. Posiada 8-litrowy zbiornik oraz wydajność ssania wynoszącą 128 l/min. Sprężarka może wypełnić zbiornik 60 litrów powietrza na minutę, a dzięki temu, że jej działanie nie wymaga użycia oleju, gwarantuje czystość pracy i minimalizację konieczności konserwacji. Ze względu na swoje kompaktowe wymiary (405 x 395 x 355 mm) urządzenie jest łatwe do przenoszenia i przechowywania.

REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA: