• Strona główna
  • Quick-Step: podłogi, które wytrzymują próbę czasu i… wody!

Quick-Step: podłogi, które wytrzymują próbę czasu i… wody!

28 luty 2023  

Codzienne zmory, takie jak mokre, zabłocone buty w korytarzu, rozbita na podłodze w kuchni filiżanka kawy czy dziecięce harce w wannie, łatwiej potraktować z dystansem, jeśli radzi sobie z nimi nasza podłoga. Projektanci Quick-Step opracowali właśnie takie, wodoszczelne innowacje, które uniemożliwiają wilgoci i brudowi skorzystanie z nadarzającej się okazji. W rezultacie nasza podłoga wytrzyma dziesiątki lat nawet intensywnego użytkowania.

Gwarancja wodoszczelności
Nowa podłoga zawsze wprowadza do wnętrza powiew świeżości. Ta dobrej jakości zwiększa też wartość naszego domu czy mieszkania. Ponieważ kładziona jest raz na wiele, wiele lat, zawsze najlepsza będzie ta, która skutecznie opiera się wilgoci i zabrudzeniom. W innym przypadku – na przykład nieprawidłowo użytkowanych i konserwowanych podłóg - mogą nas czekać niespodzianki np. pęczniejące deski czy pleśń pod deskami. W przypadku produktów Quick-Step nie jest to możliwe. Zarówno podłogi laminowane, jak i winylowe są wodoszczelne.

Belgijska technologia 
„Wodoszczelna technologia naszych podłóg to wynik wielu pionierskich badań i wdrażanych kolejnych innowacji" - wyjaśnia główny projektant Quick-Step, Joyce van Waeleghem. „Jako pierwszym udało nam się opracować i globalnie opatentować system łączenia paneli podłogowych - Uniclic. Nie dość, że ułatwia on montaż, to jeszcze maksymalnie szczelnie zabezpiecza połączenia między deskami. Woda i brud nie mają tam wstępu." 

To nie wszystko, bowiem podłogi Quick-Step uszczelnia dodatkowo technologia HydroSeal, czyli rodzaj powłoki chroniącej przed wodą, brudem i bakteriami. Rezultatem tych innowacji jest podłoga, która wytrzymuje próbę czasu zachowując swoje piękno przez wiele lat. 

Właściwe wykończenie
Wprowadzone przez belgijską firmę technologie sprawiają, że podłogi Quick-Step nadają się również do pomieszczeń wilgotnych, takich jak łazienki, kuchnie i hole wejściowe. Ważne jest jednak, by zwrócić uwagę na odpowiednie wykończenie będące warunkiem zapobiegania dostawania się wilgoci i brudu pod krawędzie i listwy przypodłogowe. 

www.quick-step.com.pl

Oto 5 prostych kroków, które dzielą nas od uzyskania całkowicie wodoszczelnej podłogi.

Krok 1: 
Zamontuj wybrany podkład pod panele. 
Wybierz podkład, który jest
najodpowiedniejszy dla Twojego projektu na stronie 122.

Krok 2: 
Zamontuj wybraną, wodoszczelną podłogę. 
Pozostaw odpowiednią szczelinę dylatacyjną (ok. 8 do 10 mm) pomiędzy ścianami a podłogą.

Krok 3: 
Umieść w szczelinie pasek piankowy.
Zainstaluj pasek między ścianą a podłogą.

Krok 4: 
Dodaj Hydrokit. 
Nałóż dokładnie silikon wykończeniowy Hydrokit na wierzch paska piankowego.

Krok 5: 
Zainstaluj wybrane listwy przypodłogowe. 
Połącz listwę przypodłogową z taśmą Hydrostrip.

Po tych pięciu krokach pozostaje już tylko cieszyć się nową podłogą!
 

REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA: