Geberit

24 edycja konkursu KOŁO ,,Projekt Łazienki 2022”: weź udział w głosowaniu internetowym i wybierz najlepszy projekt

30-05-2022

Właśnie zakończył się pierwszy etap konkursu KOŁO „Projekt Łazienki 2022”. Uczestnicy zgłosili swoje projekty pawilonu z funkcją toalety publicznej na terenie Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Teraz przyszła kolej na internautów. Codziennie można oddać jeden głos na wybraną koncepcję biorącą udział w konkursie. Głosowanie potrwa do 12 czerwca.

czytaj dalej

Produkty Geberit i Koło w finale konkursu Dobry Wzór 2021

13-10-2021

Kolejna edycja najbardziej prestiżowego konkursu wzorniczego w Polsce Dobry Wzór zbliża się ku końcowi. Chociaż do rozdania rodzimych Oskarów designu został jeszcze miesiąc, to marki, które znalazły się w finale już mogą czuć się dumne. Wśród wyróżnionych finalistów pojawiły się produkty marki Geberit - brodzik Sestra i wanna Soana oraz propozycja marki Koło - miska WC Nova Pro Premium.

czytaj dalej

NIE OLEWAMY NATURY: Rozmowy naturalne #2 – prof. Ewa Kuryłowicz

13-09-2021

Tegoroczna, 23. edycja konkursu KOŁO „Projekt Łazienki 2021” organizowanego przez Geberit, jest wyjątkowa. Wyjątkowa dlatego, że uświadomiliśmy sobie, że katastrofa ekologiczna właśnie się już dzieje i nie możemy przejść obok tego obojętnie. I to m.in. na architektach spoczywa obowiązek i zadanie, by próbować temu zaradzić. Dzięki świadomości powagi sytuacji i wprowadzaniu w życie zasad zrównoważonego rozwoju i racjonalnego korzystania z zasobów natury, celem realizacji nowego sposobu na relacje z naturą, mamy szansę na lepsze życie. Swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniem dzielą się z młodymi twórcami w tym konkursie największe autorytety z branży, rzucając ziarno wiedzy na podatny grunt z nadzieją, że wykiełkuje.

czytaj dalej

Wymyślajmy, nie kopiujmy. Rozmowa z arch. Robertem Koniecznym

07-09-2021

Architekt wizjoner, autor wielokrotnie nagradzanych projektów, założyciel cenionej w Polsce i na świecie pracowni KWK Promes – Robert Konieczny, od wielu lat zasiada także w gronie jurorów konkursu KOŁO „Projekt Łazienki 2021”. W krótkiej rozmowie opowiada o wymiarze edukacyjnym tej inicjatywy oraz o tym, dlaczego lubi sędziowanie. Ma także kilka rad dla młodych architektów stawiających pierwsze kroki w branży i startujących w konkursie.

czytaj dalej

Mieszkanie w kamienicy pełne sekretów

02-06-2021

Jasne, przestronne i dobrze przemyślane... To określenia idealnie opisujące mieszkanie w warszawskiej kamienicy z lat 50-tych, które niedawno przeszło generalną metamorfozę. Przestrzeń jest utrzymana w łagodnych, stonowanych kolorach, a duża ilość słonecznego światła sprawia, że mieszkanie wygląda na znacznie większe.

czytaj dalej

Czerwone jak cegła… Nowoczesne mieszkanie w dawnej fabryce

15-03-2021

Minimalistyczne, nowoczesne i przemyślane. Tak można opisać mieszkanie, które powstało w dawnej fabryce tytoniu. Pobrzmiewają tu echa dawnego industrialnego klimatu, ale nie wysuwają się na pierwszy plan. Przestrzeń jest przyjemna dla oka, dobrze rozplanowana i energetyczna.

czytaj dalej