Łódź

G-U dla BRaIn Łódź – innowacyjne rozwiązania dla innowacyjnych badań

02-11-2021

W Łodzi powstaje spektakularna inwestycja Uniwersytetu Medycznego, czyli ośrodek BRaIn (Badania Rozwój Innowacje w łódzkim kampusie biomedycyny i farmacji) ze specjalistycznymi laboratoriami. Projekt ten tworzony jest z myślą o prowadzeniu innowacyjnych prac badawczo-rozwojowych w zakresie szeroko rozumianej ochrony zdrowia. W obiekcie, a dokładnie, w nowo budowanym budynku A5, zastosowane zostały rozwiązania G-U do drzwi wejściowych, ewakuacyjnych i przeciwpożarowych.

czytaj dalej

PDD ukończyło budowę osiedla w Łodzi. Pierwsze Domy na Pszennej są już zarezerwowane

18-10-2021

Polskie Domy Drewniane zakończyły budowę 11 domów jednorodzinnych, realizowanych w technologii modułowych drewnianych konstrukcji szkieletowych. Inwestycja powstała w łódzkiej dzielnicy Polesie, przy ulicy Pszennej 7. Trwa sprzedaż budynków, z których 6 jest już zarezerwowanych. Pierwsi mieszkańcy wprowadzą się jeszcze w tym roku. Generalnym wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm RISER i RISER.domy.

czytaj dalej

Interprint na Łódź Design Festival 2021 – podsumowanie wydarzenia

31-05-2021

Za nami kolejna udana edycja Łódź Design Festival. Wydarzenie odbywające się w dniach 14-23 maja ponownie przyjęło formułę hybrydową, łącząc aktywności na terenie miasta ze spotkaniami i dyskusjami online. Interprint już po raz 14. brał udział w festiwalu i był jego sponsorem. Tradycyjnie ufundował też jedną z nagród w konkursie make me!, którego celem jest wsparcie młodych projektantów realizujących odważne projekty w duchu innowacyjnych trendów, a także przygotował autorską instalację przy OFF Piotrkowska – „I choose myself”.

czytaj dalej

Łódzkie powierzchnie komercyjne w dobie pandemii. OPG i UŁ publikują raport RYNEK BIUROWY W ŁODZI 2021

29-03-2021

Okres dynamicznego rozwoju łódzkiego rynku biurowego w pewnym momencie zbiegł się z pandemią COVID-19, prowadząc do sytuacji bezprecedensowej, w której odnaleźć musieli się zarówno inwestorzy, deweloperzy i zarządcy nieruchomości, jak i ich najemcy. Jaki to był rok i jakie perspektywy dla Łodzi malują się w przyszłości? Tego dowiedzieć się można z najnowszej wspólnej publikacji OPG Property Professionals i Uniwersytetu Łódzkiego.

czytaj dalej

Czerwone jak cegła… Nowoczesne mieszkanie w dawnej fabryce

15-03-2021

Minimalistyczne, nowoczesne i przemyślane. Tak można opisać mieszkanie, które powstało w dawnej fabryce tytoniu. Pobrzmiewają tu echa dawnego industrialnego klimatu, ale nie wysuwają się na pierwszy plan. Przestrzeń jest przyjemna dla oka, dobrze rozplanowana i energetyczna.

czytaj dalej

Green Building po polsku – biurowiec Nowa Fabryczna w Łodzi

30-10-2019

Łódź staje się atrakcyjnym dla przedsiębiorców obszarem głównie za sprawą coraz to nowych inwestycji budowlanych. W Nowym Centrum Łodzi, swoistym sercu miasta łączącym biznes z kulturą, dokonano już przebudowy Dworca Łódź Fabryczna czy rewitalizacji sąsiadującej elektrowni EC1.

czytaj dalej

Wiecha na inwestycji ART MODERN. Zakończenie kolejnego etapu prac

29-10-2019

Osiedle ART MODERN, unikatowa inwestycja na mieszkaniowej mapie Łodzi, pnie się w górę. Druga połowa października przyniosła zakończenie kolejnego, strategicznego etapu budowy, czego dowodem było zawieszenie symbolicznej wiechy na dachu budynku AII. To oznacza, że już niebawem kolejni lokatorzy będą mogli cieszyć się swoimi nowymi mieszkaniami!

czytaj dalej

Nowe życie starych dworców

18-10-2019

Pociąg to wciąż jeden z najczęściej i najchętniej wybieranych środków transportu. Polska kolej przeżywa swoisty renesans. Zarówno pod kątem standardu pojazdów, które nie straszą już pasażerów i zapewniają im należyty komfort podróży, jak i budynków kolejowych. Przybywa na mapie Polski dworców i stacji, obok których nie sposób przejść obojętnie. Zachwycają architekturą, wykończeniem i udogodnieniami dla podróżnych. Ich renowacja i przebudowa to ogromne, wysokobudżetowe przedsięwzięcia.

czytaj dalej