Cosentino

50 odcieni beżu na warszawskim Mokotowie

04-10-2023

Styl japandi, czyli swobodny miks estetyki japońskiej i skandynawskiej, jest idealnym rozwiązaniem dla osób poszukających w swoim domu ciepła w minimalistycznym wydaniu. Magda Jagnicka jest na co dzień wziętą stylistką i dziennikarką, a na swym Instagramie, który obserwuje 44 tyś. osób, dzieli się wiedzą o modzie i ulubionych miejscach w Warszawie. Dziś zaglądamy do jej mieszkania na Mokotowie – położonego tuż obok malowniczego parku Królikarnia. Zobaczcie, jak urządziła skąpaną w beżu oazę spokoju, do której chętnie powraca po sesjach zdjęciowych.

czytaj dalej

Cosentino otwiera trzecie Centrum w Polsce

19-09-2023

14 września 2023 roku odbyło się uroczyste otwarcie nowego Cosentino Center Poznań w Dąbrówce. Gośćmi specjalnymi premiery byli znakomici architekci Tomasz Pągowski i Jakub Szczęsny. W otwarciu udział wzięło ponad 200 zaproszonych gości – w tym przedstawicieli wielkopolskich biur projektowych, producentów mebli i właścicieli zakładów kamieniarskich, a także partnerów, przyjaciół i pracowników Cosentino Polska. Na czele poznańskiego Centrum stoi Andrzej Włodarczyk, pełniący funkcję Dyrektora Generalnego.

czytaj dalej

Cosentino publikuje raport zrównoważonego rozwoju

21-08-2023

Cosentino, globalny producent i dystrybutor wielkoformatowych powierzchni Dekton, Silestone i Sensa, dzięki długofalowej strategii zrównoważonego rozwoju, opartej na kryteriach ESG, wypełnia swe zobowiązania dotyczące odpowiedzialnego zarządzania. Firma podzieliła się w obszernym Raporcie Zrównoważonego Rozwoju postępami i osiągnięciami w zakresie innowacji, badań, rozwoju modelu energetycznego, gospodarki o obiegu zamkniętym, edukacji oraz działań społecznych.

czytaj dalej

Z fortepianem w tle

09-03-2023

Wnętrza tego przestronnego domu, zlokalizowanego w jednej z podkrakowskich miejscowości, zaprojektowała Małgorzata Staniek, właścicielka pracowni Marbou. Zgrabne połączenie starego z nowym tworzy w tym miejscu ponadczasową przestrzeń, która przetrwa sezonowe mody. Wnętrza są eleganckie, ale jednocześnie bardzo przyjazne mieszkańcom, a ustawiony na środku pokoju dziennego fortepian wprowadza do uporządkowanego pokoju dziennego artystyczny klimat i luz. Kiedy rodzina zbiera się przy kolacji, słychać czasem piękno klasycznej muzyki, dźwięków sączącego się legato i staccato, dzięki którym żyje się tu piękniej i pełniej.

czytaj dalej

Kamień we współczesnej odsłonie. Premiera Dekton Pietra Kode, kolekcji zaprojektowanej przez Daniela Germaniego

06-03-2023

Cosentino, światowy lider w produkcji i dystrybucji wielkoformatowych okładzin dla architektury i wzornictwa, wprowadza na rynek nową, ultrakompaktową kolekcję spieków Dekton Pietra Kode. Poszczególne dekory reinterpretują piękno znanych włoskich kamieni: Vicenza, Travertine i Ceppo di Gré. Klasyczne wzory odtworzono za pomocą nowoczesnej technologii, pozwalającej na osiągnięcie znacznie lepszych parametrów użytkowych niż w przypadku naturalnego kamienia.

czytaj dalej

Dekton SilverKoast. Zainspirowany Oceanem Spokojnym

19-12-2022

Najnowsza kolekcja wielkoformatowych spieków Dekton SilverKoast zabiera nas w podróż wzdłuż słynnego wybrzeża Kalifornii. Hiszpańska firma Cosentino zaprezentowała serię dwóch dekorów, które uosabiają piękno dwóch kultowych marmurów Carrara i Ivory White. Obie propozycje charakteryzują się jasnym tłem i delikatnymi żyłami, nadającymi charakter każdej płycie. Premierowe wzory będą doskonałym wykończeniem nie tylko blatów kuchennych i łazienkowych, ale także schodów, parapetów, okładzin ścian, mebli i fasad.

czytaj dalej

PERIS+TORAL ARQUITECTES - finaliści Mies van der Rohe Award z wizytą w Polsce

15-11-2022

Jose Toral wraz z Martą Peris, architekci z obsypanej nagrodami pracowni PERIS+TORAL ARQUITECTES, byli gośćmi specjalnymi Cosentino podczas targów Warsaw Home 2022. Hiszpańska firma, producent powierzchni Dekton, Silestone i Sensa by Cosentino, od lat współpracuje z gwiazdami świata architektury, a Jose Toral i Marta Peris to finaliści jednego z najbardziej prestiżowych konkursów projektowych na świecie - Mies van der Rohe Award. Nam opowiedzieli o budownictwie komunalnym, filarach zrównoważonej architektury i oczekiwaniach, jakie stoją obecnie przed architektami.

czytaj dalej

Cosentino i Planika – ogień ujarzmiony

14-11-2022

Biokominek staje się coraz popularniejszym wyborem do mieszkań i domów. Pozwala cieszyć się wyjątkowym blaskiem ognia, bez konieczności podłączania urządzenia do komina, czy przyłącza gazowego. Planika - od ponad 20 lat światowy lider w branży - oferuje najnowocześniejsze tego typu kominki BEV. Będąc otwartą na świeże pomysły, zaprosiła do współpracy hiszpańską firmę Cosentino. Do wykonania nowych modeli wykorzystano popularne spieki Dekton, okładziny doskonale znane ze swej różnorodności zastosowań.

czytaj dalej

W Łodzi dyskutowano o architekturze zrównoważonej. Czy to wciąż moda, czy może już konieczność

19-05-2022

W dobie kurczących się zasobów i zmian klimatu potrzebujemy rozsądku, także w architekturze. Czy współczesne budownictwo, powiązane z przemyślanymi technologiami produkcji i gospodarką cyrkularną, może bardziej zbliżyć człowieka do przyrody? O tym dyskutowali podczas Łódź Design Festival wyjątkowi goście z branży, zaproszeni przez hiszpańską firmę Cosentino, specjalizującą się w produkcji wielkoformatowych powierzchni Dekton i Silestone, przeznaczonych dla świata architektury kubaturowej i wnętrz.

czytaj dalej

Cosentino na Dubai Design Week 2021

22-11-2021

Dubai Design Week to coroczne święto designu, obejmujące kulturę, edukację, sztukę i architekturę. Wydarzenie wspiera społeczność branżową i kreatywną w organizacji różnorodnych wydarzeń i wystaw oraz działa jako organizacja promująca działania poświęcone designowi, odbywające się w całym mieście. W tym roku jedną z ważniejszych inicjatyw była „Context Reflections”; instalacja skoncentrowana na naturalnym świetle i zrównoważonym rozwoju, zbudowana przy użyciu neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla kolekcji Cosentino Silestone Sunlit Days.

czytaj dalej