poradnik

Garderoba – funkcjonalność na miarę każdego wnętrza

04-06-2020

Tworząc projekt wymarzonego domu lub re-aranżując przestrzeń obecnego, warto dokładnie przemyśleć kwestię przechowywania odzieży. Pojemne szafy czy wysokie zabudowy pomagają w organizacji zarówno miejsca, jak i życia mieszkańców, ale w ostatnim czasie szczególną popular-ność zyskują jednak garderoby. O zaletach ich posiadania opowiada Marcin Fatyga, CDO w firmie ernestrust.

czytaj dalej

Bezpieczeństwo w biurach po pandemii – czy zależy również od architektów?

26-05-2020

Czy koronawirus zrewolucjonizuje organizację pracy i aranżację przestrzeni w naszych firmach? Czy do biurowców powrócą jednoosobowe, grodzone panelami z pleksi boksy? A może open space odejdzie do lamusa? Czy już nigdy nie zjemy posiłku we wspólnej biurowej kuchni i zrezygnujemy z wind, a może do walki z wirusem potrzebne będą tylko tymczasowe rozwiązania? O zdanie pytamy architektów.

czytaj dalej

Odpowiedzialne projektowanie. Jak tworzyć obiekty przyjazne użytkownikom na co dzień i w obliczu ekstremum.

26-05-2020

Sposób myślenia o projektowaniu budynków i co za tym idzie o procesie realizacji, a także produkcji materiałów budowlanych w wyniku doświadczenia pandemii zmieni się bezpowrotnie. Odpowiedzialne projektowanie, w jeszcze większym niż dotychczas stopniu, będzie opierało się o aspekty ekologiczne. Nadrzędnym celem inwestorów i branży stanie się zapewnienie użytkownikom obiektów komfortu na wielu różnych poziomach.

czytaj dalej