poradnik

Sesja zdjęciowa w branży wnętrzarskiej – klucz do sukcesu w budowaniu wizerunku

20-10-2020

W dobie mediów społecznościowych oraz kolekcjonerskich magazynów, większość marek zdała sobie wreszcie sprawę z roli dobrych zdjęć w budowaniu wizerunku. Efektowna sesja zdjęciowa stała się kluczem do sukcesu i ważną częścią komunikacji architektów i marek wnętrzarskich. Co warto wiedzieć, zanim zdecydujemy się na współpracę z fotografem? Jak przygotować się do zdjęć? Poznajmy wskazówki ekspertek.

czytaj dalej

Tapeta w łazience – świetne pomysły od MIKOŁAJSKAstudio

24-09-2020

Jak uczynić domową łazienkę bardziej przytulną? Jak wprowadzić do niej niebanalny akcent dekoracyjny, kiedy dysponujemy ograniczoną przestrzenią? W jaki sposób nadać łazience niepowtarzalny rys? Rozwiązaniem jest… tapeta. Zobaczcie świetne pomysły pracowni MIKOŁAJSKAstudio na tapetę w łazience.

czytaj dalej

Jak zadbać o piękno drewnianej elewacji

03-09-2020

Aktualnie na rynku mamy ogromny wybór produktów, dzięki którym możemy zabezpieczyć drewno przed wpływem czynników atmosferycznych lub korozją biologiczną. Mowa o preparatach ochronno-dekoracyjnych, takich jak lakier, lakierobejca, olej, lazura oraz emalia do drewna. Który z tych środków będzie jednak najodpowiedniejszy do wykończenia naszej drewnianej elewacji? Na to pytanie odpowiada Łukasz Walczak, ekspert firmy JAF Polska.

czytaj dalej

Garderoba – funkcjonalność na miarę każdego wnętrza

04-06-2020

Tworząc projekt wymarzonego domu lub re-aranżując przestrzeń obecnego, warto dokładnie przemyśleć kwestię przechowywania odzieży. Pojemne szafy czy wysokie zabudowy pomagają w organizacji zarówno miejsca, jak i życia mieszkańców, ale w ostatnim czasie szczególną popular-ność zyskują jednak garderoby. O zaletach ich posiadania opowiada Marcin Fatyga, CDO w firmie ernestrust.

czytaj dalej

Bezpieczeństwo w biurach po pandemii – czy zależy również od architektów?

26-05-2020

Czy koronawirus zrewolucjonizuje organizację pracy i aranżację przestrzeni w naszych firmach? Czy do biurowców powrócą jednoosobowe, grodzone panelami z pleksi boksy? A może open space odejdzie do lamusa? Czy już nigdy nie zjemy posiłku we wspólnej biurowej kuchni i zrezygnujemy z wind, a może do walki z wirusem potrzebne będą tylko tymczasowe rozwiązania? O zdanie pytamy architektów.

czytaj dalej

Odpowiedzialne projektowanie. Jak tworzyć obiekty przyjazne użytkownikom na co dzień i w obliczu ekstremum.

26-05-2020

Sposób myślenia o projektowaniu budynków i co za tym idzie o procesie realizacji, a także produkcji materiałów budowlanych w wyniku doświadczenia pandemii zmieni się bezpowrotnie. Odpowiedzialne projektowanie, w jeszcze większym niż dotychczas stopniu, będzie opierało się o aspekty ekologiczne. Nadrzędnym celem inwestorów i branży stanie się zapewnienie użytkownikom obiektów komfortu na wielu różnych poziomach.

czytaj dalej