Prestiżowe wyróżnienie złotym medalem EcoVadis
W uznaniu sukcesów w zakresie zrównoważonego rozwoju, REHAU został nagrodzony Złotym Medalem rankingu EcoVadis, znajdując się tym samym w gronie 5 procent najlepszych uczestników. To już trzeci rok z rzędu, kiedy firma otrzymała nagrodę od tej uznanej na całym świecie agencji ratingowej.
Przejrzysta i niezależna komunikacja w zakresie zrównoważonego rozwoju staje się coraz ważniejsza zarówno dla klientów, jak i dostawców. Ratingi zrównoważonego rozwoju odgrywają tutaj kluczową rolę, ponieważ dostarczają wiarygodnych wskazówek i dlatego są z niecierpliwością oczekiwane każdego roku. Jednym z nich jest niedawno opublikowany ranking EcoVadis.
Uzyskując w ogólnej ocenie 75 na 100 możliwych punktów, Grupa REHAU po raz kolejny polepszyła swój wynik i uzyskała złoty certyfikat już po raz trzeci z rzędu. Tym samym REHAU znalazł się wśród najlepszych 5 procent z wszystkich uczestniczących firm i zarazem w gronie 1 procenta najlepszych firm w sektorze wyrobów z tworzyw sztucznych. "Jesteśmy bardzo dumni z tego wyniku, ponieważ pokazuje on, że podejmujemy właściwe działania i stale się doskonalimy" - mówi Andreas Jenne, Dyrektor ds. Zrównoważonego Rozwoju w REHAU Industries. "Jednak ocena ujawnia również obszary, w których wciąż możemy się poprawić, takie jak zrównoważone zamówienia. Dzięki temu możemy obecnie wprowadzać tam ukierunkowane ulepszenia".
Oprócz dalszego polepszenia ogólnej noty, w ramach oceny zostały również pozytywnie podkreślone udział w ratingu CDP, oceniającym działania przedsiębiorstw w zakresie ochrony klimatu, oraz zaawansowany system zarządzania w obszarach środowiska oraz praw pracowniczych i praw człowieka.
Od 2007 roku niezależna agencja ratingowa EcoVadis ocenia wyniki firm w zakresie zrównoważonego rozwoju w kategoriach środowiska, pracy i praw człowieka, etyki i zrównoważonych zamówień publicznych. Metodologia opiera się na międzynarodowych standardach zrównoważonego rozwoju, takich jak zasady Global Compact, konwencje Międzynarodowej Organizacji Pracy (ILO), standard Global Reporting Initiative (GRI), norma ISO 26000 i zasady CERES. Łącznie 21 kryteriów zrównoważonego rozwoju i oceny oparte na siedmiu wskaźnikach zarządzania sprawiają, że działania firm z międzynarodowymi łańcuchami dostaw są mierzalne i porównywalne. Całościowe oceny EcoVadis podkreślają zaangażowanie w zrównoważony rozwój oraz budują zaufanie i przejrzystość w relacjach z partnerami biznesowymi.