Baumit przedstawił ofertę na 2024 rok

12 luty 2024  

Firma Baumit zaprezentowała nowy katalog z szeroką ofertą sprawdzonych produktów do wykańczania fasad, wnętrz i podłóg. Wśród ponad stu czterdziestu propozycji na sezon 2024 znalazły się rozwiązania dające architektom duże możliwości w zakresie projektowania fasad, ułatwiające wykonawcom prace na budowie, jak również pozwalające inwestorom czerpać realne korzyści z wysokiej jakości wykończenia, zdrowego mikroklimatu czy obniżonego zapotrzebowania budynków na energię. Oto, co przygotował renomowany producent chemii budowlanej, który w tym roku świętuje 30-lecie obecności na polskim rynku.

Fasady, wnętrza, podłogi

Produkty i technologie przedstawione w katalogu są podzielone na 3 główne działy tematyczne, odpowiadające fundamentalnym zasadom zdrowego mieszkania, zdefiniowanym na podstawie analizy kilku milionów danych pomiarowych zebranych w największym europejskim parku badawczym materiałów budowlanych Baumit Viva, Badania nie pozostawiają żadnych wątpliwości co do tego, że zarówno technologia wzniesienia ścian, jak i użyte materiały wykończeniowe mają istotny wpływ na jakość powietrza oraz klimat w pomieszczeniach, a co za tym idzie – również na nasze zdrowie i samopoczucie. Kluczowe w tym kontekście są termoizolacja ścian zewnętrznych, odpowiednie wykończenie ścian wewnętrznych oraz solidna i masywna konstrukcja przegród budowlanych.

I tak w sekcji „Ocieplenie przede wszystkim” można znaleźć szeroki wybór rozwiązań do wykańczania fasad, obejmujący farby elewacyjne, tynki strukturalne, systemy ociepleń i renowacyjne. Dział „Wnętrze jest ważne” materiały do wykańczania ścian wewnętrznych, takie jak m.in. tynki ręczne i maszynowe, gładzie, masy szpachlowe oraz farby. Produkty, które pomogą zadbać o jakość powietrza w pomieszczeniach i dobre samopoczucie mieszkańców. Część „Solidność ma znaczenie” skrywa z kolei zaprawy klejowe, fugi i spoiny do płytek, a także jastrychy, masy samopoziomujące, zaprawy murarskie czy betony.

Co nowego w ofercie?

Firma Baumit jest doskonale znana z aktywnej postawy na rzecz rozwoju europejskiej branży budowlanej. Stale rozwija ofertę, dostosowując ją do zmieniających się trendów i rosnących oczekiwań architektów, inwestorów i wykonawców, a przy tym konsekwentnie realizując swoją wizję, u której podstaw leżą zdrowe mieszkalnictwo oraz zrównoważony rozwój. Wyrazem tego są zmiany, jakie niemal każdego roku możemy obserwować w ofercie producenta. Tym razem również ich nie zabrakło, a są one ściśle powiązane z nowymi produktami.

W tym roku ich listę otwiera żelowa,  elastyczna zaprawa klejowa do płytek Baumit Baumacol FlexUni Gel (C2TE), wchodząca do sprzedaży od marca. Wykorzystuje ona innowacyjną technologię żelową, która zapewnia jej doskonałą urabialność i umożliwia dostosowanie konsystencji kleju do indywidualnych preferencji wykonawcy oraz konkretnego zastosowania, a także pozwala ją stosować w szerokim zakresie prac od 2 do 15 mm. Na podkreślenie zasługuje również fakt, że produkt posiada certyfikat EMICODE® EC1PLUS, potwierdzający jego bezpieczeństwo dla zdrowia oraz środowiska.

Kolejny na liście tegorocznych nowości jest Baumit SiliporTop, trzeci – po Baumit SilikonTop i Baumit StarTop Premium – tynk silikonowy w ofercie producenta.

Mówiąc o tegorocznych zmianach w ofercie Baumit, warto wspomnieć, że ubiegłoroczny debiutant – nowej generacji beton w rozpuszczalnym worku Baumit ALL IN Beton B25 – po wyczerpaniu zapasów produktu w workach 30 kg – będzie sprzedawany w mniejszych, 25 kg opakowaniach. A wszystko w trosce o zdrowie i mniejsze obciążenie wykonawców.

Nowa wersja katalogu produktowego Baumit jest dostępna w formie elektronicznej na stronie internetowej https://baumit.pl/katalog-i-cennik Można go wygodnie przeglądać bezpośrednio na stronie lub pobrać na swoje urządzenie w postaci pliku PDF, by mieć zawsze „pod ręką” informacje o oferowanych w nim pomysłach z przyszłością.

REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA: